Seks w trójkącie - zasady, które musisz znać

Daria Kruk
Jedna z najpopularniejszych fantazji seksualnych zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Troje w związku to już tłok, ale troje w łóżku to dla każdego podwójna przyjemność. Oto reguły udanego seksu we trójkę.
fot. Andre Nosov / shutterstock.com fot. Andre Nosov / shutterstock.com

Dobrze to rozegraj

Jak przekonać partnerkę do kochania się w trójkącie? Jak powinien taki seks wyglądać? Co zrobić po zabawie? Odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące seksu w trójkącie.

Chciałbyś zaproponować swojej dziewczynie zabawę we troje, ale nie wiesz, czy to nie nadwyręży waszej relacji? Twój instynkt działa dobrze, bo jest na to spora szansa. Postaraj się więc bardzo subtelnie wybadać, co ona o tym myśli.

Seksuolodzy radzą, by z wszelkimi tego rodzaju propozycjami nie być zbyt nachalnym. Inaczej twoja dziewczyna stwierdzi, że znudziłeś się nią, macie problemy z życiem seksualnym, których ona nie zauważyła, albo po prostu, że masz ochotę na skok w bok za jej przyzwoleniem.

Zabawianie się w grupie nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Seks we trójkę może wnieść trochę odświeżenia do waszego związku, może okazać się średnio udanym eksperymentem, a w najgorszym wypadku prowadzić do waszego rozstania. Istnieją niepisane zasady seksu w trójkącie.

1
fot. Charlie Bard / shutterstock.com fot. Charlie Bard / shutterstock.com

Ona, Ty i ona

Pewnie słyszałeś ludowe porzekadło, że trzecia osoba w trójkącie powinna być obca. Trochę w tym prawdy jest, ale niekoniecznie. Przede wszystkim do zabawy ze swoją aktualną partnerką nie zapraszaj swojej ex. To może źle wpłynąć na atmosferę w sypialni. Zastanawiasz się dlaczego?...

- A po co były partner? Po co nawet aktualny? Dla mnie mogłoby być to dwóch obcych mężczyzn - dzieli się ze mną spostrzeżeniem 24-letnia Paulina. - Ale z drugiej strony nie dałabym żadnej obcej kobiecie dotknąć mojego faceta. A sama nie mam pociągu do dziewczyn - dodaje zrezygnowana, prawdopodobnie wiedząc, że jej chłopak i tak pewnie nie zdecydowałby się na zaproszenie do sypialni żadnego z kolegów.

Ale w sprawie obsady trójkąta możecie łatwo dojść do porozumienia. Nie wszyscy w łóżku muszą być przecież jednakowo zaangażowani na wszystkich frontach, prawda? Często w miłosnych trójkątach chodzi o sam dreszczyk emocji i po prostu dobrą zabawę.

Największym wyzwaniem dla ciebie, jak i dla twojej kobiety, będą natomiast emocje wyzwalane podczas całego doświadczenia. Twoja dziewczyna będzie sobie zadawała ciągle pytania o to, czy ta druga bardziej ci się podoba, czy ma ładniejsze ciało, jak to później wpłynie na wasz związek itp. A ty musisz zaradzić jej niepewności!

Tutaj sprawdzi się zasada, która polecają zaprawieni w boju forumowicze, że 80 proc. uwagi musisz poświęcić swojej aktualnej partnerce, a zaledwie 20 proc. nowej dziewczynie. Jeśli te proporcje będą inne, twoja partnerka będzie po prostu zazdrosna i zacznie się zastanawiać, czy nie jest już dla ciebie wystarczająco dobra w łóżku.

Wiadomo, że to nie będzie łatwe. Kiedy w pobliżu jest ładna, seksowna i wyzwolona kobieta, trudno ci się będzie skupić, ale to ważne, jeśli kochasz swoją dziewczynę i nie chcesz jej stracić.

2
fot. Charlie Bard / shutterstock.com fot. Charlie Bard / shutterstock.com

Naczelna zasada: ustalcie jakieś zasady

Najlepiej wybierzcie trzecią osobę razem. Niech odpowiada waszym wspólnym gustom. Przy wyborze bądźcie szczerzy, mówicie otwarcie i konkretnie czego oczekujecie. Przyznajcie się, że to wasz pierwszy raz w trójkącie.

I przede wszystkim przy umawianiu się na seks ustalcie zasady, np.: a) dziewczyny zabawiają się tylko ze sobą, b) odbywasz pełen stosunek tylko ze swoją partnerką i tylko z nią dochodzisz, c) nowa dziewczyna może pieścić cię oralnie, d) pocałunki wymieniają tylko panie. Tego typu "kontrakcik" pozwoli wam poczuć się bardzo komfortowo. Nic prostszego, jak go ustanowić...

- Ale ustalanie granic, kiedy sam seks w trójkącie już jest ich przekroczeniem? Bez sensu, jak zabawa to zabawa... - entuzjazmuje się zapytany o opinię Łukasz, którego największą fantazją jest właśnie trójkąt - Raz byłem naprawdę blisko, ale teraz dziewczyny się do siebie nie odzywają. I do mnie także - puentuje ze smutkiem.

Bo trójkąt to grząski grunt. Ale seks ma sprawić wam wszystkim przyjemność. I tego się trzymaj. Jeśli dojdziesz wcześniej, nie siadaj na łóżku, jak obrażona panienka, tylko zajmij się swoimi towarzyszkami. Jesteś wykończony, ale ręce dalej masz wolne, prawda? A jeśli podczas seksu uznasz, że jesteś blisko spełnienia, po prostu zwolnij tempo. Wszystkim to wyjdzie na dobre.

Swoja dziewczynę świetnie znasz i wiesz co sprawia, że roztapia się w rozkoszy. Z nową będzie trochę gorzej, ale po to powinniście sobie uciąć krótką pogawędkę przez rozebraniem się. Zacznij niezobowiązująco o pogodzie, a zakończ na powtórzeniu zasad, które wcześniej ustaliliście i delikatnie wypytaj o ulubione miejsca do pocałunków.

3
fot. Shutterstock fot. Shutterstock

BHP pracy w grupie

To chyba jasne, że musisz zadbać o zabezpieczenie. Zapraszasz do sypialni obcą osobę, nie znasz jej, nie masz pewności czy jest czysta. Dobrze jest poprosić wcześniej o badania i samemu też się przepadać na obecność chorób przenoszonych drogą płciową. To pozwoli wam cieszyć się seksem bezstresowo.

Poza tym koniecznie zaopatrz się w stos prezerwatyw. Za każdym razem, gdy odbywasz stosunek z drugą partnerką, zmieniaj prezerwatywę. Nużące, ale to niezbędny zabieg higieny. Przy zabawie ręką, też lepiej mieć w pobliżu płyn dezynfekujący.

Nie pozwalaj tej trzeciej kręcić filmików komórką, ani robić zdjęć. Chyba, że chcesz, aby wasze ekscesy trafiły do sieci. Lepiej też się nie zaprzyjaźniać. Dawanie swojego numeru telefonu, namiarów na fejsie czy twitterze, nie jest dobrym pomysłem. Ta osoba może zacząć was prześladować, albo wysyłać krępujące wiadomości. Zasada ograniczonego zaufania, zawsze w użyciu.

Ale jeśli jesteście wszyscy singlami, możecie oczywiście wymienić się kontaktami. Bo kto wie, może to było naprawdę porażające przeżycie i zechcecie je powtórzyć. Jednak w wypadku, gdy jesteście parą, najlepiej, gdy obca dziewczyna opuści wasze mieszkanie zaraz po spełnieniu. Ty wtedy przytul mocno swoją kobietę i daj jej odczuć, że to ona jest dla ciebie najważniejsza.

4
Fot. Shutterstock.com Fot. Shutterstock.com

Dojrzałość emocjonalna

Seks w trójkącie, to nie jest zabawa dla małych dzieci! Należy wiedzieć, jakie ryzyko się z nim wiąże, jak bardzo może wpłynąć one na późniejsze pożycie małżeńskie. Również sama decyzja - choć wydaje się dosyć prosta - wymaga nie tylko sporej dawki dojrzałości, ale także empatii.

Mnóstwo par przyznaje się, że nim zakosztowali trójkąta udawali się wcześniej do seksterapuetów. Wszystko po to, aby poznać potencjalne negatywne skutki takiej decyzji.

5
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Komplikacje

A propos dojrzałości... Jakiś czas temu otrzymaliśmy list od jednego z czytelników. Andrzej pisał: Droga Redakcjo! Marzy mi się seks grupowy. Czy mogę zaproponować udział w takiej zabawie mojej żonie? Boję się o jej reakcję...

Odpowiedź naszej ekspertki chyba całkowicie rozwiewa wątpliwości co do potencjalnych negatywnych skutków:

To są pytania do wróżki. Spytaj ją przy okazji o własną reakcję. Tak się bowiem zabawnie składa, że w wypadku pierwszego seksu grupowego nie da się przewidzieć zachowania - nawet tej osoby, która wychodzi z propozycją. Można się tylko pobawić w gdybanie oparte na analizie znanych przypadków. Jeśli dochodzi do zaakceptowania propozycji, sytuacja przeważnie rozwija się na jeden z następujących sposobów:

- twojej partnerce się spodoba i to tak bardzo, że dotychczasowe pożycie z tobą uzna za nudne i nie będzie mogła się nadziwić, że straciła tyle cennego czasu i rozkoszy,

- to samo może się stać z tobą,

- twoja partnerka poczuje się upokorzona, zbrukana i zacznie na ciebie i twoje seksualne zakusy reagować awersją,

- ty sam możesz poczuć do niej nieprzewidziany wstręt lub złość spowodowaną zazdrością, bo zobaczysz, że się świetnie bawi,

- nic to nie zmieni.

Punkt pierwszy tej wyliczanki zdarza się częściej, niż mężczyźni są skłonni przypuszczać. Czasem na bardzo prostej zasadzie: dziewczyna jest w swoim pierwszym związku, nie miała wcześniej doświadczeń seksualnych, okazji do porównań dotyków, warunków fizycznych mężczyzn, stylu kochania. Nowe doświadczenie w takiej sytuacji jest w stanie naprawdę oszołomić i dać rozkosz nieporównywalną z wcześniejszymi doznaniami.

Podobny mechanizm może zadziałać w parach nieco znudzonych rutyną współżycia, a także u kobiet, które odczuwały pokusę zdrady, ale jej nie uległy. Teraz już mogą sobie pozwolić!

Musisz sobie mniej więcej wyliczyć, na ile jesteś skłonny zaryzykować trwałość związku. Powiedzmy, że masz 50 proc. szans na przetrwanie takiej próby.

Spróbuj znaleźć kompromis, który pozwoli ci mniej więcej sprawdzić, jak się można w danej sytuacji poczuć, i przy okazji poznać reakcję partnerki. Kompromisem, a także początkiem rozmowy, może być na przykład odpowiednio dobrany film dla dorosłych. Wybierzcie go wspólnie, jej również musi się podobać. Nie funduj dziewczynie godzinnego gapienia się na chorobliwie powiększone biusty i napompowane usta. Postaw na coś zabawnego i na temat.

Kochaj się, jednocześnie oglądając to, co robią aktorzy w scenach zbiorowych. Opowiadaj partnerce, że teraz nie ty wchodzisz w nią od tyłu, ale obcy mężczyzna. Za coś takiego dorośli ludzie nie kończą związków. Natomiast za propozycję uczestniczenia w grupowym seksie - zdarza się.

No i może się okazać, że taka "zastępcza" forma zaspokojenia ciekawości całkowicie ci wystarczy.

6
fot. Galina Barskaya / shutterstock.com fot. Galina Barskaya / shutterstock.com

Łatwiej i przyjemniej

Na rynku pojawiła się już aplikacja umożliwiająca znalezienie partnera do zabawy we troje. 3nder, bo tak się nazywa, to niezobowiązujące dobrodziejstwo techniki; system, który pozwala entuzjastom trójkątów flirtować ze sobą i zapraszać się na randki.

Oczywiście 3nder to nie jedyne miejsce, gdzie poznamy ludzi chętnych na odrobinę szaleństwa. Więcej o randkowych aplikacjach - i tych mniej i tych bardziej dosadnych - przeczytacie TUTAJ.

7
fot. Shutterstock fot. Shutterstock

Tak czy nie?

A jakie są wasze odczucia? Fantazjowaliście kiedykolwiek o seksie w trójkącie?

8
Więcej na ten temat: fetysz, seks