Seks-porady z całego świata

PR
Obcowanie z innymi kulturami to nie tylko solidna dawka informacji o świecie. Od przyjaciół z dalekich krajów możemy też dowiedzieć się wiele na temat seksu. Dziennikarki "Cosmopolitan" zebrały w jednym miejscu erotyczne złote myśli z różnych szerokości geograficznych.
Fot. s2art/Flickr.com Fot. s2art/Flickr.com

Australia

"Seks oralny? Żeby był naprawdę udany musisz używać ust i dłoni... jednocześnie!"

Zdaniem wielu seks oralny to nie seks. Sam Bill Clinton, odpierając ataki podczas afery rozporkowej, stwierdził, że tego typu pieszczoty nie są stosunkiem płciowym w tradycyjnym jego rozumieniu. Czasy się jednak zmieniają i choć kiedyś oralne zabawienie gdzieniegdzie było traktowane z największą pogardą, o tyle teraz jest naturalnym urozmaiceniem sypialnianych igraszek.

Jak dowodzą statystyki, z seksem oralnym większy problem mają panie. Unikają go z wielu powodów, a najpopularniejsze z nich to: ukryty konflikt z partnerem, zbyt restrykcyjne wychowanie czy kompleksy dotyczące własnych narządów płciowych.

Dlatego - zwłaszcza jeśli decydujemy się na takie doznania po raz pierwszy - powinniśmy wszystko dokładnie przedyskutować z partnerką. Niedomówienia i rozczarowania nie służą bowiem żadnej poważniejszej relacji.

1
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Chile

"Przed stosunkiem nie jedz brokułów ani czekolady. Te pierwsze powodują wzdęcia, drugie - spadek libido"

O afrodyzjakach wiele się naczytaliśmy. Czekolada, zdaniem wielu, jest właśnie takim afrodyzjakiem. Czy słusznie? Niekoniecznie! Słodki przysmak, zwłaszcza w przypadku kobiet, może być prawdziwym mordercą popędu seksualnego.

Co zatem zażywać? Skupmy się przede wszystkim na naturalnych wzmacniaczach: są najzdrowsze i nie obarczone żadnym ryzykiem (no chyba, że źle reagujemy na owoce morza, wtedy grożą nam konsekwencje żołądkowe). Panom mogą pomóc krewetki i ostrygi - te drugie Casanova, podobno, codziennie zjadał na śniadanie. Duża zawartość cynku to zbawienie dla twojego testosteronu.

Prawdopodobnie docenisz również działanie owoców: zwłaszcza arbuza i brzoskwini. Arbuz to ponoć naturalna viagra. Brzoskwinie to źródło witamin, doskonale pobudzających organizm. Poza tym nie bez powodu są nazywane "piersiami Wenus", prawda?

2
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Francja

"Kochaj się tylko z kobietą, którą kochasz"

Kto by pomyślał, że Francuzi - na pozór tacy wyzwoleni i frywolni - poradzą taką powściągliwość. Oczywiście, że w idealnym świecie uprawialibyśmy seks tylko z tymi, na których naprawdę nam zależy. Ale gdy wokół pełno pokus, a nasze niepowodzenia dają o sobie znać, nie trudno o drobne nieodpowiedzialności (pojęcie względne).

Ale - co zaskakujące - i z przypadkowego seksu może wypłynąć wiele korzyści. Jak dowodzą bowiem amerykańscy naukowcy, przygodny stosunek pomaga w leczeniu... depresji! Tak więc niespodziewany akt seksualny to nie tylko poprawa własnej samooceny, ale również obniżeniu poziomu lęku w organizmie. To dosyć ciekawe wnioski, biorąc pod uwagę trwałość tego typu relacji.

W konsekwencji podobnych badań, psychologowie ukuli pojęcie "społecznej seksualności". W ten sposób opisuje się ludzi, którzy nie mają oporów przed przespaniem się z dopiero co poznaną osobą.

Co jeszcze należy nadmienić - i chyba nie jest to przesadna niespodzianka - inaczej na nietrwałe relacje reagują panowie, a inaczej panie. Kobiety znacznie częściej mają opory przed przygodnym seksem, a co za tym idzie - znacznie częściej go żałują.

3
fot. andrey_l / shutterstock.com fot. andrey_l / shutterstock.com

Wietnam

"Podczas seksu oczy muszą być otwarte"

Jesteśmy w dużej mierze wzrokowcami. Nic tego nie zmieni. Widok nagiej kobiety tylko potęguje erotyczne doznania, dlatego uwielbiamy pozycje, w których jesteśmy w stanie objąć partnerkę również wzrokiem (a myślisz, że skąd wzięła się popularność klasycznej łóżkowej figury: "na jeźdźca"?). Znacznie chętniej niż kobiety optujemy również za kochaniem się przy włączonym świetle (egipskie ciemności to domena piękniejszej części populacji).

No ale również panom zdarzy się przymknięcie oczu, co zwykle budzi raczej nieuzasadnioną obawę - "o, pewnie sobie wyobraża kogoś innego".

To wszystko jednak nabiera zupełnie nowego znaczenia, jeśli wczytamy się w dokonania prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza. Jak dowiódł najsłynniejszy seksuolog Rzeczpospolitej, mężczyźni najsilniej reagują na kobiecie narządy płciowe, a najsłabiej na... widok ekstazy na twarzy swojej partnerki! Jak się więc okazuje, przymknięcie oczu wcale nie musi być takie złe.

No cóż - nie wszyscy jesteśmy Wietnamczykami.

4
fot. VGstockstudio / shutterstock.com fot. VGstockstudio / shutterstock.com

Grecja

"Nie wstydź się swoich seksualnych fantazji"

O erotycznych marzeniach pisaliśmy już wielokrotnie. Zwracaliśmy przede wszystkim uwagę na postrzeganie fantazjowania - dawniej mogło to być symbolem, co najwyżej, zgubnego rozpasania. Dziś - nawet w stosunkowo pruderyjnej Polsce - sypialniane urozmaicenia przestają być tematem tabu. Czy słusznie?

Specjaliści nie mają wątpliwości, że seksualna wyobraźnia pozytywnie kształtuje nasze relacje. Zapobiega wkradaniu się nudy, która, jak dobrze wiemy, jest wrogiem każdego związku. Jeśli przejrzymy wszelakie internetowe fora, zwłaszcza te poświęcone relacjom damsko-męskim, to okaże się, że rozstania wielokrotnie zaczynały się od poczucia znudzenia. Można gdybać, że to tylko wygodna wymówka, ale kiedy w ten sam sposób wypowiada się mnóstwo kobiet, to okazuje się, że coś może być na rzeczy.

Wstyd nie jest w sypialni mile widziany. Nieważne czy chodzi o erotyczne marzenia czy o poczucie własnej wartości. Dopiero gdy zaakceptujemy siebie i własne pragnienia, będziemy w pełni mogli cieszyć się z seksu. Grecy wiedzą, co mówią. Bądź jak Grecy.

5
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Włochy

"Świntuszenie przed randką? Świetny pomysł!"

Jacy są Włosi - wszyscy wiemy. O mieszkańcach Półwyspu Apenińskiego - i ich specyficznego podejścia do życia - powstało już mnóstwo legend i anegdot. O ile często przebija się z nich przesada, trudno oprzeć się wrażeniu, że w każdej opowieści o wyzwolonym Włochu jest choćby ziarnko prawdy. Byliśmy na wczasach w Rimini, wiemy z czym to się je.

Ze świntuszeniem wciąż jest trochę jak z fantazjami - poniekąd się wstydzimy, bo nie wiemy, jak zareaguje partnerka. Na jednym z forów czytaliśmy kiedyś wypowiedź internauty, którego żona zaskoczyła kiedyś ponętnym hasłem: "zerżnij mnie". Był tak zaskoczony, że chyba niewiele wówczas z popędu wynikło.

Jednocześnie natrafiliśmy na materiał "Dziennika", w którym autor zdradza, co w sypialni chciałby usłyszeć każdy mężczyzna. Oprócz użytej kilka linijek wyżej prośby o zerżnięcie, na liście pojawiają się również takie zdania jak "włóż mi go głęboko" i "chcę żebyś się we mnie spuścił". Podniecające?

6
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Meksyk

"Traktuj seks jako ćwiczenie. To przyjemniejsze niż przysiady!"

Pewnie, że seks potrafi wzmocnić to i owo. Nie bez powodu mówi się o jego zdrowotnych właściwościach, o setkach mięśni aktywizowanych w łóżku czy nawet kaloriach spalanych podczas gorącej nocy. Dlatego nie widzimy nic złego, kiedy seks staje się pewnego rodzaju ćwiczeniem.

Pod warunkiem, że nie wiąże się to z mechanicznym przyzwyczajeniem i myśleniem o nim tylko i wyłącznie w kontekście działania: "muszę, bo tak sobie zaplanowałem", "muszę, bo nie ma lipy". Seks działa działa zbawiennie tylko wtedy, gdy pozostaje seksem. Owszem, może być ćwiczeniem, ale nie to jest w nim najważniejsze. Należy znać proporcje i wiedzieć, czego się dotykamy.

Dlatego jeśli kochamy się z miłości, a przy tym liczymy, że będzie to z pożytkiem dla naszego organizmu - rzeczywiście tak się stanie. Ale jeśli kochamy się tylko po to, aby wypracować konkretne partie mięśni gwarantujemy wam, że nie dość, że efekty będą niesatysfakcjonujące to jeszcze seks przestanie dawać przyjemność.

7
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Ukraina

"Odkrywaj swoje ciało. Masz wiele erogennych stref"

Seksualna mapa mężczyzny jest dużo bardziej rozległa, niż nam się wydaje. Bo - wbrew powszechnej opinii - facet nie składa się tylko z penisa (choć jest on oczywiście najczulszym punktem, rzeklibyśmy nawet - najbardziej newralgicznym). Wydawało ci się, że punkt G to tylko pojęcie kojarzone z kobietami? Nic bardziej mylnego! Zdaniem seksuologów u facetów punkt G znajduje się na wewnętrznej ścianie odbytu. Sutki? To samo - nie tylko panie uwielbiają, gdy partner obchodzi się z nimi we właściwy sposób.

Ale panów podnieca stymulacja również mniej oczywistych zakamarków ciała, takich jak np... uszy! Oprócz stricte werbalnych podniet - całowanie, przygryzanie - oddziałują także mniej oczywiste aspekty, na czele z opisywanym już wcześniej świntuszeniem. Bo nic tak nie rozpala zmysłów jak usłyszenie szeptu partnerki, która dosadnie daje do zrozumienia, co ma zamiar z nami zrobić...

8
fot. mast3r / shutterstock.com fot. mast3r / shutterstock.com

Wielka Brytania

"Nie przejmuj się zbytnio swoimi narządami płciowymi. Twojej partnerki naprawdę nie obchodzi to, czy jesteś dokładnie wydepilowany".

To jeden z najczęściej blokujących nas kompleksów. Ciągłe rozważania na temat najintymniejszych części naszego ciała. "A może wyskoczył mi niechcianych włosek, a ona nie lubi włosków, a może nie pachnę liliami, a ona kocha lilie..." Nie przejmuj się, kobieta myśli dokładnie tak samo jak ty, a może jeszcze bardziej.

Co poważnie wygląda "na papierze" w rzeczywistości nie ma najmniejszego znaczenia. Kiedy poświęcacie się sobie w pełni, kochacie się, anatomiczne szczegóły są ostatnią rzeczą, która zaabsorbuje twoją partnerkę. Weź się więc, chłopie, w garść, bo kiedy całą uwagę skupiasz na sobie - a konkretnie na swoim wyglądzie - wtedy nie jesteś w stanie w pełni zadowolić kobiety. A chyba nie musimy ci po raz kolejny przypominać, do czego może doprowadzić sypialniane rozczarowanie.

9
Fot. Pixel.la/Flickr.com/CC0 1.0 Fot. Pixel.la/Flickr.com/CC0 1.0

Indonezja

"Spróbuj seksu na podłodze!"

To traktujemy raczej jako dosyć luźne rozwinięcie tezy o seksualnych fantazjach. Bo o ile stosunek na podłodze, stole, szafie, czymkolwiek, nie jest erotyczną fantazją w klasycznym rozumieniu tego słowa, to z pewnością jest pewnym urozmaiceniem, zwłaszcza dla zapatrzonych w swoje łoża konserwatystów. Wygląda więc na to, że to chyba najbardziej odpowiedni moment, by wcielić w życiu pomysły zaproponowane już dawno temu przez autorów filmu "Ostatnie tango w Paryżu" (choć, co oczywiste, nie wszystkie!)

10
fot. iStockphoto.com fot. iStockphoto.com

Cosmo

Seksualne rady są autorstwa edytorów różnych krajowych wydań popularnego magazynu "Cosmopolitan".

11
Więcej na ten temat: europa, kobieta, mężczyzna, seks, związek, świat