Czego potrzebuje od ciebie kobieta?

Piotr Mieśnik
W łóżku, w domu, w towarzystwie. Trzy kobiety w różnym wieku mówią nam, czego oczekują od mężczyzn. Bo okazuje się, że ta dziewczyna, którą właśnie oczarowałeś, za 10 lat może mieć już całkiem inne potrzeby i marzenia. Przeczytaj ten tekst, żebyś później nie musiał narzekać jak sfrustrowany filmowy bohater, że "baby są jakieś inne".
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Trochę statystyk* na dobry początek

Jak kobiety wyobrażają sobie pierwszą randkę?
55% kawa w kawiarni,
33% spacer w parku

Według kobiet pierwszy krok powinien wykonać...
50% raczej mężczyzna ale kobieta też może,
19% zawsze mężczyzna

Co dla kobiet jest najważniejsze w związku?
51% zaufanie i bezpieczeństwo,
21% miłość

Najpiękniejsze zdanie, jakie kobieta chciałaby usłyszeć od mężczyzny?
45% Kiedy nie ma cię obok, tęsknię",
27% "Uwielbiam z tobą spędzać czas"

Dla kobiety przystojny mężczyzna to:
30% pachnący, umyty, z czystą odzieżą i obuwiem,
19% każdy mężczyzna jest na swój sposób przystojny

Co z tym seksem?
51% kobiet preferuję stopniowy rozwój sytuacji,
30% kobiet twierdzi, że to kwestia czasu

* Dane pochodzą z raportu "Sekrety kobiet" serwisu Sympatia.pl

1
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Szybka dwudziestka

Wiadomo, takie lubisz najbardziej. I nie jest to uwaga męskiej szowinistycznej świni, ale fakty. Christian Rudder, autor raportu "Kim jesteśmy, kiedy wydaje się nam, że nikt nie patrzy", analizując interakcje w internetowych serwisach randkowych, dowiódł, że o ile kobiety w różnym wieku interesują partnerzy w wieku zbliżonym do nich samych (plus, minus 3 lata), o tyle facetom w różnym wieku zawsze śnią się... dwudziestolatki. A jaka jest taka modelowa kobieta i jakie ma oczekiwania wobec ciebie?

One nie chcą jeszcze wić gniazdka, zakładać rodziny ani budować domu. Chcą żyć pełnią życia, smakować, bawić się i realizować pasje. - Najważniejsze dla mnie jest poznawanie świata i ludzi - mówi 22-letnia Majka, studentka. Co z seksem? - Spoko, czego chciałbyś się nauczyć? - żartuje. I rzeczywiście młode kobiety nie mają oporów, żeby o seksie rozmawiać, ale też żeby go uprawiać i eksperymentować. Czy ilość i siła tych doznań przechodzi w jakość? Tu specjaliści są sceptyczni. Bo, o ile dwudziestoletni facet jest już na samym szczycie swoich możliwości, to kobieta będzie musiała na ten szczyt (a czasem i szczytowanie) poczekać nawet kilkanaście lat.

2
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Szybka dwudziestka

Czego zaś od mężczyzny oczekuje taka wchodząca w świat kobiecości dziewczyna? - Z tego, co powiem, wyjdzie, że jestem strasznie powierzchowną materialistką, ale to, co się liczy przede wszystkim, to to, żeby był bardzo przystojny, w dobrej formie fizycznej, zadbany - wylicza Majka, a lista zdaje się nie mieć końca. - Powinien być dobrze ubrany, mieć swój styl i podobne do mojego poczucie humoru. Na imprezach musi mi zostawiać nieco luzu i pamiętać, że nie jestem niczyją własnością. No i wiadomo, dobry w te klocki, to warunek konieczny - śmieje się.

Musisz to sobie więc zapamiętać: "dwudziestki" zaniedbanym i zaborczym sprinterom z mięśniem piwnym mówią stanowcze: nie!

3
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Przebojowa trzydziestka

Kobieta w tym wieku często stoi przed otwartymi drzwiami kariery, a jednocześnie... naprawdę poważnie myśli o ustatkowaniu się i założeniu rodziny. Ze względów czysto biologicznych to ostatni dzwonek, aby to zrobiła. Jak jednak połączyć pracę i dom, skoro każda z tych sfer potrafi pochłonąć 110 proc. czasu, uwagi i sił? - Dlatego tak bardzo potrzebujemy partnerów przez duże "p", a nie przypadkowych kochasiów - mówi 30-letnia Agnieszka, która zajmuje się fotografią. - Nie myślę już w kółko, jak jeszcze kilka lat temu, w co się ubrać, gdzie i z kim się pokazać. Zaczynam doceniać to, że mój facet czeka na mnie w domu z kolacją, że śmieje się z moich żartów, ale też znosi humory, gdy z klientami mi nie idzie - dodaje.  - W towarzystwie musi poświęcać mi czas i uwagę, pokazywać, że jestem ważna. Seks też się zmienił. Nie robimy tego już jak króliki, po kilka razy dziennie, ale mój W. powinien i tak być zadowolony - zwierza się. - Kochamy się 2,3 razy w tygodniu, ale przynajmniej dla mnie jest to o wiele bardziej wartościowe niż we wcześniejszych latach. Znam już lepiej swoje potrzeby i akceptuję się - tłumaczy.

4
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Przebojowa trzydziestka

Te odczucia potwierdzają badania, m.in. dla amerykańskiego "Health Plus Magazine" - największą przyjemność z seksu kobiety czerpią dopiero od około 35. roku życia. Co zaś cenią, będąc w tym wieku, w mężczyznach?

- Na pewno nieco przesuwają się akcenty - od mieć do być. Pewnie, cały czas chcę, żeby mój facet był zadbany, miał w szafie choć jeden dobrze dobrany garnitur i mógł mnie zabrać na romantyczną kolację w nie najtańszej restauracji, ale zdecydowanie bardziej cenię to, że więcej mnie słucha, niż sam mówi, jest uważny i otwarty na moje potrzeby.

5
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Świadoma siebie czterdziestka

Te wszystkie tak zwane "ryczące czterdziestki" powoli zaczynają przechodzić do lamusa. Bo w naszych czasach to świetny wiek dla kobiety, a nie zmierzch jej atrybutów. Zdrowy styl życia, kosmetyki, fitness cluby, a czasem nawet chirurgia estetyczna sprawiają, że dojrzałe kobiety nie muszą robić z siebie nastolatek, by nadal łowić nasze spojrzenia. Często już spełnione zawodowo i rodzinnie - będą potrzebowały od ciebie jeszcze czegoś innego niż 20- i 30-latki.

- Znowu mam czas na swoje pasje i hobby. Mam ochotę poznawać nowe rzeczy i robić je tylko dla siebie. Nie dlatego, że ktoś każe, że tak wypada. Tylko dla frajdy - mówi 43-letnia Joanna, prowadząca własny biznes. Kobiety w jej wieku są już w pełni ukształtowane i świadome nie tylko swoich oczekiwań i pragnień, ale też własnego ciała. - Myślę, że seks z dojrzałą kobietą jest całkiem innym przeżyciem niż szybkie i pokątne numerki z dużo młodszymi dziewczynami - przekonuje i puszcza zalotnie oko. - Tyle, że żeby tego doświadczyć, trzeba się trochę bardziej postarać. Seks zaczyna się w głowie... Być może szarmancko otwierając mi drzwi do tej kawiarni, zrobiłeś pierwszy maleńki kroczek w bardzo długiej grze wstępnej - żartuje. - To, jak traktujesz kobietę w towarzystwie, jak ją adorujesz, sprawia, że zapomina o kompleksach wobec młodszych koleżanek - mówi już na poważnie.

6
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Świadoma siebie czterdziestka

To, że kobiety po czterdziestce mają najlepszy okres w przeżywaniu swojej seksualności potwierdzają eksperci. We wspominanym już badaniu aż 77 proc. kobiet przyznało, że najlepszych seksualnych doznań doświadczyły dopiero w wieku około 40 lat! A dla aż 82 proc. - stał się od tego momentu ważnym elementem życia (wiem, że trudno ci sobie to wyobrazić, skoro u ciebie stoi na piedestale niemalże od chłopięcych lat).

- Co cenię u mężczyzn? Prawdomówność, zasady, dotrzymywanie obietnic - wymienia Joanna. - Zdaję sobie sprawę, że wszyscy się starzejemy, dlatego rozumiem lekki brzuszek, łysinę, ale nie niechlujstwo. Dobrze dobrane ubrania potrafią zamaskować niedoskonałości - przekonuje. A w łóżku? - Nie potrzebuję żigolaka bijącego kolejne rekordy, zakochanego we własnym ciele. On ma się cierpliwie rozsmakowywać w moim. Cierpliwość jest kluczowa. Bo potrzebuję trochę więcej czasu niż młodsze dziewczyny, żeby być gotową na łóżkowe wygłupy.

"Czterdziestka"? Złota zasada to: stay calm, a potem... nie pożałujesz!

7
Więcej na ten temat: kobieta, seks