Tak można rozpoznać wiernego faceta

PN
Ponownie zaglądamy do amerykańskiego wydania "Cosmopolitan". Frank Kobola przygląda się tym razem mężczyznom zdradzającym swoje partnerki i jednocześnie wskazuje zachowania świadczące o tym, że... facet jest wierny!
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Nie jest samolubny

Jak dowodzi "Cosmopolitan", zdradzanie jest bardzo samolubne. Dlatego jeśli mężczyzna, który mimo planów (zawodowych, prywatnych) rzuca wszystko, żeby tylko być z partnerką, bo ona tego naprawdę potrzebuje, to znak, że raczej na pewno jest wierny.

Samolubne zachowania to najkrótsza droga do zniszczenia związku. Ciągłe kłótnie, nierozmawianie o związku czy niechęć do wspólnego spędzania czasu nierzadko szybciej pogrążą waszą relację niż najbardziej gorący flirt.

1
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Jest warty zaufania

Skłonność do mówienia prawdy w najbardziej prozaicznych sytuacjach może świadczyć o tym, że również sprawy fundamentalne nie będą powodem do kłamstw. Oczywiście pod warunkiem, że facet od dzieciństwa nie jest najsprawniejszym łgarzem pod słońcem...

Od dawna powtarzamy, że w związku najważniejsze jest właśnie zaufanie. Jeżeli go brakuje, pozostałe sprawy również zaczynają się sypać. Domek z kart. Wtedy - kiedy brakuje nam solidnego fundamentu - zdradę jeszcze trudniej wybaczyć...

2
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Nie ma sekretów

Aspekt bardzo powiązany z poprzednim. Frank Kobola dowodzi, że jeśli jedynymi sekretami, jakie mężczyzna ma przed kobietą są pewne mniej ważne wydarzenia z dalekiej przeszłości - można mu zaufać (partnerka wcale nie musi wiedzieć wszystkiego o twojej przedszkolnej miłości). Ważna jest jednak czujność, bo jeśli mężczyzna ma złe zamiary, drobne kłamstewka (czy też niemówienie prawdy) mogą być tylko początkiem poważnych, nieprzyjemnych kłamstw.

3
Fot. kadr z serialu Fot. kadr z serialu "Przyjaciele"

Jest zajęty...

...ale znajduje czas dla swojej partnerki. Praca, hobby, kumple - czasu bywa bardzo mało. Sztuką jest odpowiednie jego zaplanowanie. Takie, które pogodzi wszystkie najważniejsze aspekty naszego życia.

Jest jednak taki aspekt, który wydaje się być jeszcze ważniejszy. Oczywiście myślimy tutaj o związku. Kiedy jesteśmy w stanie tak zmienić plan dnia, by dla partnerki wygospodarować jeszcze więcej chwil - to wyraz największego szacunku dla niej. A ona ten szacunek - z całą pewnością - doceni. I odwdzięczy się tym samym.

4
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Kobieta wie o nim wszystko

No, prawie wszystko. Zaborcza zazdrość może bardzo uprzykrzyć życie. Do pewnego stopnia bywa urocza, świadczy wręcz o zaangażowaniu w związek, ale kiedy staje się chorobliwa - może sprowokować wiele problemów. I wcale tutaj nie przesadzamy, pisząc: "wiele".

Drobne tajemnice można mieć. Jeśli twoją największą tajemnicą jest fakt, że jednak wcale nie lubisz "Seksu w wielkim mieście" - możesz spać spokojnie. Frank Kobola zaznacza jednak, że pełna prawdomówność to niemal stuprocentowa gwarancja wierności.

5
fot. Andre Nosov / shutterstock.com fot. Andre Nosov / shutterstock.com

Nigdy nie zdradzał

"Jeśli nigdy wcześniej nie zdradzał to z dużym prawdopodobieństwem - nie będzie zdradzał" - takie przesłanie płynie z tekstu w "Cosmopolitan". Można się częściowo zgodzić, ale pamiętajmy, że brak sygnałów ostrzegawczych usypia czujność. I to dotyczy każdego aspektu życia, nie tylko relacji damsko-męskich.

Doszukujemy się tutaj pewnych analogii: podobno palaczem jesteśmy przez całe życie, nawet jeśli ostatnią paczkę skończyliśmy wieki temu.

6
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Jego partnerka nie zdradza

Jeśli partnerka nie zdradza, to i mężczyzna nie ma takiej potrzeby. Absolutnie nie mamy tutaj na myśli odgrywania się, ale pewnego rodzaju przyzwolenia na związkowe patologie. Bo jeśli kobieta trwa w romansie, jest szczęśliwa, a w dodatku nie widzi w takim zachowaniu niczego złego - dlaczego i mężczyzna nie mógłby się pokusić o skok w bok?

7
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Nie daje żadnych znaków ostrzegawczych

Jak to rozumieć? Kobola na łamach "Cosmopolitan" przywołuje - naszym zdaniem - słuszny przykład wspólnego oglądania filmu. Jeśli perypetiom głównego bohatera (zdradzającego, a jakże!) nie towarzyszą pełne podziwu męskie westchnięcia - to znak, że raczej wszystko w związku jest w jak najlepszym porządku.

Kluczowe jest tutaj ustalenie pewnych granic, których para musi bezwzględnie przestrzegać. To bardzo ułatwia wspólne życie.

8
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Jest namiętny

Mężczyzna namiętny, okazujący partnerce miłość, szukający w łóżku nowych doznań, to gwarant wierności. Bo niby po co szukać zastępczyni dla partnerki, skoro to ona wciąż najbardziej inspiruje faceta, a jednocześnie wciąż pobudza go do dalszej kreatywności?

9
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Partnerka nie naciska

Bo presja - przeważnie - to rzecz wyjątkowo niepożądana.

10
Więcej na ten temat: mężczyzna, wierność, zdrada, związek