Znaki świadczące o tym, że to nie jest kobieta dla ciebie

PC
Podobno miłość jest ślepa. Kiedy w twoim życiu pojawia się kobieta, która przysłania ci cały świat trudno o trzeźwe myślenie. Są jednak znaki, po których powinna zapalić ci się czerwona lampka. Zachowania, które jeśli zignorujesz - mogą skończy się dla was tragicznie.
fot. Shutterstock fot. Shutterstock

Wszystkiemu winien jesteś...

...ty! Skąd my to znamy, hm? W mieszkaniu zepsuła się spłuczka - na pewno ty za to odpowiadasz. Brakuje akurat mleka - nie zadbałeś o zakupy. W kinie zostały tylko kiepskie miejsca - po prostu wybrałeś zły seans. Egoizm poplątany z rozpieszczeniem. Jeśli już na etapie pierwszych randek więcej słyszysz o swoich wadach niż zaletach, to możesz być pewien, że później będzie już tylko gorzej.

Pal licho, jeśli zostałeś oskarżony o coś, na co nie mieliście większego wpływu. Sytuacja robi się naprawdę problematyczna, kiedy orientujesz się, że jesteś winny także jej błędów i niedopatrzeń. Że całą odpowiedzialność zrzuca na ciebie. No chyba, że jesteś totalnie nieasertywny i uwielbiasz, jak kobieta traktuje cię z przysłowiowego buta. Ale pamiętaj, że każdy facet powinien mieć coś z macho. Przede wszystkim - umiejętność postawienia na swoim.

Każda panna ci powie, że najseksowniejsza jest twoja pasja, a niezdecydowanie odstręcza równie mocno, co fryzura rodem z lat 90.

1
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Nie, kochanie, nie możesz

Wyskoczyłoby się na piwko z kolegami, co? Po całym tygodniu pracy nic nie smakuje lepiej, niż zimna rozkosz dla podniebienia w towarzystwie kumpli i dyskusji o ostatnim meczu Realu Madryt. Ale nigdzie nie wychodzisz, bo ONA będzie obrażona. Nie mówi ci wprost, że nie możesz, ale już czujesz to posępne spojrzenie, aż drżysz przed kolejnymi dniami upływającymi na krępującym milczeniu.

Albo wspólne zakupy. Nienawidzisz ich całym swoim sercem, ale mimo to wystajesz w oczekiwaniu aż ona przymierzy wszystkie ciuchy, jakie tylko są w sklepie. Patowa sytuacja, bo potulni panowie są całkowicie aseksualni. Trzymanie na smyczy jeszcze żadnemu facetowi nie wyszło na dobre.

Wielokrotnie już przekonywaliśmy, że związek to sztuka kompromisu. Jeśli twoja partnerka nie potrafi tego zrozumieć, to być może lepiej szybciej się rozstać. Oszczędzicie sobie wielu nieprzyjemnych sytuacji, stresu, kłótni, niedopowiedzeń, rozczarowań, i tak dalej, i tak dalej...

Oczywiście - żeby nie było - zdajemy sobie sprawę, że panowie czasem również bywają odrobinę apodyktyczni! Dlatego wrzucać na luz powinniśmy wszyscy.

2
Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta

Inne cele w życiu, inne plany i pragnienia...

Nie mogliśmy się w tym miejscu powstrzymać przed zacytowaniem wielkiego narodowego wieszcza - Meza! Jak najskuteczniej zamordować klimat pierwszej randki? Rozpływając się na temat przyszłego życia: dzieci, rodzina, pies, może jakiś własny dom zamiast mieszkania... Już trudno, że to kardynalny błąd w momencie, kiedy dopiero się docieracie, ale przynajmniej macie okazję skonfrontować swoje poglądy i wyobrażenia.

I to potrafi być niezłym papierkiem lakmusowym, jeśli chodzi o stwierdzenie, czy rzeczywiście do siebie pasujecie. Bo to, co jej wydaje się oczywiste - niekoniecznie musi spodobać się również tobie. Lepiej zareagować wcześniej, od razu, niż potem męczyć się, bo czegoś się nie ustaliło. Wiesz przecież, że toksyczna relacja staje się jeszcze bardziej toksyczna, kiedy ostaje się relacją na całe życie.

3
Zdjęcie: Shutterstock (montaż) Zdjęcie: Shutterstock (montaż)

Najgorszy typ kobiety.

Jest kilka takich typów kobiet, które należy omijać szerokim łukiem. Do takich bez wahania zaliczylibyśmy na przykład zakochane w sobie tipsiary czy rozpamiętujące poprzednie związki płaczki, dla których każda okazja jest dobra, by wspomnieć byłego chłopaka. Nie mówimy kategorycznego nie, bo jeśli się super dogadujecie, to nic nie powinno stawać wam na przeszkodzie. Jest jednak jeden taki typ kobiety, szczególnie niebezpieczny. Księżniczka.

W niej kumulują się w zasadzie wszystkie wady, charakterystyczne dla różnego rodzaju pań. Księżniczka siebie stawia na pierwszym miejscu, robi wszystko, żebyś nie tylko się jej w pełni podporządkowałem, ale także - usługiwał.

Ponadto - żyjąc z taką kobietą - musisz się przygotować, że cały ciężar waszej relacji będzie spoczywał na twoich masywnych barkach. Każda inicjatywa powinna wyjść od ciebie. I nie mamy tu na myśli wyłącznie prozaicznego codziennego życia czy wieczornych wyjść. Musisz być przygotowany, że również w sypialni taka partnerka sceduje na ciebie wszystko. W myśl błędnego przeświadczenia, że w łóżku wszystko zależy od faceta.

4
Fot. shutterstock Fot. shutterstock

Nie docenia cię

Starasz się, jak możesz. Robisz wszystko, żeby tylko było wam jak najlepiej. Proponujesz, pomagasz, inspirujesz... A ona nic. Przyjmuje to jako pewnik, który się jej po prostu - jako kobiecie - należy.

Brak uznania, docenienia to bodaj jedno z najbardziej przykrych życiowych doświadczeń. Bo to bywa takie rozczarowujące, niby podcięcie skrzydeł. Poza tym jest jeszcze inny wymiar tego problemu. My wiemy, że wszystko, co robisz, robisz z sympatii, miłości. Teoretycznie nie oczekujesz niczego w zamian - samo sprawienie przyjemności wybrance swojego serca sprawia ci przyjemność - ale miło byłoby czasem otrzymać sygnał, że nasze starania są zauważane. Podświadomość pracuje, jak pamiętasz pewnie z licealnych lekcji.

Dlatego jeśli kobieta nie zwraca uwagi na twoje dobre chęci, zastanów się, czy to na pewno jest panna dla ciebie.

5
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

KŁÓTNIE!!!

Bez przerwy się kłócicie? O wszystko? O najdrobniejsze kwestie - takie, o których nawet byś nie pomyślał, że można się o nie pokłócić? No stary, to jest naprawdę niedobrze... Jeśli już podczas pierwszych tygodni waszej relacji tak dosadnie się różnicie to, uwierz nam, później wcale nie będzie lepiej. Powiemy więcej - będzie jeszcze gorzej, bo gdy wasze chodzenie przerodzi się już w coś poważniejszego, staniecie nie tylko przed wyborem filmu, na który wybierzecie się do kina. Jeszcze zatęsknisz za czasami, kiedy największym dylematem pozostawała potrawa do upichcenia na kolację.

Kłótniom mówimy stanowcze nie! Jeśli zauważasz, że zbyt często rozmijasz się z partnerką - powinieneś z nią na ten temat szczerze porozmawiać. Jeśli twoje argumenty jej nie przekonają, to czas najwyższy, by na poważnie zastanowić się, czy ta relacja jest warta aż takich nerwów i kompromisów.

6
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Nie liczy się z twoim zdaniem

Co innego kłótnia, a co innego ignorowanie twojego stanowiska. Mężczyzna absolutnie jest od tego, by wspierać kobietę w ciężkich chwilach. Pomagać, jeśli ma kłopoty. Zawsze służyć rękawem od koszuli, dobrą radą i wysłuchaniem. I już nie chodzi nam tylko o sytuację, kiedy kobieta z nową sukienką najpierw rusza do swoich przyjaciółek. To w końcu ich domena.

Gorzej, jeśli partnerka unika cię również wtedy, gdy ma poważniejszy problem. To raczej normalne, że radzi się matki, koleżanek. Sytuacja przestaje być normalna, kiedy w poszukiwaniu rozwiązania całkowicie unika ciebie, twojej opinii. Może to świadczyć o braku zaufania, czyli kluczowego spoiwa spajającego związek. Bez niego długo nie pociągniecie...

7
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Jesteś wiecznie na drugim planie

Z poprzedniego aspektu może wynikać jeszcze inna przykra prawidłowość... Partnerka może cię dyskredytować, traktować jako dodatek, na który warto zwrócić uwagę dopiero w przypadku nudy. Jeśli chętniej spotyka się z koleżankami na plotkach albo wyskakuje do rodziców na kawę - powinieneś zacząć się martwić.

Ale spychanie na drugi plan nie musi objawiać się tylko takim zachowaniem. To tyczy się również sytuacji, w której na przykład wybieracie się na wspólną imprezę, ale bardziej interesują ją pozostali goście i atrakcje - niespecjalnie stara się przedstawić cię swoim przyjaciółkom, ignoruje, częściej przebywa z kimś innym.

8
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Typy dziewczyn, których powinieneś unikać

Jeśli jeszcze ci mało - jakiś czas temu pisaliśmy szczegółowo o typach kobiet, których może nie tyle należy unikać, co z całą pewnością - uważać. Artykuł znajdziesz TUTAJ.

9
Lisa Kudrow jak Phoebe Buffay / Screen z NBC Lisa Kudrow jak Phoebe Buffay / Screen z NBC

Typy dziewczyn, które kręcą facetów

Ale żeby nie było, że my tylko o negatywach - TUTAJ dla odmiany znajdziesz kobiety, o których marzy każdy facet.

10
Więcej na ten temat: kobieta, małżeństwo, miłość, mężczyzna, związek