Jego wysokość penis. Czego o nim nie wiesz?

Piotr Mieśnik
Niby jest twoim najlepszym kumplem, kompanem nocnych wypraw w nieznane. To znowu powodem do dumy albo przyczyną kompleksów. Ale tak naprawdę, to co ty o nim w ogóle wiesz? Z pomocą spieszy dr Volker Wittkamp. Ten urolog napisał książkę "Jego wysokość penis". To lektura dla dojrzałych mężczyzn, jak i dla ich synów. Łapcie garść ciekawostek!
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

13, 12 cm

Właśnie tyle i ani milimetr mniej lub więcej wynosi przeciętna długość penisa w stanie wzwodu. Mniej niż 7 centymetrów to mikropenis. Ponadto średniej wielkości penis podczas wzwodu może zwiększyć swoje rozmiary nawet trzykrotnie. W tym czasie ilość krwi, która w nim buzuje, może zwiększyć się nawet 10-krotnie.

Czy rozmiar ma znaczenie? I prawda, i fałsz. Według naukowców największe znaczenie ma podczas jednonocnych przygód, czyli wtedy, gdy w jej oczach nie możesz urosnąć jeszcze trochę poprzez inteligencję, dowcip czy nawet uczucia. Co ciekawe, badacze z Association Psychological Science z San Francisco stwierdzili, że rozmiar ma znaczenie, ale nie ten, którym ciągle przejmują się faceci. Okazało się, że panie na drodze do obłędnych orgazmów bardziej cenią penisy o większym obwodzie niż te dłuższe.

Chcesz poznać historię penisa? Sprawdź książkę "Boskie przyrodzenie" >>

1
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Stulejka w każdym wieku!

Czyli niezsuwanie się napletka z żołędzi. Można ją "nabyć" w wieku dorosłym. Sprzyja temu zapalenie napletka (częste np. u cukrzyków).

2
Rys. Olaf Ciszak Rys. Olaf Ciszak

Penis się zużywa?

U mężczyzn bardzo aktywnych seksualnie może wystąpić tzw. choroba Peyroniego polegająca na wykrzywianiu się penisa w jedną stronę.

3
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Złamanie penisa?

Przerwanie ciągłości błony otaczającej ciało jamiste, wskutek np. bardzo intensywnego seksu i w przypadku, gdy penis "wypada z trasy": nie tylko bolesne, ale wymaga operacji. Zazwyczaj jest następstwem tępego urazu (tak, możesz zrobić sobie kuku w pozycji na jeźdźca albo masturbując się zbyt zapalczywie) i towarzyszy jej charakterystyczny trzask pękających naczyń, auć.

4
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Wzwód aż za bardzo

Mowa o wielogodzinnych bolesnych wzwodach. To tzw. wzwody przetrwałe - biegnij do urologa. Zdrowy mężczyzna ma w ciągu dnia średnio 11 erekcji. Większość z nich to niestety puste przebiegi - 9 razy stajesz bowiem na wysokości zadania... śpiąc.

5
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Masz odruch mosznowy?

Przy dotknięciu wewnętrznej strony uda jądro natychmiast podciąga się do góry, to taki mechanizm obronny.

6
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Blue Balls

Dolegliwość częsta w sytuacjach długotrwałego wzwodu bez wytrysku: jądra sinieją i zaczynają boleć. Groźne? Nie. Ale nieprzyjemne.

7
Shutterstock Shutterstock

Gorzkawy smak spermy

Jeśli lubisz bawić się z partnerką "do końca", to powinieneś zadbać o jej komfort i walory smakowe spermy. Ogranicz więc kawę, alkohol, papierosy, czosnek, szparagi i brokuły.

Podczas orgazmu wystrzeliwujesz około 2 łyżeczek spermy. A w ciągu życia? Robisz to około 7 tys. razy, produkując mniej więcej 53 litry spermy. Nie ma badań, które mówiłyby, ile materiału marnujesz w samotności...

8
Fot. shutterstock Fot. shutterstock

550 gramów

Taki ciężar powinien utrzymać penis w wzwodzie, aby był możliwy udany stosunek z penetracją. Nie próbuj jednak tego sprawdzać - to tylko naukowe rozważania. Do oceny jakości twojej erekcji zdecydowanie lepiej nadaje się test, który znajdziesz w książce dr. Wittkampa.

9
Shutterstock Shutterstock

Plaża nudystów?

Pewnie, ale nie zabieraj partnerki na taką w Demokratycznej Republice Konga. Możesz nabawić się kompleksów. Uczeni z Ulster w Irlandii Północnej dowiedli, że tamtejsi mężczyźni są rekordzistami, jeśli chodzi o średnią długość przyrodzenia (ponad 18 cm).

10
fot. StockLite / shutterstock.com fot. StockLite / shutterstock.com

Trochę kultury!

Poszlibyśmy do kina, do teatru - smęci ci ona. A ty? Ty możesz wznieść się na jeszcze wyższy poziom. Podbij stawkę. Zaproponuj muzeum. A co, myślałeś, że penisy nie mają swojego domu historii i kultu? Mają. W Islandzkim Muzeum Fallicznym zgromadzono blisko 300 eksponatów. Więcej dowiesz się na stronie: phallus.is/en.

11
Więcej na ten temat: jądra, moszna, penis, seks, stulejka