Seks tantryczny - instrukcja krok po kroku

Łukasz Świętochowski
Twoja dziewczyna nie rusza glutenu? Trenuje jogę? Przeszła na wegetarianizm? Weganizm? Frutarianizm? A może po prostu mówi o potrzebie jakiejś duchowej zmiany? Jeżeli na którekolwiek z pytań odpowiedziałeś twierdząco, to możliwe, że wkrótce zaproponuje ci ona seks tantryczny. Zastanawiasz się, czy czas się bać?
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Seks tantryczny - co to jest?

Seks tantryczny wywodzi się z filozofii wschodnich kultur i polega na zaangażowaniu w ten akt nie tylko cielesności, ale też duchowości. Eksperci od seksu tantrycznego twierdzą, że chodzi tutaj nie tyle o sam moment seksu i szczytowania, co o całą atmosferę wokół niego, która wpływa na duchowe połączenie damsko-męskie.

Seks tantryczny nie jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli myślisz o jednonocnej przygodzie albo znasz dziewczynę od kilku dni. Prawdopodobnie trudno Wam będzie się skupić na aspekcie duchowym, gdy tyle przed wami i tak mało czasu... Jeżeli jednak masz stałą partnerkę i oboje macie ochotę na odkrycie w łóżku czegoś nowego, to seks tantryczny może okazać się sposobem na niezapomniane przeżycia z nutką egzotyki.

Ponoć ten rodzaj seksu sprawia, że kobiety odkrywają coraz to kolejne etapy (bramy) swoich orgazmów, o których istnieniu wcześniej nawet nie śniły. Dzieje się tak dzięki przekraczaniu zakodowanych w nas granic. Tak też tłumaczona jest sama tantra, jako "narzędzie do rozciągania świadomości".

1
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Przez cierpliwość do rozkoszy

Seks tantryczny nie jest dla wszystkich. Jeżeli twoja kobieta jest temperamentna, lubi inicjować, a gdy za długo całujesz jej szyję szepcze do ucha byś szybciej zszedł niżej, to może się okazać, że nawet dla niej nie będzie to odpowiednia technika. W twoim przypadku też nie zawsze tantra może odnieść sukces.

Tantra wymaga długiej, około godzinnej gry wstępnej. Partnerzy zachowują ciągły kontakt wzrokowy - nie izolują się w swoich uniesieniach, nie zamykają oczu. Zaczyna się od muskania całego ciała palcami lub piórkiem, od przeczesywania włosów i ciągłego wpatrywania. Kluczem do sukcesu jest wcześniejsze wyciszenie i całkowite uspokojenie umysłu poprzez wspólną medytację.

W fazie relaksacji istotne jest wyzbycie się namiętności i pocałunków. A podczas samego stosunku ważne są konkretne pozycje. Godzina spędzona w stanie kompletnego wyciszenia, bez namiętności to gwarancja głębszych doznań i większej rozkoszy już w trakcie stosunku.

Seks tantryczny może i prowadzi wprost na nowe poziomy rozkoszy, ale przy tym jest bardzo wymagający, a na początku dla niektórych pewnie nieco krępujący. Są wśród was tacy, którzy nigdy w trakcie nie zamykają oczu? Już samo skupienie się na tym, by tego nie robić przyniesie mały dyskomfort.

Pamiętaj także, że seks tantryczny wymaga czasu. Jeżeli masz ochotę na szybki, spontaniczny seks ? odmianę tantryczną zostaw sobie na kiedy indziej. Jeżeli chcesz wypróbować ten wschodni sposób na rozkosz, miej pewność, że możesz na niego przeznaczyć kilka godzin i nikt wam w tym nie czasie nie będzie przeszkadzać.

2
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Po kolei... gra wstępna

A więc najważniejsze - uspokój się. Żadne wielkie emocje nie powinny tobą targać. Wspólnie z partnerką usiądźcie naprzeciwko siebie, wyciszcie się, możecie włączyć relaksacyjną muzyką. Staraj się o niczym nie myśleć - oczyść swój umysł ze zbędnych przemyśleń, nie planuj następnego dnia albo tego, co za chwilę będziecie robić. Jeżeli trudno ci nie zajmować niczym umysłu ? skup się na swoim spokojnym oddechu, niech wdech będzie dwa razy krótszy niż wydech.

Po otwarciu oczu wpatrujcie się w siebie i zacznijcie dotykać swoich ciał. Skoncentrujcie się na miejscach, którym w ciągu dnia poświęcacie niewiele uwagi. Pieść jej płatki uszu, wewnętrzną stroną ud czy wargi. W 100 procentach poświęć się temu dotykowi i temu co chcesz przez niego osiągnąć, jaką reakcję wywołać - tylko wtedy twoje działanie przyniesie planowaną rozkosz.

Warto także zaangażować inne zmysły - użyjcie olejków eterycznych, by podkręcić zmysł powonienia, muskajcie skórę jedwabiem, płatkami róży lub piórkami, zadbajcie o odpowiednie oprawę muzyczną, wcześniejszą kolację przygotujcie ze składników powszechnie uważanych za afrodyzjaki.

3
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Pozycji... kilka propozycji

W seksie tantrycznym najczęściej polecanych jest kilka pozycji. Jedną z nich jest ta, w której partnerzy leżą na boku, zwróceni do siebie twarzami i nie odrywając od siebie ud poruszają się równomiernie. Pozwala to na bardzo bliski, emocjonalny kontakt, mocne przytulenie i obserwację wzajemnych reakcji.

Inną polecaną pozycją jest pozycja yab-yum, dzięki której mężczyzna pracuje nad kabbazah (wzmocnieniem orgazmu) i karezza (opóźnieniem wytrysku). Aby czerpać z tej pozycji największą rozkosz kobieta już wcześniej powinna zadbać o dobrą formę swoich mięśni Kegla. Mężczyzna w pozycji yab-yum siada po turecku, a kobieta zajmuje miejsce na jego udach, oplatając go nogami. Na początku ociera swoją łechtaczkę o penisa partnera, a gdy wsuwa go w siebie, zaciska na nim mięśnie Kegla sprawiając, że erekcja staje się pełna. Następnie partnerka może wznosić się i opadać wzdłuż penisa partnera lub naprzemiennie wsuwać go w siebie i całkowicie wysuwać na zewnątrz.

Kolejna pozycja spod znaku tantry to ta, w której kobieta leży na plecach przyciskając kolana do swojej klatki piersiowej. W tej pozycji, podczas penetracji przez mężczyznę, kobieta może pieścić dłonią swoją łechtaczkę. Możliwe jest także wzmocnienie doznań, poprzez złączenie przez kobietę nóg.

4
fot. Piotr Marcinski / shutterstock.com fot. Piotr Marcinski / shutterstock.com

Kontrola nad orgazmem

W seksie chodzi o rozkosz. W seksie tantrycznym chodzi o rozkosz kontrolowaną. To sztuka niełatwa do opanowania. Gdy czujemy, że nadchodzi fala, najchętniej jak najszybciej poddalibyśmy się jej wpływowi. Według tantrycznych wskazówek powinniśmy jednak zrezygnować z jak najszybszego osiągnięcia szczytowania, dać sobie odpocząć i ponownie zacząć wspinaczkę na wyżyny rozkoszy. Dzięki temu orgazm, który nastąpi z opóźnieniem okaże się potężniejszy i bardziej spektakularny, zarówno dla ciebie, jak i twojej partnerki.

Czy jesteś gotowy na orgazmy w stylu tantrycznym? Czy może jesteś zbyt przyzwyczajony do naszego europejskiego seksu? W badaniach opinii publicznej Polki w większości deklarują, że są zadowolone ze swojego życia seksualnego. I możemy to sobie zapisać na plus. Z drugiej strony, mówią także, że ich seks jest przewidywalny. Może więc czas zaskoczyć nasze kobiety wyszukanym, wielogodzinnym seksualnym maratonem?

5
Więcej na ten temat: erotyka, poradnik, seks, sztuka kochania