Nie tylko dzwoneczki: rodzaje piersi

PN
Naukowcy z University of Wellington dowiedli, że pierwsze, na co mężczyźni zwracają uwagę u kobiet to piersi. Tak często się na nich koncentrujemy, ale czy umiemy rozróżnić ich rodzaje?
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Dwa nowe!

Oceną damskich biustów od lat zajmują się domorośli eksperci, czyniący najróżniejsze podziały podczas suto zakrapianych wieczorów z kumplami. Natomiast sklep internetowy Third Love, zajmujący się sprzedażą bielizny, stworzył fachową klasyfikację ze względu na kształt kobiecych piersi.

Opisy zaproponowane przez producenta są dosyć dokładne. Do dotychczas opublikowanych rodzajów biustów, sklep Third Love dołożył dwa kolejne. Tak stworzony podział ma pomóc kobietom w doborze odpowiedniego biustonosza - aplikacja producenta potrafi polecić stosowny stanik bez wychodzenia z mieszkania.

Jakie rodzaje piersi wyróżnili eksperci z Third Love?

1
Fot. Third Love Fot. Third Love

Atletyczne

Piersi szeroko osadzone, z mniejszą ilością tkanki tłuszczowej (bardziej umięśnione). Typowe dla kobiet uprawiających sport lub często ćwiczących na siłowni. W takim przypadku najlepiej sprawdzają się staniki typu push up, ponieważ nadają piersiom odpowiedni kształt.

Ten nowy rodzaj biustu zaproponowany przez Third Love to z pewnością odpowiedź na modę na bardziej atletyczne damskie ciała. Oficjalne statystyki są zatrważające dla fanów dużych piersi - w samej tylko Wielkiej Brytanii przeciętny kobiecy biust powiększany plastycznie zmniejszył się z miseczki F do miseczki C. Dane jednocześnie wskazują, że panie przestały skupiać się na głębokich dekoltach, a zaczęły zwracać uwagę na to, jak ich piersi wyglądają z boku.

2
Fot. Third Love Fot. Third Love

Luźne

Cecha charakterystyczna biustów tego rodzaju? Sutki skierowane ku dołu. Skóra jest luźna i zwiotczała, dlatego najlepszą opcją dla pań obdarzonych takimi piersiami również będą biustonosze typu push up (z tym, że te z większą miseczką). Taka bielizna odpowiednio podniesie opadłe krągłości.

Ujędrnić takie piersi można nie tylko za pomocą specjalnej bielizny. Zbawienne mogą być odpowiednie ćwiczenia oraz masaże (możesz pomóc!). Ponadto ważne jest stosowanie właściwych kosmetyków odpowiedzialnych za ujędrnienie biustu. Zapewne nazwy niewiele ci powiedzą, ale możesz podpowiedzieć partnerce, że nie pożałuje, jeśli zdecyduje się na wybór peelingu lub gruboziarnistego scrubu.

3
Fot. Third Love Fot. Third Love

Asymetryczne

Bodaj najbardziej popularny rodzaj biustu - w zasadzie piersi żadnej kobiety nie są idealnie równe, ale w niewielu przypadkach jest to widoczne na pierwszy rzut oka. W przypadku, gdy różnica jednak jest wyraźna, najlepszym rozwiązaniem będzie stanik z wyjmowanymi poduszkami wewnątrz miseczek.

Oczywiście asymetryczne piersi w żadnym wypadku nie powinny być powodem do zmartwień. Jeśli chcesz poprawić humor swojej partnerce przytocz jej wypowiedź Jennifer Lawrence, wielkiej gwiazdy Hollywood, która otwarcie przyznała, że jej biust jest asymetryczny, ale w ogóle jej to nie przeszkadza.

Jeśli jednak dyskomfort psychiczny jest naprawdę duży, warto udać się do lekarza. Bo choć nierówne piersi mogą być objawem poważniejszej choroby (np. zespołu Polanda), w większości przypadków naprawdę w żaden sposób nie zagrażają zdrowiu kobiety. Zawsze lepiej otrzymać fachowe potwierdzenie - spokój i komfort twojej kobiety nie mają ceny.

4
Fot. Third Love Fot. Third Love

Dzwoneczki

Piersi rozszerzające się u dołu. Bardzo popularne, a jednocześnie lubiane przez mężczyzn. W przypadku takiego rodzaju najlepiej sprawdzają się biustonosze z podparciem.

Bardziej liryczna nomenklatura mówi o dwóch łzach spływających po damskiej klatce piersiowej. Bez względu na to, jakie nazewnictwo preferujesz musisz wiedzieć, że partnerce należy polecać wyłącznie staniki z odpowiednim usztywnieniem.

5
Fot. Third Love Fot. Third Love

Wschód zachód

Również raczej popularny rodzaj biustu, choć już nie tak lubiany przez panów. Sutki rozjeżdżają się tu na boki, a między piersiami nie ma charakterystycznego wgłębienia, tak chętnie eksponowanego przez lubujące się w sporych dekoltach panny. W tym wypadku lepiej od stanika sprawdzi się specjalny "t-shirt bra", który nie tylko odpowiednio wymodeluje biust, ale także wysmukli sylwetkę.

Jak donosi portal "Kobieta.gazeta.pl", panowie najchętniej określają takie piersi mianem "zezowatego szczęścia". I jednocześnie cytuje: "Miałem dziewczynę, która miała takie piersi i rzeczywiście ten strit był przezabawny".

Czy śmiech i biust to odpowiednie połączenie - odpowiedz już sobie sam.

6
Fot. Third Love Fot. Third Love

Okrągłe

W idealnym świecie każda kobieta miałaby takie piersi - doskonale równe, dopasowane idealnie jak dwie połówki pomarańczy. W przypadku takiego biustu tak naprawdę nie jest potrzebny żaden stanik, ale niestety wychodzenie z mieszkania bez bielizny nie jest najbardziej fortunnym pomysłem. W takich przypadkach sprawdzi się więc najprostszy biustonosz, bez jakichkolwiek fiszbin.

Takie piersi - zwłaszcza jeśli są okazałe - koją nasze zmysły, ale niestety mało który mężczyzna zdaje sobie sprawę z kłopotów, jakie mogą nastręczyć swojej właścicielce. Począwszy od trudności z doborem ubrań na problemach zdrowotnych (związanych chociażby z kręgosłupem) skończywszy. Jak to mawiają mądrzejsi od nas: nie wszystko złoto, co się świeci.

7
Fot. Third Love Fot. Third Love

Układ boczny

Rozwinięcie charakterystyki zaproponowanej przy okazji rodzaju "Wschód zachód". Te piersi są jednak znacznie pełniejsze i rozjeżdżają się nieco mniej. Najwłaściwszy stanik w takich przypadkach to ten typu plunge (z niskim mostkiem, dlatego nosi się je z głębszym dekoltem w kształcie litery "V").

8
Fot. Third Love Fot. Third Love

Smukłe

Sutki osadzone są bardzo nisko, a górna część jest zazwyczaj szersza od dolnej. Ponownie sprawdzi się stanik typu plunge (lub push up). Ten rodzaj piersi jest dosyć podatny na modelowanie, warto więc ćwiczyć i ujędrniać, bo efekty mogą być naprawdę widoczne.

9
Fot. Third Love Fot. Third Love

I znowu łzy

Bardzo pożądane piersi. Bardzo przypominają te okrągłe, ale są nieco niżej osadzone, dlatego warto podpowiedzieć partnerce stanik typu push up (choć i bez bielizny będzie dobrze!).

10
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Pokaż mi swoje piersi, a powiem ci, kim jesteś

Jak donosił swego czasu portal "SE.pl" kształt piersi ma nie tylko walory estetyczno-zdrowotne. Jak dowodziła pewna specjalistka chiromancji i medycyny naturalnej, z biustów można czytać jak z książek. I tak te podobne do gruszek są typowe dla niezależnych i upartych kobiet.

Podobno należy wystrzegać się pań, których piersi przypominają soczyste jabłka - te łatwo zmieniają mężczyzn w uległych pantoflarzy. Czyżby więc wpatrywanie się w damskie biusty ma już mieć również podłoże stricte naukowe?

Życzymy powodzenia tylko pamiętaj: nie przesadź z analizami!

11
Więcej na ten temat: biust, kobieta, moda, piersi, zdrowie