Naukowcy potwierdzają: tak poprawisz swoje życie erotyczne

Red.
Mnogość pozycji seksualnych i rzeźba atlety to nie wszystko. Czasem lepszy seks można osiągnąć znacznie, hm, subtelniej.
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

To nie kolejna psychologiczna gierka!

Może to mało romantyczne, może nie wygląda to jak w filmach z Meg Ryan, ale niestety biologia reguluje nasze życie bardzo rygorystycznie. Jeśli mózg nie wytwarza endorfin, to za żadne skarby się nie zakochamy. Sorry, taki mamy klimat.

Szkopuł tkwi w tym, żeby pobudzić odpowiednie hormony. Naukowcy już wielokrotnie publikowali dogłębne analizy, mające pomóc domorosłym adeptom sztuki miłości. Co więc robić, żeby pomóc sobie i partnerce zaktywizować odpowiednie neurony? Spieszymy z odpowiedzią.

Zdjęcie Durex Żel Durex Play O 15ml Zdjęcie Żel Durex Durex Play Słodka Truskawka 50ml Zdjęcie Durex Classic prezerwatywy 12szt
Durex Żel Durex Play O 15ml Żel Durex Durex Play Słodka... Durex Classic prezerwatywy ...
Porównaj ceny ? Sprawdź ceny ? Porównaj ceny ?
źródło: Okazje.info
1
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Kuchnia w sypialni

Wiesz, co jest podstawowym składnikiem viagry? Arginina! Podpowiadamy - ten aminokwas jest również obecny w wielu pokarmach tj. ryby, sery czy owoce morza. Mało tego, zdaniem niektórych naukowców to jak jemy ma ścisły związek z tym, jacy jesteśmy w łóżku. Na przykład prof. Willy Pasini z Uniwersytetu w Genewie stwierdził, że jeśli po trzydziestce wciąż regularnie jadamy w McDonaldsie to znaczy, że nie osiągnęliśmy jeszcze seksualnej dojrzałości.

O krok dalej poszli redaktorzy "The Sunday Times Style", którzy na podstawie różnych sposobów jedzenia sporządzili listę seksualnych ambicji. I tak:

- Wegetarianin: w łóżku zapewne powściągliwy
- Grymaśnik: partnerka łatwo brzydzi się jedzeniem? Nie będzie skłonna do łóżkowych perwersji!
- Szybki konsument: wszystko wskazuje, że mamy do czynienia z samolubną kochanką...

Chyba więcej nie musimy was przekonywać, że romantyczna kolacja w sypialni to dobry pomysł?

Zdjęcie Anais Hypnos body Zdjęcie Anais komplet Kaylee Set Zdjęcie Obsessive Schooly komplet 6-częściowy (biało-czerwony)
Anais Hypnos body Anais komplet Kaylee Set Obsessive Schooly komplet 6...
Sprawdź ceny ? Porównaj ceny ? Porównaj ceny ?
źródło: Okazje.info
2
fot. Maksim Shmeljov / shutterstock.com fot. Maksim Shmeljov / shutterstock.com

Nastrój

Świece, Simply Red, wino, zasłony, kadzidełka... Tak wiemy, brzmi to równie kiczowato, co ostatnie piosenki zespołu Weekend, ale w dużej mierze One to lubią. Naprawdę! Różne badania udowodniły, że jeśli kobieta nie jest zrelaksowana, to nie będzie czerpała radości z seksu. Z nami jest trochę inaczej.

Natomiast naukowcy z Harvardu stwierdzili, że jeśli przytulamy dziewczynę dłużej niż trzydzieści sekund, automatycznie zwiększamy jej ochotę na stosunek. Tak właśnie działa oksytocyna, hormon. Zapamiętajcie tę nazwę, bo jeszcze wielokrotnie wam się przyda.

Zdjęcie Roxana Stringi męskiei 6102 Zdjęcie Svenjoyment Bokserki erotyczny kelner 21313151740 Zdjęcie Svenjoyment Bokserki Wonder Contour 21304671720
Roxana Stringi męskiei 6102 Svenjoyment Bokserki erotyc... Svenjoyment Bokserki Wonder...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info
3
fot. Karramba Production / shutterstock.com fot. Karramba Production / shutterstock.com

Praw komplementy

Zasada uniwersalna, szczególnie istotna w sypialni. Powiązana z punktem poprzednim. Kiedy mówisz kobiecie, że ładnie wygląda, poprawiasz jej humor. Humor się poprawia, napięcie spada. Relaks. Wspominaliśmy już, że jeśli Ona nie jest zrelaksowana, to nie będzie czerpała radości z seksu?

Najgorsze, co można zrobić, to traktować stosunek mechanicznie. Odbębniony obowiązek, wszyscy zadowoleni, możemy iść spać. To się sprawdza jedynie w filmach z Michaelem Douglasem (ale też nie we wszystkich).

Ponadto badania wykazały, że częste wypowiadanie komplementów świadczy o... większej pewności siebie mężczyzny! A to chyba bardzo istotna cecha, prawda? Dlatego choć - jak śpiewał klasyk - należy wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym, zwykle warto mówić cokolwiek niż milczeć. Samiec alfa to dobry samiec.

4
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Uszy...

Magazyn "Esquire" przytacza taką oto wypowiedź: "Jedyna różnica między żigolo a zwykłym facetem jest taka, że ten pierwszy pyta, czego jego partnerka oczekuje w łóżku". Dlatego, choć na pierwszy rzut ucha może ci się to wydawać dziwne, warto podyskutować o wzajemnych wyobrażeniach na temat tego, co może wydarzyć się w sypialni. Oczywiście nie namawiamy od razu do otwartych wymian zdań, ale delikatne i subtelne świntuszenie jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Czułe słówka zawsze w cenie.

Dopiero jeśli pojawi się jakiś istotny problem związany z twoim pożyciem seksualnym, należy odbyć prawdziwą, szczerą, otwartą rozmowę. Bez zbędnych epitetów i podtekstów. Wielokrotnie to jedyny sposób, żeby sprawić, by seks wciąż był przyjemny.

5
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

A może olejek?

Wszelakich gadżetów zabijających nudę w waszej sypialni jest mnóstwo: od najbardziej prymitywnych, przez nawet zabawne, po całkiem użyteczne. Oczywiście ich liczba oraz sposób eksploatacji zależy od indywidualnych ustaleń i preferencji, jednak niektóre są na tyle uniwersalne, że można spróbować użyć ich z zaskoczenia. Dlatego warto zastanowić się nad olejkiem.

Dotyk pobudza wspomnianą już wcześniej oksytocynę. Wiesz, to generalnie dobry znak. Poza tym istnieje wiele zabaw, niemożliwych bez użycia tej przyjemnej cieczy (?). Coś zwłaszcza dla fanów sypialnianych konserwatystów, którzy dopiero rozpoczynają swoją zabawę z erotycznymi zabawkami.

6
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Rozbieraj dowoli. Ekhm, powoli

Pamiętacie Demi Moore w filmie "Striptiz"? My aż za dobrze... Rozbieranie się też jest sztuką, choć stanowczo za często o tym zapominamy. Patrzenie na nagie ciało w naturalny sposób stymuluje nasz mózg. Okazuje się jednak, że powoli rozbierająca się kobieta - stymuluje go jeszcze bardziej!

Kobieta ma tak samo. Jeśli ciuchy będziesz z siebie zrzucał powoli, możesz być pewien, że ostateczne zbliżenie będzie dużo przyjemniejsze. Neurony, głupcze!

7
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Prysznic

Przyjęło się, że prysznic jest obowiązkowy, ale dopiero po stosunku. Okazuje się, że jest równie ważny przed zbliżeniem, zwłaszcza jeśli mamy za sobą ciężki dzień korporacyjnych przepychanek. Poza tym - taka mała rada - wyobraź sobie: bierzesz u niej prysznic, później zapominasz dajmy na to bluzy albo koszulki. Fajny sposób, żeby dać jej dodatkowy powód, aby bez przerwy o tobie pamiętała, prawda?

8
Więcej na ten temat: kobieta, seks