Czy każdy wynalazek ma sens? 11 zaskakujących gadżetów

Tomasz Kostrzewa
Kolejna porcja innowacyjnych, dziwnych lub śmiesznych gadżetów. Bądź gotów na urodziny kumpla, syna, matki, babki
www.quirky.com www.quirky.com

Przydatne w każdej kuchni

Zewsząd słyszysz, jakim genialnym materiałem na kucharza są przedstawiciele płci męskiej, a wciąż jedynym niezawodnie zjadliwym owocem twoich kuchennych rewolucji jest jajecznica? Powinieneś więc z całych sił zadbać o swą jajecznicową supremację.

Najpierw zadbaj o jajko. Na przykład trzymając je w foremce łączącej się bezprzewodowo z twoim smartfonem. Diody w pojemniku oznaczą najstarsze i najmniej świeże jajo, a wysyłany na telefon alert powiadomi cię, gdy liczba jaj niebezpiecznie zbliży się do zera. Tak, jajecznica też może być ?smart?!

www.quirky.com

Cena: 50 dol.

Zdjęcie BOMANN EK CB 515 N Zdjęcie Severin EK 3134 Zdjęcie Severin EK 3157
BOMANN EK CB 515 N Severin EK 3134 Severin EK 3157
Porównaj ceny ? Porównaj ceny ? Porównaj ceny ?
źródło: Okazje.info
1
fot. Materiały prasowe fot. Materiały prasowe

Technologie

Kup pan cegłę!

Gdyby gadżety telekomunikacyjne były filmami o Batmanie, BRCK byłoby trylogią Nolana. Jest surowy, twardy, można nim mocno przywalić. Wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne i odporna na warunki pogodowe cegła jest dostawcą usług telekomunikacyjnych, gdy wszystko inne zawiedzie. Może nadawać sygnał Wi-Fi (gdy nie masz własnej karty SIM z 3G, łączysz się z tzw. wirtualną siecią mobilną dostępną na miejscu) i zwiększa zasięg telefonu dzięki zewnętrznej antenie GSM.

Brck.com

Cena: 730 zł, wysyłka: 110 zł

Dla: technogeeka podróżnika

Nie dla: domatora z kablówką

2
fot. Materiały prasowe fot. Materiały prasowe

Głupoty

Selfie od tyłu

Selfie od tyłu to nie "eifles" - to "belfie". Moda zyskała nowy podgatunek, chodzi o robienie zdjęć własnemu tyłkowi, jak Kim Kardashian. Jako że ciało nie jest z gumy, telefony bywają nieporęczne, lustro nie zawsze jest obok, powstał... Belfie Stick!

Belfiestick.com

Cena: 300 zł

wysyłka: b.d. Dla: konesera mediów społecznościowych

Nie dla: zakompleksionej koleżanki

3
fot. Materiały prasowe fot. Materiały prasowe

Ze stylem

Pierścień szwajcarskiej armii

Znudzony otwieraniem piwa obrączką? Zafunduj sobie pierścień, który poszerzy zestaw sprawności, jakie masz w jednym palcu. Może to i biżuteria, ale wykonana z tytanu, a nie ma przecież bardziej męskiego metalu, prawda? Ręcznie wykonany pierścień godzi funkcjonalność z rozmiarami. To plus, bo noszenie na palcu skrzynki na narzędzia nie jest wygodne. Pomimo mocno mówiącej nazwy The Man Ring docenią też panie - oprócz otwieracza, dwóch ostrzy i piłki ma również... grzebień.

Amazon.com, Cena: 1450 zł, Wysyłka: 140 zł

Dla: złotej rączki, Nie dla: cioci księżniczki

4
fot. Materiały prasowe fot. Materiały prasowe

Ze stylem

Buty Jasia Wędrowniczka

Są takie chwile w życiu mężczyzny, kiedy racjonalne argumenty (drogo, niepraktycznie, bez sensu) przestają mieć znaczenie. Johnnie Walker x Oliver Sweeney Brogues to klasyczne brogsy, ale ze zmieniającym wszystko "twistem". W obcasie mają schowek na flaszeczkę! Może nie każdy potrzebuje butów w takiej cenie, ale facet, który nie dostrzega poezji w piciu whisky z eleganckiego buta, marnuje dostępne na naszej planecie powietrze.

Oliversweeney.com, Cena: 1500 zł, Wysyłka: darmowa

Dla: faceta z klasą, Nie dla: abstynenta

5
fot. Materiały prasowe fot. Materiały prasowe

Kickstarter miesiąca

The Drinking Jacket

Trudno wymienić wszystkie funkcje tej kurtki pomagające właścicielowi w upijaniu się. Począwszy od suwaka, będącego jednocześnie otwieraczem, przez niezliczone kieszonki, mogące pomieścić puszki piwa, aż po metkę z twoim e-mailem, na wypadek gdybyś kurtkę do picia zgubił w jego trakcie. Twórcy pomyśleli nawet o odblaskowym logo na przedzie kaptura, aby nocne powroty do domu były bezpieczne. Nic dziwnego, że mikrodatki przebiły 10-krotnie kwotę wyjściową.

6
fot. Materiały prasowe fot. Materiały prasowe

Technologie

Cyberbezpieczeństwo w kieszeni

Każdy, kto widział technologicznie świadomy serial lub film sensacyjny, miał tę pełną lęku refleksję... Wróg może uzyskać dostęp do twych urządzeń elektronicznych przez skaner RFID! Z takimi spodniami nie będziesz tracił czasu na ponure myśli! Ready Jeans Protected by Norton chronią telefon i karty dzięki kieszeniom z materiału blokującego fale wykradające wrażliwe informacje. Bezpieczeństwo gwarantuje znany obrońca twoich danych - Norton. Może nie Edward, ale krój całkiem modny!

Betabrand.com

Cena: 550 zł

Wysyłka: bezpłatna

Dla: przezornego i paranoika Nie dla: rolników

7
fot. Materiały prasowe fot. Materiały prasowe

Relaks

Kocia muzyka

Czy twoja dziewczyna kocha muzykę, koty i futurystyczną stylistykę? Mamy dla niej Święty Graal, o ile oczywiście lubi się z tymi zamiłowaniami obnosić. Axent to unikatowe połączenie słuchawek z systemem małych zewnętrznych głośników wbudowanych w kolumienki przytwierdzone na górze pałąka. Sympatyczny design chyba nie trafi w gusta b-girls, lubiących puszać rytmiczną muzykę w miejscach publicznych.

Axentwear.com

Cena: 500 zł

Wysyłka: 130 zł
Dla: kociary Nie dla: szarej myszki

8
fot. Materiały prasowe fot. Materiały prasowe

Procenty

Alkonautyka

Do tej ogromnych rozmiarów piersiówki (mieści prawie 3,8 l twojego ulubionego alkoholu!) nazwa "piersiówka" niezbyt pasuje, nosi się ją bowiem jak plecak. Żeby była jeszcze bardziej surrealistyczna, ta "plecówka" stylizowana jest na... kostium astronauty. Nie zdziw się, jeśli po wypiciu zawartości Astronaut Backpack Flaska obudzisz się w innym układzie planetarnym...

Perpetualkid.com,

Cena: 150 zł, Wysyłka: 150 zł

Dla: imprezowej gwiazdy, Nie dla: stąpającego twardo po ziemi

9
fot. Materiały prasowe fot. Materiały prasowe

Alkohol

Zimne piwo od matki ziemi

Zimne piwo nie rośnie na drzewach. Za to - jak się okazuje - może rosnąć w ziemi! Wystarczy ten genialny system naturalnego chłodzenia, wykorzystujący idealną temperaturę zapewnianą przez naszą planetę. Pojemnik, który należy zakopać, mieści 24 puszki (niestety tylko 0,33 l), wydobywane następnie spod ziemi dzięki prostemu systemowi taśmy i korby. ECool nie wymaga prądu. Kiedy ktoś ci zwróci uwagę, że za dużo pijesz, możesz wykręcić się ratowaniem środowiska naturalnego.

Ecool.dk

Cena: 1150 zł

Wysyłka: 150 zł

Dla: działkowicza Nie dla: blokersa

10
www.hammacher.com www.hammacher.com

Na lato

Przenośny kort do badmintona

Nie jesteś hipsterem albo nie zaliczyłeś udanego dzieciństwa, jeśli nie uważasz, że?jedną z najfajniejszych form niezobowiązującej rekreacji jest badminton. A dla tych, którzy tak uważają, mamy znaleźliśmy gadżet.

Piknikową kometkę możesz uprawiać na bardziej profesjonalnym - nadal niezobowiązującym - poziomie. Jak? Dzięki przenośnemu zestawowi, na który składają się siatka połączona z niewielką, stabilną bazą. Teraz jeszcze potrzeba ochrony przed wiatrem. No i rakiet, w których naciągu lotka się nie klinuje.

www.hammacher.com

cena: 100 dol.

11
Więcej na ten temat: ciekawostki, gadżety, nowe technologie