Pozwól jej dobrać się do swoich majtek

Piotr Mieśnik
- Poznałam go w klubie, wiesz, kilka drinków, pojechaliśmy do mnie i zaczęło się kino akcji - wspomina Ewa. - Świetne ciuchy, ciało też i nagle bleh!... obleśne slipy. Czar prysł, podniecenie też - tłumaczy. Wygląda więc na to, przyjacielu, że dbając o swoją powierzchowność, często zapominamy o tym, czego na pierwszy rzut oka nie widać. O naszej bieliźnie. Bo wymieniamy ją rzadziej niż auta!
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Rodzaje męskich gatek

- To już tak naprawdę nie chodzi o krój męskich majtek, choć uważam, że slipy są obleśne, ale moje ostatnie doświadczenia z męską bielizną sprawiły, że poczułam się, jakbym była zmuszana do oglądania muzealnych eksponatów - wyjaśnia trzydziestoletnia Ewka, na co dzień robiąca w branży modowej. - A prehistoria może jest i fajna, ale nie w sytuacji, gdy mam ją, nomen omen, przed nosem - śmieje się, puszczając oko.

Tylko że akurat nam, facetom, nie powinno być do śmiechu. "Najświeższe" badania na ten temat przeprowadzili bowiem Brytyjczycy: wynika z nich, że męskie majtki statystycznie są używane, uwaga, średnio przez 7 lat! A to sytuacja, w której śmiało mógłby już wkraczać inspektor sanitarny, ogłaszający epidemię i zarządzający kwarantannę w twojej garderobie.

Inne dane są nie mniej niepokojące. Aż 90 proc. pań ma zastrzeżenia dotyczące bielizny swoich partnerów. Co im się nie podoba? Możemy się tylko domyślać. Fason, styl czy wzorki to kwestia bardzo indywidualna, ale jest pewien wspólny mianownik, który może warunkować tę niechęć. Płońmy purpurą wstydu, tu chodzi o... higienę.

Kilka lat temu przeprowadzono w Polsce badanie, z którego wynikało, że aż 34 proc. Polaków nie zmienia bielizny przez dwa, a czasem nawet trzy dni. Wypadliśmy więc o wiele gorzej niż wspominani już Brytyjczycy, wśród których przyznało się do tego 22 proc. mężczyzn.

Higiena higieną, ale jakie są rodzaje męskich gatek? "Times" wyróżnia siedem podstawowych. Poznasz je w dalszej części materiału.

1
mat. promocyjne mat. promocyjne

Majtki mamusi

Kupowane przez twoją pierwszą kobietę, jedyne, gdzie akceptowalne są motywy z superbohaterami.

2
Calvin Klein Calvin Klein

Majtki nastolatka

Rozrzucane po całym twoim terytorium, pierwsze, gdzie pojawia się świadomość marki, a więc te wszystkie CK itd.

3
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Majtki zalotnika

Pierwsze w pełni docenione majtki, mają wabić płeć przeciwną i być świadkami pierwszych łóżkowych podbojów.

4
fot. Kzenon/shutterstock.com fot. Kzenon/shutterstock.com

Majtki sportowe

Nie tylko wygodne, ale też podkreślające pewne męskie atrybuty (i co najdziwniejsze: zazwyczaj tylko w samczym gronie w szatni na siłowni).

5
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Majtki biznesmena

Twoja bielizna dorasta wraz z tobą. Stać cię już na dobre wino i kolację, więc i na majtki w modne (acz nie żenujące wzory) z najlepszej jakości tkanin.

6
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Majtki od czapy

Całkiem pokaźna grupa zabawno-żenujących okazów. Bo czy rakieta, pistolet albo królik wystający z rozporka mogą wywołać uśmiech? Mogą, ale zażenowania właśnie.

7
Fot. Jarosław Kubalski / Agencja Wyborcza.pl Fot. Jarosław Kubalski / Agencja Wyborcza.pl

Majtki małżonka

To te sprzedawane w marketach w sześćdzięcioośmiopakach. Bez wyrazu, charakteru, zadziorności. Dla mentalnych impotentów.

8
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Męskie stringi?

- Kobiecej bielizny jest wszędzie mnóstwo. Reklamy, pokazy; czy na świecie w ogóle istnieje jeszcze ktoś, kto nie słyszał o aniołkach Victoria's Secret? - pyta Natasza, trenerka personalna. - A o męskiej bieliźnie cichosza, jakby to był jakiś temat tabu; kilka zdjęć obłędnego Beckhama nic w tej kwestii nie zmienia - tłumaczy. Co najbardziej wkurza ją w kwestii męskiej bielizny?

- To, że faceci w Polsce bardzo zaniedbują te sprawy. Często bywam na galach sportów walki. Podczas ceremonii ważenia, jak popatrzysz na tych chłopaków, no to niby jest super: prawie wszyscy noszą calvin kleiny. Ale gorzej jest już w klubowej szatni: niemodne, stare, znoszone, "środy" w "piątki", no a przecież chyba żaden z was nie wie, kiedy przyjdzie mu się rozbierać przed kobietą, więc tak na wszelki wypadek wypadałoby być chyba gotowym, co nie? - pyta mnie, czyli nas, Natasza w imieniu innych kobiet.

OK, skoro ustaliliśmy już jedno: higiena przede wszystkim, to pora na dalsze podpowiedzi. No bo jakie majtki są najlepsze - czyli najwygodniejsze dla nas, a najseksowniejsze dla nich? Podpowiedzi przydadzą się, bo jak wynika z raportu firmy Jockey - obecnie aż 67 proc. mężczyzn kupuje samodzielnie bieliznę (kiedyś w 80 proc. robiły to za nas nasze kobiety, a więc... matki i partnerki). - Wszystko to pewnie kwestia gustu, choć żadna z moich koleżanek nie jest zakochana jakoś szczególnie w slipach - po chwili zastanowienia odpowiada mi Ania, pracująca w salonie kosmetycznym. - Najseksowniejsze są szorty, ciasno przylegają do ciała, podkreślają to, co powinny podkreślać, a nie wulgarnie wyolbrzymiają jak slipy. Bokserki też są spoko, pod warunkiem, że są dobrze dobrane, a nie wyglądają jak za duże gacie po dziadku - dodaje.

No i przynajmniej w tej kwestii wygląda na to, że idziemy z duchem czasu i kobiecych oczekiwań. W ankietach większość mężczyzn jako ulubioną bieliznę wskazuje właśnie obcisłe bokserki (czyli szorty, różnej długości), zmniejsza się zaś grono zwolenników klasycznych slipów, w których wstępu odmawia się m.in. na niektóre plaże na Zachodzie. - Ale też nie demonizowałbym ich tak - przekonuje mnie z kolei Marek, menedżer w jednym z medialnych koncernów i zapalony triathlonista. - Na trening bokserek ani szortów raczej nie założysz, bo będą ci się rolować, a mokre od potu, po prostu przeszkadzać. Pod dobrze skrojonym garniturem slipy to też najlepszy wybór - uważa.

A co z męskimi stringami? (tak, takie też są) Dziewczyny chórem i przeciągle odpowiadają: Nieeeeee! - No chyba, że jesteś chippendalesem, który pokręci przede mną kilka minut tyłkiem na panieńskim, ale nigdy więcej nie będziemy musieli się spotykać - dodaje z uśmiechem Ewa.

9
Fot. Ministerstwo Zdrowia, Agencja Peppermint Fot. Ministerstwo Zdrowia, Agencja Peppermint

Ministerstwo kontroli slipek

Jakiś czas temu wziął je na celownik wiceminister zdrowia. W rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" wśród czynników wpływających na problemy z płodnością u mężczyzn wymienił m.in. trzymanie laptopa na kolanach, podgrzewane siedzenia w samochodzie i właśnie... zbyt obcisłą bieliznę. Potem powołano nawet specjalny zespół, który miał zająć się problemem niepłodności wśród Polaków.

10
Fot. shutterstock Fot. shutterstock

Mit w slipach

Problem w tym, że powielany przez polityka pogląd, jakoby obcisła bielizna miała powodować niepłodność u mężczyzn, to tylko mit! Oczywiście, wysoka temperatura szkodzi jądrom i jakości nasienia, ale nie istnieją badania, które potwierdzałyby zależność między rodzajem bielizny a występowaniem problemów z płodnością. Co więcej, w piśmie "Andrology" opublikowano wyniki badań dr. Michaela Eisenberga, z których jasno wynika, że na jakość męskiego nasienia nie ma wpływu m.in. to, czy on sypia w pidżamie, slipach czy po prostu nago.

11
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Ślad "zbrodni"

Możesz tego nie wiedzieć, ale twoja bielizna może posłużyć jako... dowód popełnienia zbrodni. Mówię tu o zdradzie. Jeśli masz luźny stosunek do wierności, wystarczy, że partnerka odda twoją bieliznę do analizy, a badanie składu wydzieliny z niej pobranej może dostarczyć koronnego dowodu przeciwko tobie. Jak poradzić sobie z tym problemem? Najprościej? Być wiernym. No, ale nie jestem twoją przyzwoitką: sam decydujesz!

12
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Majtki jak tarcza antyrakietowa

- Nie noś komórki w kieszeni spodni - pokrzykuje od czasu do czasu na mnie dziewczyna, w trosce o zdrowie moich klejnotów. Rynek gadżetów nie znosi próżni, i mimo tego że oddziaływanie pola magnetycznego na jądra nie zostało udowodnione, możesz już kupić majtki, które mają cię zabezpieczyć przed jego (ewentualnym) szkodliwym działaniem. Znajdziesz je na: wirelessarmour.co.uk.

13
Więcej na ten temat: bielizna, kobieta, mężczyzna, seks, związek