Mężczyzna? Najseksowniejszy jesienią

PN
Jak śpiewał klasyk: mimozami jesień się zaczyna. Wraz z nią zakrywamy idealnie wyrzeźbione torsy, ale to nie oznacza, że stajemy się mniej seksowni. "Cosmopolitan" wskazuje kilka męskich, jesiennych zachowań, które pociągają kobiety.
Fot. kadr z filmu Fot. kadr z filmu "Love Story"

Mówisz: "Oho, ale dzisiaj chłodno"

Jak wskazuje Hannah Smothers - publicystka amerykańskiego wydania "Cosmopolitan" - niemal nic nie kręci jej bardziej, niż widok drżącego, lekko zziębniętego faceta. To ponoć podnieca kobiety, kiedy widzą, że na nas pogoda też ma duży wpływ. Możesz więc przestać wzbraniać się przed komentowaniem stanu pogody (pozdrawiamy w tym miejscu Annę Jurksztynowicz!). Z materiału wynika jasno, że gdy rzucasz niedbałe: "Oho, ale dzisiaj chłodno", brzmisz niemal jak Clint Eastwood w "Brudnym Harrym".

Trochę jesteśmy zaskoczeni, bo zawsze słyszeliśmy, że mężczyzna nie powinien obwieszczać, że jest mu zimno. Ale co my tam wiemy - widocznie czasy się zmieniają.

1
Fot. kadr z filmu Fot. kadr z filmu "Dziennik Bridget Jones"

Ubierasz przyjemne, wzorzyste swetry

I nie, autorka nie ma tutaj na myśli pseudozabawnych pulowerów w najróżniejsze wzorki: od świętych mikołajów, przez renifery, po liściaste lasy północnej części Eurazji. Ta opinia dotyczy raczej ciepłych sweterków, pozbawionych jakichkolwiek sztucznych materiałów, w nienachalne symbole: paski, pręgi czy - podobno - wiecznie żywe romby.

Nie przejmuj się, jeśli nie lubisz wzorów. Hannah Smothers nadmienia, że gładkie swetry też mogą zrobić z ciebie apetycznego amanta. Koniecznie wybierz się do sklepu - przebierając w zimowej kolekcji być może poznasz tę jedyną?

2
Fot. Denis Makarenko / Shutterstock.com Fot. Denis Makarenko / Shutterstock.com

Zapuszczasz brodę

Podobno w trakcie chłodniejszych miesięcy chętniej eksperymentujesz ze swoim wyglądem. Eksperymentujesz w tym sensie, że nie wzbraniasz się przed brodą. Redaktorka "Cosmopolitan" z niechęcią wspomina mężczyzn, którzy latem nie pozwalają sobie na dłuższy zarost. Że niby za ciepło i niewygodnie.

Bo nie od dziś wiadomo, że broda jest jednym z najważniejszych atrybutów prawdziwego mężczyzny. Okej, może nie każdemu pasuje (fakt, że się trochę zapuścisz, nie od razu uczyni z ciebie Seana Connery'ego), ale każdy w swoim życiu przerabiał moment, w którym zapragnął wyglądać na bardziej męskiego, niż w rzeczywistości jest.

I choć (ufff!) powoli mija cały ten szał związany z hipsterskością i lumberseksualizmem, to broda i tak wciąż pozostaje nieśmiertelna. Tu się do wersji Smothers przychylamy. Całymi swoimi zarośniętymi podbródkami.

3
Fot. Arkadiusz Ścichocki / Agencja Wyborcza.pl Fot. Arkadiusz Ścichocki / Agencja Wyborcza.pl

Sięgasz po placek z jabłkami

To zostawimy bez komentarza. Ale Hannah Smothers pisze tak: "Czy jest coś bardziej pociągającego, niż ciągnący się placek z jabłkami?"

4
fot. ''Top Gun'' - kadr z filmu fot. ''Top Gun'' - kadr z filmu

Proponujesz pożyczenie kurtki

I znów wracamy do temperatury... O ile jesteś seksowny - zdaniem Hannah Smothers - kiedy konstatujesz liczbę Celsjuszy, o tyle jednocześnie pociągasz dziewczyny, gdy oferujesz im pożyczenie kurtki. Bo kobiety mają prawo marznąć zawsze, a ty masz wtedy obowiązek użyczyć swoje wierzchnie okrycie. Stajesz się wtedy męski i opiekuńczy, a to jest bardzo, bardzo w cenie. To pewnie nie jest dla ciebie specjalnie odkrywcze.

Redaktorka "Cosmopolitan" przekonuje jednocześnie, że nie jest zwolenniczką trąbienia kłamstw. Ale kiedy panie kłamią, że im zimno, tylko po to, aby wymusić na mężczyźnie kurtkę - jest to działanie jak najbardziej uzasadnione. Tak twierdzi Smothers.

Także po wyciągnięciu z odmętów garderoby jesiennych kurtek, nie zapomnij zadbać o ich czystość - istnieje spore prawdopodobieństwo, że nie tylko będą służyć ci jako zbawienny ocieplacz, ale będą jednocześnie twoim najskuteczniejszym afrodyzjakiem.

5
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Mniej się pocisz

Hmmm... To nie jest znowu takie oczywiste. Wszystkie te syntetyki, z lubością dodawane do swetrów, potrafią zaparzyć całe ciało. Dodatkowo im na zewnątrz zimniej, tym - zwykle - w pomieszczeniach cieplej. I siedzisz cały dzień w tych grzejących ubraniach, i pocisz się, i dyszysz, a zdjąć swetra nie zdejmiesz, bo masz na sobie wyjątkowo nieatrakcyjny t-shirt. Czy coś tam innego (choć dobrze, że coś w ogóle masz).

Poza tym, gdy biegniesz do pracy, bo jesteś oczywiście spóźniony, łatwo o szybkie przemęczenie. Ubrałeś się ciepło, a twoja najfajniejsza kurtka ani myśli przepuszczać powietrza. Dlatego biegniesz, pocisz się, na horyzoncie majaczy zbliżający się deadline... A potem wskakujesz do ogrzewanego biura i cieplarniana katastrofa gotowa.

Tak więc okej, może rzeczywiście pocimy się mniej, ale żeby - wzorem Hannah Smothers - czynić z tego tak oczywisty atut? Serio, jakoś nie jesteśmy przekonani.

6
fot. Zara fot. Zara

Czapki, szaliki, rękawiczki...

Czyli: modne akcesoria! Jest taka stara zasada, że wiązać się z drugą osobą można tylko wtedy, kiedy zobaczy się ją (lub jego!) w czapce. Oczywiście należy traktować to powiedzenie z przymrużeniem oka, ale jak dowodzi "Cosmopolitan", modna czapeczka prędzej doda ci uroku niż ujmie. Podziękuj więc babci, że zawsze dziergała ci nakrycia głowy!

Niestety z noszeniami tego typu akcesoriów bywa różnie. Są osoby, które unikają ich jak ognia, bo po pierwsze: boją się, że będą głupio wyglądać, a po drugie: ciepła czapka może ewentualnie źle wpłynąć na dokładne uczesanie. Tak! Może cię zaskoczymy, ale mamy kolegów, którzy nawet przy wielu stopniach mrozu chodzą z gołą głową, bo chcą utrzymać perfekcyjny zaczes. Tak jakby żele i lakiery do włosów miały nie przetrwać chroniącego przed przeziębieniem przykrycia.

Przychylamy się do opinii, że w zimniejsze sezony warto zaopatrzyć się w cieplejsze akcesoria. Dlatego nie wzbraniaj się przed fajnym szalikiem lub modną czapką. Naprawdę możesz tylko i wyłącznie zyskać. W dodatku - relatywnie sporo.

7
Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Wyborcza.pl Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Wyborcza.pl

Kawa na wynos!

Robi się coraz zimniej, a rozgrzać się jakoś trzeba. Czym najlepiej? No oczywiście, że dobrym trunkiem. Jako że niestety na co dzień nie mamy sposobności, aby rankiem ratować się dobrą whisky, korzystamy raczej z innych - choć równie uzależniających - dobrodziejstw. Oczywiście mamy na myśli kawę. Swoją drogą: czy ty w Starbucksie też za każdym razem podajesz inne imię?

Jakiś czas temu czytaliśmy badania, że papierowe kubki są jednym z najmodniejszych gadżetów. To było wiele lat przed narodzeniem tabletów, ale pewne trendy nie przemijają: jak wskazuje Hannah Smothers, tak właśnie jest z gorącą kawą. A raczej z jej opakowaniem.

Tak się jednak składa, że rozgrzewająca kofeina to nie tylko papierowe kubeczki na zewnątrz, ale również częstsze picie kawy w pomieszczeniach. A częstsza kawa to częstsze paradowanie z ulubionym kubkiem. To też podobno całkiem seksowne, zwłaszcza gdy kubek nie jest nazbyt banalny.

Dziennikarka "Cosmopolitan" kreśli tu jeszcze optymistyczne wizje mężczyzny przynoszącego kawę rankiem, do łóżka... My się nie poczuwamy, po prostu odnotowujemy.

8
fot. Socktok fot. Socktok

Śmieszne skarpetki

No my już przecież od dawna podkreślamy, że nic tak nie ożywia codziennych stylizacji jak fajne, kolorowe skarpetki. W lecie chętniej wybierałeś te krótsze lub nie zakładałeś w ogóle, ale kiedy temperatura drastycznie spada, nie ma co pozostawiać odkrytych kostek. Nic nas tak nie bawi jak kilka stopni mrozu i męskie kostki wdzięczące się do przechodniów (oczywiście w połączeniu z obowiązkowym grubym płaszczem i turbo ciepłym szalem!

Czasy, kiedy wybór skarpetek był po prostu mały, minęły bezpowrotnie. Teraz niemal w każdym sklepie znajdziesz wzory, które z pewnością przypadną ci do gustu. Takimi kolorowymi akcentami można fajnie (a przy tym - wciąż elegancko) ubarwić każde zestawienie. Nie tylko to przeznaczone do biura, ale także - na piątkowy wypad z kumplami (choć ci raczej nie docenią twojej modowej pomysłowości...)

9
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Ubierasz psa w swetry

Bo, jak się okazuje, to nie tylko kobieca domena.

10
Więcej na ten temat: kawa, kobieta, miłość, moda, mężczyzna