5 rodzajów kobiecego orgazmu

Maja Koniczyna
Popełniłem straszliwy błąd! Kupiłem narzeczonej rower stacjonarny, a ona na nim - jak twierdzi - doznaje orgazmów, jakich ze mną nie miała i nawet nie myślała, że mieć może. Czy kobiety rzeczywiście mają "różne" orgazmy? Jak do nich doprowadzić naturalnie?
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Orgazm łechtaczkowy

Rowerem też jest naturalnie, jak najbardziej. I tak, kobiety mogą mieć różne orgazmy. To zależy m.in. od przebiegu dojrzewania seksualnego, treningów autoerotycznych, pierwszych stosunków... Wtedy wykształca się podstawowy model szczytowania. Następne doświadczenia, wiek i funkcjonowanie hormonalne mogą to zmienić. Na ogół jeśli kobieta prowadzi satysfakcjonujące i pełne eksperymentów życie seksualne, coraz więcej punktów erogennych w jej ciele ulega rozbudzeniu, nie tylko w okolicach narządów płciowych.

Orgazm łechtaczkowy - czyli wywołany przez pobudzanie jedynego organu służącego wyłącznie do wywoływania rozkoszy. Łechtaczka dobrze reaguje na pieszczoty oralne, zmienne natężenie siły bodźców, ruchy okrężne, delikatne poklepywanie, wsysanie. Im większa różnorodność pieszczot, tym lepiej. Koniecznie trzeba zadbać o nawilżenie, pieszczenie suchej łechtaczki kończy się bólem. Można poprosić partnerkę, żeby pokazała, jak sama zajmuje się sobą, wtedy unikniesz błędów. Jeśli koniecznie ma to być orgazm w trakcie stosunku, spróbujcie prostej techniki. Pozycja klasyczna, ona leży z lekko podkurczonymi nogami, ty wykonujesz ruchy w taki sposób, żeby swoją miednicą ocierać się o łechtaczkę i rytmicznie jej dotykać.

 

1
www.sensualblissvoyager.wordpress.com www.sensualblissvoyager.wordpress.com

Orgazm przedłużony

Dotyczy i kobiet, i mężczyzn. To utrzymujący się stan ekstazy, jakby zatrzymała się końcowa faza orgazmu. Wymaga nieco przygotowania. Nie można się spieszyć. Intensywne pieszczoty przerywacie - oboje - gdy tylko zauważycie, że nadchodzi orgazm. Zdarza się, że mężczyzna w trakcie tak prowadzonego stosunku nie ma wytrysku, lecz i tak odczuwa rozkosz.

 

2
fot. Shutterstock fot. Shutterstock

Orgazm pochwowy

Niegdyś uważany za jedyny prawidłowy - kobieta uzyskuje w trakcie stosunku, na skutek ruchów frykcyjnych członka w pochwie. Trzeba zaznaczyć, że ścianki pochwy nie muszą być jednakowo wrażliwe, warto sprawdzić siłę nacisku, zmieniać pozycje, używać różnych nakładek. Warto też dokładnie zbadać to miejsce, sprawdzić, gdzie są ukryte najwrażliwsze punkty. Spróbuj zintensyfikować ten rodzaj orgazmu, pieszcząc w trakcie stosunku okolice analne, szczególnie wewnątrz, a najlepiej w tym czasie, gdy akurat orgazm się zaczyna - to zdecydowanie pogłębia rozkosz.

 

3

Orgazm mieszany

Orgazm mieszany, pochwowo-łechtaczkowy, możliwy jest do uzyskania w czasie penetracji, przy jednoczesnym pieszczeniu łechtaczki. Partnerka może to zresztą robić sama, można też zastosować technikę polegającą na nieruchomym trzymaniu członka w pochwie przy jednoczesnym intensywnym pieszczeniu łechtaczki. Kobieta w tym czasie zaciska mięśnie okalające pochwę. Najlepsza pozycja: ty leżysz na plecach, ona siada na tobie. Pamiętaj, że to nie są dwa osobne orgazmy. To jest jeden orgazm, ale wrażenia płyną z obu miejsc erogennych. Jeśli wolisz wykonywać ruchy frykcyjne, wybierz pozycję, która pozwoli kochance na samodzielne stymulowanie w tym czasie łechtaczki.

4

Orgazm wielokrotny

Orgazm wielokrotny to seria kolejnych, wyraźnie zaznaczonych szczytowań. Może ich być kilka, nawet kilkanaście. Spontanicznie zdarza się w czasie snu, często właśnie na rowerze, po lub w trakcie niektórych ćwiczeń, intensywnej medytacji albo jogi (co tłumaczone jest otwieraniem się czakry odpowiedzialnej za przebieg energii seksualnej). Także, oczywiście, podczas współżycia. Aby pomóc uzyskać partnerce taki stan, zintensyfikuj grę wstępną, zadbaj o pobudzenie wszystkich miejsc erogennych, do pieszczenia tych najbardziej pobudliwych zabierz się dopiero wtedy, kiedy będzie rozbudzona. Powinieneś dobrze poznać jej fizjologię, żeby wiedzieć, które punkty kiedy pieścić.

5
Więcej na ten temat: kobieta, orgazm