Seksualna lista przebojów. Piosenki, które wzbogacą twoje życie erotyczne

KD
Jasne, każdy ma swoje upodobania. Ale są piosenki, które aż proszą się o włączenie podczas seksu. Prezentujemy listę dziesięciu z nich.

Chris Isaak - Wicked Game

Utwór został wykorzystany w filmie Davida Lyncha pt. "Dzikość serca", a to zobowiązuje. Doczekał się licznych coverów, wystąpił w wielu serialach.

Zrealizowano co najmniej dwa teledyski do "Wicked Game" - jeden, mniej znany, wyreżyserował właśnie Lynch i zawiera fragmenty jego produkcji. Drugi, wciąż prezentowany przez wszelakie telewizyjne stacje muzyczne to dzieło Herba Rittsa, specjalisty od czarno-białej fotografii (to on jest odpowiedzialny za m.in. słynną okładkę albumu "True Blue" Madonny). W klipie wystąpiła duńska modelka Helena Christensen, znana z romansów z gwiazdami Hollywood.

"Wicked Game" to wciąż najlepiej rozpoznawalna kompozycja Chrisa Isaaka.

1

Madonna - Justify My Love

Wybór jednej piosenki z dorobku artystki to zadanie równie karkołomne, co słuchanie jej ostatnich płyt. Madonna od zawsze szokowała cielesnością, do historii przeszedł już choćby słynny album ze zdjęciami "Sex", czy koszulka z teledysku do "Papa Don't Preach" informująca widzów, że "Włosi robią to lepiej".

"Justify My Love" to piosenka z 1990 roku napisana przez Lenny'ego Kravitza i Ingrid Chavez. Teledysk, czarno-biały i bardzo kontrowersyjny, został zakazany przez MTV, mimo to wiele lat później Madonna stwierdziła, że jest jej ulubionym klipem, spośród wszystkich, jakie nakręciła.

Piosenka wciąż jest chętnie wykorzystywana przez artystkę - jej fragmenty fani mogą posłuchać choćby na aktualnej trasie koncertowej: "Rebel Heart Tour".

2

Justin Timberlake - FutureSex/LoveSound

Tytułowy utwór z drugiego albumu Justina Timberlake'a spotkał się z mieszanymi opiniami krytyków. Piosenka, jak to w przypadku wokalisty często bywało, jest owocem współpracy z producentem muzycznym - Timbalandem.

"FutureSex/LoveSound" to mieszanka różnych stylów i wpływów - w kompozycji słyszymy elementy charakterystyczne dla twórczości takich artystów jak Prince czy David Bowie. Piosenka otwierała trasę koncertową promującą album o tym samym tytule.

3

Depeche Mode - I Feel You

Utwór pochodzi z jednej z najbardziej przełomowych płyt w dorobku Depeche Mode - "Songs of Faith and Devotion". To w tamtym okresie Dave Gahan, zafascynowany brudnym rockiem początku lat 90, zapuścił długie włosy, zadziwiając tym samym kolegów z zespołu. Album był wyzwaniem dla grupy - jest przecież następcą hitowej płyty "Violator", z której pochodzą takie przeboje jak "Enjoy the Silence" czy "Personal Jesus".

Teledysk do "I Feel You" nakręcił niezawodny Anton Corbijn, wcześniej wielokrotnie współpracujący z Depeche Mode. Na jednej ze stron internetowych spotkaliśmy się z opinią, że to utwór doskonały do uprawiania seksu z kimś, kogo już się więcej nie zobaczy.

4

INXS - Need You Tonight

Michael Hutchence - wokalista australijskiej grupy - pozostaje jednym z najbardziej charyzmatycznych artystów w historii muzyki. W społecznej świadomości zapisał się nie tylko nieprzeciętnym wokalem, ale również licznymi romansami, m.in. ze wspominaną już wcześniej Heleną Christensen.

Jak wspominał w jednym z wywiadów Andrew Farriss, główny kompozytor grupy, pomysł na melodię zrodził się w... taksówce! Teledysk do piosenki nakręcił Richard Lowenstein - wcześniej mało znany reżyser, który został tym samym stałym współpracownikiem INXS. Klip zdobył wiele prestiżowych wyróżnień, w tym nagrodę dla najlepszego teledysku roku na MTV Video Music Awards.

5

George Michael - I Want Your Sex

Kobiety, które w latach 80 podkochiwały się w George'u Michaelu, należałoby liczyć chyba w milionach. Podobnie jak modelki występujące w teledyskach brytyjskiego wokalisty. Że wspomnimy tylko klip do utworu "Freedom! '90", w którym pojawiły się takie gwiazdy jak Naomi Campbell, Cindy Crawford czy Linda Evangelista.

W video do "I Want Your Sex" wystąpiła natomiast Kathy Jeung, ówczesna partnerka Michaela. Modelka wdzięczy się w seksownej bieliźnie, a wokalista, szminką, pisze na jej plecach: "monogamy". Urokliwe wyznanie miłości, prawda?

Podczas koncertów utwór długo był pomijany przez artystę. George Michael przypomniał go szerszej publiczności dopiero podczas trasy TwentyFive, rozpoczynającej się w 2006 roku, która prezentowała największe przeboje Brytyjczyka.

6

Kanye West - Flashing Lights

Zdaniem wielu - najlepszy utwór z płyty "Graduation". Magazyn "Pitchfork" umieścił go na trzynastym miejscu na swojej liście najlepszych piosenek 2008 roku. "Flashing Lights" pojawia się m.in. w popularnej grze "GTA IV", piosenka została również wykorzystana w kampanii reklamowej pewnej francuskiej wódki. Fani motoryzacji docenią zapewne, że w teledysku do utworu pojawia się kultowy Ford Mustang.

Aż chcielibyśmy zapytać Kim Kardashian, co czuła, gdy pierwszy raz usłyszała "Flashing Lights", ale jakoś, kurczę, nie mamy odwagi...

7

Portishead - Glory Box

Jakby się uprzeć, cała dyskografia Portishead to jedna wielka emanacja udanego pożycia seksualnego. "Glory Box" ujęło nas rolą Beth Gibbons, która jako jazzowa wokalistka prezentuje się nad wyraz wdzięcznie. Sama Megan Hart, autorka wielu powieści erotycznych przyznała się, że ten utwór jest jej ulubionym, jeśli chodzi o łóżkowe ekscesy.

Hipnotyczny potencjał "Glory Box" dostrzegł Levi's, wykorzystując ją w jednej ze swoich kampanii reklamowych.

8

Sade - The Sweetest Taboo

Aż boimy się zapytać, co oznacza tytułowe "The Sweetest Taboo". Ale przyznacie, że fraza "Every day is Christmas, and every night is New Year's Eve" rozpali zmysły niejednej partnerki. Utwór, obok oczywiście "Smooth Operator", jest bodaj największym komercyjnym sukcesem Sade.

Aha - Sade to ulubiona wokalistka Donalda Tuska. Tak tylko nadmieniamy.

9

The Stones Roses - I Wanna Be Adored

Bo żadna lista nie obejdzie się bez brytyjskiego rocka przełomu lat 80 i 90. Stylus Magazine w 2005 roku umieścił utwór na swojej liście najlepszych linii basowych wszech czasów. "I Wanna Be Adored" otwiera debiutancki album The Stone Roses.

Piosenkę polecamy szczególnie tym, którzy chcą poczuć się jak nastolatkowie okresu Blur i Oasis.

10
Więcej na ten temat: muzyka, seks