Cykl seksualny kobiety - czyli czego nie uczyli na lekcjach biologii

Piotr Mieśnik
Myślisz, że znasz się na kobietach? Niech ci będzie. Ale uczyć się trzeba całe życie. Skoro jesteś już takim specem, to pora wejść na jeszcze wyższy poziom. Naukowy, a nie oparty na barowych dowcipach i przechwałkach. Poznaj tajemnice cyklu, według którego funkcjonują kobiety, a zwiększysz swoje szanse na to, co duże misie lubią najbardziej.
Fot. shutterstock Fot. shutterstock

Wstęp

Feromony?

Możesz nie być tego świadomy, ale my, faceci, podświadomie wyczuwamy, w jakiej fazie cyklu jest kobieta. Jak? Według jednych hipotez dzięki feromonom. Badacze z Uniwersytetu w Wiedniu twierdzą zaś, że wyczytujemy to z kształtu twarzy pań, które to zmieniają się w zależności od fazy cyklu.

28 dni

Wyczytałeś, że właśnie tyle trwa jej miesięczny cykl. Rzeczywiście - w teorii tak to wygląda, w praktyce zaś to kwestia bardzo umowna. Jedne kobiety cykl mają dłuższy, inne krótszy. Żeby dokładnie to policzyć, zmierzyć i uporządkować (tak jak lubisz), koniecznie musisz skonsultować się ze swoją panią.

1
Fot. shutterstock Fot. shutterstock

1.-6. dzień

Pierwszym dniem jej cyklu jest pierwszy dzień krwawienia. Omijasz alkowę szerokim łukiem? Błąd. Miesiączka wcale nie oznacza, że nie możecie uprawiać seksu, choć są pewne przeszkody, natury estetycznej. Według badań 4,5 proc. kobiet największy seksualny pociąg odczuwa właśnie w tym, nomen omen, okresie. Choć trzeba przyznać, że większość pań w tym czasie bardziej doceni bliskość i czułość niż seksualne igraszki.

Barometr hormonów: estrogeny i progesteron na najniższym poziomie!

Czego potrzebujesz: kwiatów, słodkości, worka komplementów

2
Fot. shutterstock Fot. shutterstock

7.-11. dzień

Po miesiączce czas na skok optymizmu. To początek fazy, która sprzyja waszemu zbliżeniu (temu łączącemu dusze, jak i bardziej namacalnemu). Ona zaczyna promienieć, zmienia się w oczach. Jest bardziej pewna siebie, a przez to skora do zabawy. Nawet jeśli jesteś tylko nieco przystojniejszy od dzwonnika z Notre Dame, to ona i tak już patrzy na ciebie przychylniej. Ale uwaga: inni faceci też przyciągają jej uwagę. Zazwyczaj szczyt jej zainteresowania tobą przypada na 10. dzień cyklu. Kobieta jest wtedy bardzo wrażliwa na pieszczoty.

Barometr hormonów: zwiększa się wydzielanie DHEA (nazywanego hormonem szczęścia), a także estrogenów i testosteronu

Czego potrzebujesz: szorstkiego zarostu, pewności siebie, podręcznika o "sztuce cunnilingus" wybitego na blachę

3
Fot. shutterstock Fot. shutterstock

12.-17. dzień

Zaczyna się owulacja. Jeśli nie teraz, to nigdy. Właśnie w tym czasie nasze panie uważają się za najbardziej seksowne i mają największą ochotę na seks, który częściej niż normalnie same inicjują. Ją oszukasz, nawet siebie oszukasz, ale natury nie dasz rady. Zachowanie kobiet podczas owulacji uwarunkowane jest właśnie przez naturę, którą dąży do... podtrzymania gatunku. A w tym dążeniu bywa czasem bardzo przebiegła. Twoja dama proponuje ci nawet bardzo pikantne zabawy, byle tylko pobudzić cię do działania? Super. Przemyślcie tylko, co ma być wynikiem waszej zabawy. Trochę jęków i (miejmy nadzieję) orgazm (również jej) może się wam odbić echem nawet po 9 miesiącach!

Barometr hormonów: stały wzrost estrogenów i testosteronu

Czego potrzebujesz: satynowej chustki, którą zasłonisz jej oczy albo zwiążesz nadgarstki, prezerwatyw, prześcieradła na zmianę

4
Fot. shutterstock Fot. shutterstock

18.-24. dzień

Jazda na seksualnym rollercoasterze zaczyna wyhamowywać. Ochota na seks u niej spada. Robi się nadwrażliwa na dotyk (nawet nie próbuj ssać czy podgryzać jej sutków). Jeśli liczysz jeszcze na coś - wyrzuć stoper. To etap tylko dla długodystansowców. Bez długiej, namiętnej gry wstępnej już nic nie wskórasz. Marzenia o szybkim numerku na stole w kuchni musisz odłożyć na najwyższą półkę.

Barometr hormonów: spadają estrogeny, wzrasta progesteron (oczywiście jeśli nie zaszła wcześniej w ciążę). Do tej mieszanki dochodzi jeszcze kortyzol - odpowiada za jej coraz częstsze humory

Czego potrzebujesz: olejków lub soli do kąpieli, szczypty cierpliwości i wyrozumiałości

5
Fot. shutterstock Fot. shutterstock

25.-28. dzień

To stadium krytyczne, w którym często występuję też złowieszczy PMS (Premenstrual Syndrome). W tym czasie kobiecie może przeszkadzać nawet to, że zbyt głośno mrugasz. Pojawiają się też zachcianki, np.: tłuste mięso, potem czekolada, a na deser śledzie. Wszystko to poprzetykane niewytłumaczalnymi napadami płaczu, a nawet histerii. Ona czuje się nieatrakcyjna. Hormonalna burza sprawia, że organizm magazynuje wodę, więc myśli, że jest gruba. Uważaj lepiej na to, co mówisz. Seks? Nie tym razem. To czas, żebyś za nim zatęsknił.

Barometr hormonów: estrogeny na bardzo niskim poziomie

Czego potrzebujesz: czekoladek, worka wyrozumiałości, ciepłych słów i komplementów albo... długiego weekendu w samotności poza miastem

6
Fot. shutterstock Fot. shutterstock

Zwięzła rozwiązłość

Zastanawiałeś się czasem, dlaczego kobiety (generalnie) nie są tak rozwiązłe jak faceci? Wynika to z różnicy wkładu, jaki samiec i samica muszą wnieść w spłodzenie i wychowanie potomstwa. Dla facetów, to często tylko stosunek (krótki czas, mało energii). Kobieta musi się zaś liczyć z 9-miesięczną ciążą, która pochłania energii mnóstwo i zmniejsza szansę znalezienia... kolejnego partnera.

Jak wybierają partnera

Według badań Bussa i Shackelforda dla kobiet mają znaczenie cztery grupy charakterystycznych cech: wskaźniki dobrych genów (męskość, seksowność), zdolności zapewnienia zasobów (dochód, wykształcenie), predyspozycji do bycia ojcem (chęć założenia rodziny), bycia dobrym partnerem (czułość). Kobiety z kompleksami często stosują zaś taktykę "mixed mating" ? poszukują innego partnera jako dawcy genów (bardziej męskiego), a innego który zapewni utrzymanie (bardziej opiekuńczy).

MIT!

Jednym z najczęściej powtarzanych mitów jest ten przekonujący, że kobieta nie może zajść w ciążę podczas okresu. Wprawdzie zdarza się to bardzo rzadko, ale jednak jest możliwe. Wszystko przez wahania długości kobiecych cykli miesięcznych. Niektóre panie myśląc, że nadal miesiączkują - mogą być już w płodnej fazie owulacji. Biorąc pod uwagę, że plemniki mogą przeżyć nawet pięć dni - to z całą pewnością kochając się podczas okresu, możecie zrobić dziecko.

7
Więcej na ten temat: poradniki, seks