Foto-lans: przegląd gadżetów

kos, fig
Na pewno więcej jest osób, które kochają kamerę, niż takich, których kocha kamera. Jeśli znudziły cię aparaty cyfrowe na serio, wrzucamy kilka mniej poważnych fotogadżetów. Do zabawy i lanserki.
mat. pras. mat. pras.

Obscurna sklejanka

W dziedzinie fotografii nie ma nic bardziej retro. Ridley's Pin Hole Camera to camera obscura, którą musisz złożyć z 25 części. Nie wiemy, czy zdjęcia wykonane w technologii otworkowej będą wyglądały lepiej niż sam aparat. Ani czy ta zabawa będzie przyjemniejsza od sklejania. Ale można sprawdzić - i zaśmiać się hipsterowi z leicą prosto w obiektyw. Cena: 8 funtów.

1
mat. pras. mat. pras.

Lomo splitzer

Jeśli camera obscura jest za bardzo retro, może bawisz się w lomografię i posiadasz LC-A+, czyli uwspółcześnioną wersję aparatu Lomo? Dzięki kompatybilnej z tym modelem nakładce na obiektyw podzielisz kadry na połówki, ćwiartki, a nawet ósemki. Splitzer sprawi, że naświetlą się tylko niektóre partie klatki, dzięki czemu możesz stworzyć fantazyjny kolaż "na aparacie", bez lamerskiej postprodukcji. Cena: 85 zł.

2
fot. mat. pras. fot. mat. pras.

Fotociacho

Czy kochasz swój aparat tak bardzo, że chciałbyś go zjeść? - pyta producent foremek do ciasta Camera Cookie Cutter. Nawet jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi: "nie", to na pewno ciasteczkom powstałym przy pomocy takich foremek każdy fotograf będzie chciał zrobić zdjęcie. O ile uda mu się powstrzymać przed konsumpcją wypieków. To nie będzie łatwe, bo w pakiecie z trzema foremkami otrzymujesz książkę z przepisami. Cena: 18 dolarów.

3
mat. pras. mat. pras.

Mac-ramka

A to sposób na oryginalne ozdobienie przestrzeni prywatnej  efektami ciężkiej artystycznej pracy - nie tyle dla miłośników fotografii, co komputerów firmy Apple. Layers Frame Horizontal jest ramką do zdjęć (10x15 cm), stylizowaną na okno aplikacji na macintosha. Ten design sprawi, że będziesz mógł poczuć się choć trochę wyjątkowy. A wyjątkowość jest cechą charakterystyczną dla (fanów) nadgryzionego jabłuszka. Cena: 20 dol.

4