Lodołamacze, które pozwolą ci do niej zagadać

Seweryn Dracki
- Mogę ci kupić drinka? - pytasz. ZIMNO. - Bardzo bolało? No wtedy, gdy spadałaś z nieba? - zanęcasz. ZIMNIEJ. - Podobno liczy się pierwsze wrażenie, więc mogę przejść koło ciebie jeszcze raz - silisz się na żart. MRÓZ. Jeśli tak mniej więcej wygląda twój sposób na podryw, to nie dziw się, że zazwyczaj kończysz, zanim cokolwiek zaczniesz. Sam, z chipsami, w fotelu przed telewizorem.
fot. Shots Studio/Shutterstock fot. Shots Studio/Shutterstock

Z baru do łóżka

No ale też nie łam się. Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej. O ile ty możesz popracować nad swoim warsztatem, to są tacy fatalni podrywacze, których nic nie uratuje. Jeden z bohaterów ponoć popularnego programu - "Warsaw Shore" - stosuje zawsze taktykę "prosto z mostu" (zwaną też "skokiem na główkę do basenu bez wody wyłożonego tłuczonym szkłem"), oferując spotkanym w klubie kobietom seks oralny albo romantyczną wizytę w toalecie, i to zanim jeszcze zdąży się z nimi przywitać, o poznawaniu ich imion nawet nie wspominając.

Nie znęcajmy się jednak nad przegranymi, zastanówmy się lepiej, co robić, by rzadko znajdować się w ich towarzystwie. W internecie znajdziesz mnóstwo tekstów o "niezawodnych lodołamaczach", które nie tylko sprawią, że skutecznie zagaisz, ale masz mieć ponoć szansę na "coś" jeszcze. Tak jakby stosunki-damsko męskie to była pozaracjonalna sfera, gdzie wystarczy kilka zaklęć, żeby osiągnąć magiczne efekty. Umówmy się co do oczywistej oczywistości: gdyby istniały uniwersalne teksty gwarantujące ci sukces, to mistrzem uwodzenia byłby chyba każdy z nas.

Czy więc wystarczy zwykłe: "Czy mogę ci postawić drinka" - wypowiedziane niskim głosem przy barze? Może, pod warunkiem że nie wyłączysz telewizora i będziesz żył snem amerykańskich scenarzystów. Bo tak z ręką na sercu: czy gdzieś w Polsce widziałeś siedzące samotnie przy barze kobiety? Pójdę jeszcze dalej: czy w naszym kraju siedzenie przy barze jest aż tak bardzo popularne? Śmiem wątpić. W naszej alkoholowo-imprezowej rzeczywistości bar jest miejscem walki o uwagę barmana, gdzie często to łokcie stanowią o przewadze. Poza tym tam, gdzie my mamy bary, tam też zazwyczaj mamy przekroczone normy hałasu. No po prostu w polskich barach ciężko jest zamienić słowo, bo muzyka gra zbyt głośno. Dlatego ten front twojej walki o jej uwagę jest tak niebezpieczny.

Są jednak pewne zasady, a nie gotowe formułki, które pomogą ci (ale nie zagwarantują) w byciu lodołamaczem jej oporów. Zebrał je James Bassil w książkach "From the bar to the bedroom" i "Guy's guide to romance". Do tej pory nie przetłumaczono ich na polski, musisz więc czytać w oryginale albo zdać się na nas. A oto 10 najważniejszych lodołamaczy według kanadyjskiego dziennikarza.

1
fot. Luis Molinero / shutterstock.com fot. Luis Molinero / shutterstock.com

Po prostu się... przedstaw

Proste? Jasne! Można tu użyć analogii z golfa - zawsze jest ten pierwszy strzał, który ustawia grę. Ona nie będzie wiedziała, że w ogóle istniejesz, dopóki jej tego nie zakomunikujesz.

Co powiedzieć? Cześć, jestem Olek, wydaje mi się, że do tej pory nie zostaliśmy sobie przedstawieni.

2
Fot. Red. Fot. Red.

Zamów jej drinka

Ale nie startuj do niej z buńczucznym tekstem: czy mogę postawić ci drinka? Działaj metodą faktów dokonanych. Wybierz alkohol, który sam najbardziej lubisz (ale nie czystą, błagam), albo najbardziej wymyślny drink z karty i poproś kelnera, żeby go jej wręczył, wskazując oczywiście od kogo pochodzi. Jeśli ona spróbuje - odczekaj chwilkę i podejdź, żeby się przedstawić.

Co powiedzieć? To jest mój ulubiony drink, pomyślałem, że tobie również może zasmakować.

3
Fot. gpointstudio / shutterstock.com Fot. gpointstudio / shutterstock.com

Zapytaj, czy jest singielką

To zagranie może ci się wydać nieco zbyt szybkie, może za bardzo wprost, ale ma też swoje zalety. Od razu dostaniesz od niej sygnał, czy jest w ogóle zainteresowana flirtem, unikniesz też niebezpieczeństwa późniejszych nieporozumień.

Co powiedzieć? Czy mogę o coś spytać? Nieoficjalnie oczywiście - czy jesteś singielką?

4
Fot. shutterstock Fot. shutterstock

Tryb bezczel

Zagraj kartą bezczelności. Od razu daj jej do zrozumienia, co ci chodzi po głowie. Oczywiście z taktem i stylowo. Kobiety lubią mężczyzn pewnych siebie, którzy wiedzą czego chcą.

Co powiedzieć? Zastanawiałem się nad jakimś sprytnym tekstem na podryw, ale zdałem sobie sprawę, że tak naprawdę takie teksty nie istnieją. Jestem Robert, a ty?

5
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Podziel się spostrzeżeniami

Skoro jesteście w barze albo klubie, to na pewno jest tam wiele elementów, które mogą wzbudzać wasze emocje (rodzaj muzyki, obsługa, wystrój tego wnętrza). Jeśli dostrzeżesz ten moment, gdy ona akurat nie jest niczym bardzo zajęta (rozmową z koleżankami, szperaniem w smartfonie), zdecyduj się na small talk.

Co powiedzieć? Kiedyś już byłem na imprezie, gdzie grał ten DJ, muza była naprawdę świetna.

6
fot. Paweł Kiszkiel fot. Paweł Kiszkiel

Zadawaj otwarte pytania

Co jest największą sztuką w przełamywaniu werbalnych damsko-męskich lodów? Ano to, żeby wasza rozmowa nie zakończyła się po 30 sekundach (tak naprawdę to nic między wami nie powinno się kończyć w tak haniebnie krótkim czasie). Dlatego powinieneś mieć w zanadrzu kilka otwartych pytań, których ona nie zbędzie tylko krótkim "tak" lub "nie".

Co powiedzieć? Bardzo mnie interesuje, czym zajmujesz się na co dzień?

7
fot. Shutterstock fot. Shutterstock

Odwróć role

Ileż to było filmów, w których facet proponował kobiecie w barze kupienie drinka. A gdyby tak trochę pobawić się stereotypami i odwrócić role? Spróbuj, to może być zaskakujące!

Co powiedzieć? Uważam, że oferowanie kobiecie drinka jest nieco szowinistyczne. Dlatego pozwolę, żebyś to ty mi go kupiła, a ja potem może się zrewanżuję, ale nic nie obiecuję. 

8

Szczere komplementy

Bo tylko takie się liczą. Znajdź w niej coś unikalnego, co sprawi, że twój komplement nie będzie tylko wyświechtanym frazesem.

Co powiedzieć? Uwielbiam to, w jaki sposób śmiejesz się oczami. (albo) Świetnie w tym wyglądasz, czerń to zawsze dobra idea.

9
fot. BlueSkyImage / shutterstock.com fot. BlueSkyImage / shutterstock.com

Powiedz... "cześć"!

Czujesz niechęć do tych wszystkich tekstów na podryw? Chciałbyś z nią zagadać tak po prostu, nie jak jakiś żigolak prowadzący miłosną grę? Podejdź do niej i powiedz: cześć. To krótkie słowo to najprostszy trik na rozpoczęcie konwersacji. Ona odpowie nawet przez zwykłą grzeczność. A skoro po akcji zaszła reakcja, to do dalszej rozmowy drzwi stoją już przed tobą otworem.

Już wiesz, co powiedzieć.

10
Fot. kadr z filmu 'Zakazany owoc', reż. Edward Norton Fot. kadr z filmu 'Zakazany owoc', reż. Edward Norton

Spraw, by się uśmiechnęła

Kobiety uwielbiają facetów z poczuciem humoru, którzy potrafią je zawsze rozśmieszyć. Jeśli czujesz się na siłach i masz w sobie odpowiedni luz i flow - dobry dowcip czy żart sytuacyjny mogą być najskuteczniejszymi lodołamaczami.

Co powiedzieć? Cześć. Posłuchaj, mam przygotowany naprawdę wyjątkowo kiepski tekst na podryw, wręcz rzekłbym: żenujący. Czy ty koniecznie chcesz go usłyszeć, czy pozwolisz, że zamiast tego jednak ci się przedstawię? 

11
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Najgorsze teksty na podryw

- Co taka seksowna kobieta robi w tak brudnym umyśle jak mój?

- Maleńka, nie chodź w deszczu, bo jesteś taka słodka, że możesz się rozpuścić. 

- Która jest godzina? Bo mnie się wydaje, że najwyższa, żeby się poznać.

- Co robisz dziś wieczorem obok mnie?

- Chyba coś jest nie tak z moimi oczami, bo nie mogę ich od ciebie oderwać.

- Nic dziwnego, że niebo jest takie szare, skoro błękit jest w twoich oczach.

- Jestem łatwy, a ty?

- Skoro tak dobrze wyglądasz w ubraniu, to jak musisz wyglądać bez!

- Zgubiłem pluszowego misia, czy w związku z tym mogę spać dziś z tobą?

- Jakie to uczucie być najpiękniejszą dziewczyną w tym miejscu?

12
Więcej na ten temat: bar, kobieta, pub, randka, seks