Mister Gadżet 2011

ZLLL
10 najładniejszych gadżetów 2011

B&W Zeppelin Air

Bowers & Wilkins, Zeppelin, stacja dokująca, iPhone, iPoda

Cena: 2700 zł

Wśród stacji dokujących konkurencja jest duża, bo audiofile - wbrew definicji - stawiają nie tylko na brzmienie. Nowy model zeppelina brytyjskiej firmy Bowers & Wilkins potrafi odtwarzać dźwięk z zagnieżdżonego iPhone'a (lub iPoda), przez kabelek z innego plejerka, jak i - nowość - bezprzewodowo z iTunesów, odpalonych np. na komputerze. To nie jaja. Ten kosmiczny sterowiec przewozi głośniki wysokotonowe (2×25 W), średniotonowe (2×25 W) i subwoofer (50 W) - każdy z własnym wzmacniaczem. Audiofilia to choroba. Bogaczy.

1

Dell Inspiron Duo

Dell, Inspiron, laptop

Cena: 1550 zł

Widnowsowy akrobata, który - jak wykazują  testy - lepiej wygląda, niż działa. Jego 10-calowy ekran dotykowy możesz obrócić o 180 stopni, zamknąć pokrywę i otrzymasz hit sezonu: tablet. Chcesz pisać na fizycznej klawiaturze? Wróć do pozycji hitu sprzed dwóch sezonów: netbooka. Trochę za głośny, trochę zbyt masywny, ale pomoże w kawiarnianym lansie.

2

Samsung 900X3A

laptop, Samsung

Cena: 5500 zł

Wygląda, jakby zrobiono go z tafli czarnego aluminium. Od kolegów odróżnia się fikuśnym wykończeniem u nasady klapy. Szczególnie ładnie wygląda nocą, po odpaleniu podświetlania klawiatury. 13,3-calowy, szczupły (1,5 cm) i lekki (1,3 kg). Jeden z wielu pretendentów do strącenia z ultrabookowego podium pioniera mody - Macbooka Air.

3

Fuji FinePix X100

Fuji, FinePix, aparat, foto

Cena: 4000 zł

Korpus ze stopów magnezu pokryty skórą i manualne pokrętła  wyrażają tęsknotę za starymi leicami. Eleganckie body skrywa hybrydowy wizjer, który pogodzi pokolenia. Za pomocą dźwigienki przeskoczysz z trybu optycznego na elektroniczny, by obraz z jasnej matrycy obejrzeć na ekranie o rozdzielczości 1,44 mln pikseli. Reszta parametrów też z najwyższej półki.

4

Monster Miles Davis Trumpet

słuchawki,Davis, Trumpet

 

 

 

 

Cena: 350 dol.

Miles Davis by się nie obraził. W komplecie do tych pięknie pakowanych słuchaweczek ze złoconymi wykończeniami stylizowanymi na elementy trąbki (ustnik w uchu, przyciski na module sterującym) otrzymujesz zremasterowany album "Sketches of Spain". Przetworniki dźwięku trumpetów siedzą  centralnie w uchu.

5

Samsung BD-D7500

odtwarzacz, Blu-ray, Samsung

Cena: 950 zł

Nie masz odtwarzacza Blu-ray, bo płyty za drogie? Spójrz na półki sklepów: ceny krążków DVD i BD prawie się zrównały, ta inwestycja zaczyna mieć sens. Na początek kup ten smukły (23 mm) odtwarzacz z polerowanego aluminium. Koniecznie zamontuj na ścianie - zamiast zegara. Funkcji 3D i internetu, oczywiście, nie zabrakło.

6

Logitech Wireless Touch Keyboard K400

Logitech , klawiatura, bezprzewodowa

Cena: 130 zł

Pocięty niby-laserowymi krechami 3,5-calowy panel dotykowy z prawej strony bezszelestnej klawiatury i zero kabli. Za pomocą K400 możesz obsługiwać laptopa z odległości 10 m - to wygodne rozwiązanie, jeśli podłączasz komputer do telewizora. Pochwal się gadżetem, stawiając go na stoliku. Na sztorc.

7

Motorola Atrix + Lapdock

Motorola, Atrix, Lapdock ,smartfon , laptop

Cena: 1700 zł (Atrix), 500 dol. (Lapdock)

Są męscy i skuteczni jak Dynamic Duo. Gwiazdor androidowych portali plotkowych - chroniona przed niepowołanymi palcami czytnikiem linii papilarnych dwurdzeniowa Motorola Atrix z 4-calowym ekranem o rozdzielczości 960×540 pikseli (!) chętnie wczepia się w zadek lapdocka. To 11,6-calowy ekran z klawiaturą, na który - po zadokowaniu komóry - "przenosi się" jej aktywność. Tak smarfton staje się modemem 3G dla laptopa.

8

Microsoft Touch Mouse

Microsoft, Touch , myszka

 

 

 

 

Cena: 950 zł

Nie masz odtwarzacza Blu-ray, bo płyty za drogie? Spójrz na półki sklepów: ceny krążków DVD i BD prawie się zrównały, ta inwestycja zaczyna mieć sens. Na początek kup ten smukły (23 mm) odtwarzacz z polerowanego aluminium. Koniecznie zamontuj na ścianie - zamiast zegara. Funkcji 3D i internetu, oczywiście, nie zabrakło.

9

Alienware Aurora R3

Alienware, Aurora R3, komputer

 

 

 

Cena: do 8200 dol.

Cena "do", a nie "od"? No, jeśli chcesz pograć na tym buchającym czerwienią smoczysku z czachą na czole, to proponujemy od razu na bogato: z podwójną kartą graficzną (jest miejsce na trzecią), procesorem i7 oraz 12 GB RAM-u. Ognia z pyska się nie bój - chłodzenie wodą i wiatrakami. Rodzice i laski nie docenią, ale kumple - na pewno.

 

Tekst: Łukasz Figielski, Maciek Sikorski

Zdjęcia: materiały prasowe (montaż)

10

Zobacz też na logo24:

 gadżety, technolgie, komputery

Ewolucje, rewolucje i rewelacje 2012

Co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr. Najciekawsze jest zaś to, co nadejdzie, zwłaszcza w ultraszybkiej branży technologicznej. Na pytanie, co w konsolach, komputerach, telefonach, aparatach i telewizorach zapiszczy, odpowiadają eksperci.

Lamborguinness

Ta oto replika (w skali 1:8) Lamborghini Aventador LP 700-4 to, zgodnie z Księgą rekordów Guinnessa, najdroższy model auta na świecie.

Smartdesktop

Czy jako dzieci zazdrościliście bohaterom filmów science fiction tych wszystkich gadżetów, którymi się posługiwali? Ja też.

Technologie rozwijają się w tempie, które ciężko miesięcznikowi utrzymać. Jeśli chcesz być na czasie, oprócz czytania "Logo" powinieneś zaglądać do internetu. Oto nasze ukochane witryny.

 

11
Więcej na ten temat: smartfon