Pod choinkę - dziwne upominki kibica

ZLLL
Fani sportu są w stanie wydać ostatnie pieniądze, zastawić dom wraz z członkami rodziny, byle tylko dokupić brakujący im do kolekcji gadżet ulubionego zespołu.

Piłeczka antystresowa Legii Warszawa

 

Gdzie popyt, tam i podaż, sklepy klubowe oferują zatem swoim kibicom całe tony rozmaitych mniej lub bardziej dziwacznych przedmiotów. Czasem bardzo dziwacznych.

 

Były przed sezonem duże pieniądze na transfery stołecznego zespołu, był też najgorszy ligowy start od 1954 r. W wyniku dziwnego układu planet zbiegło się to w czasie z popularnością piłeczki, która uratowała życie i krążenie wielu kibicom Legii i osobom w ich otoczeniu. Przed jej użyciem nie trzeba się konsultować z lekarzem ani farmaceutą, należy jednak koniecznie wyłączyć telewizor z transmisją meczu - w przeciwnym razie może nie zadziałać.

 

Cena: 4,90 zł

1

Gustowna biżuteria Realu Madryt

 

Real słynie na świecie z przydomku "Królewscy" i grubych milionów euro wydawanych corocznie na transfery. Nie pytaj jednak, ile Real wydaje na nowych piłkarzy, zapytaj, ile ty możesz wydać na Real. Bo jeśli masz do dyspozycji ponad tysiąc, a jeszcze lepiej ponad dwa tysiące euro, to sklep klubowy zespołu z Santiago Bernabeu może zaoferować ci gustowny, pełen diamentów (lub innych kamieni szlachetnych) wisiorek z inicjałami drużyny bądź jej logo, którym zabłyśniesz na najbliższym bankiecie u ambasadora. Któregokolwiek.

 

Cena: 3224,99 euro

2

Puzzle Lecha Poznań

 

Na razie dostępny jest wyłącznie zestaw z obrazkiem przedstawiającym kibiców "Kolejorza", jednak możliwe, że powstanie też taki z zespołem. Zaapelował o niego Jacek Zieliński (wciąż trener Lecha, kiedy oddawaliśmy do druku ten materiał), który nie ma pojęcia, jak złożyć ze swoich piłkarzy taką całość, która wygrywa w europejskich pucharach i nie przegrywa w lidze. Ewentualnie na odwrót. Doświadczenie podpowiada, że brakującym elementem jest jak zwykle ten kawałek układanki, na którym widnieje drzewo.

 

Cena: 99 zł (1000 elementów)

3

Budzik FC Barcelona z hymnem klubu

 

Inny wspaniały prezent dla fanów Realu to oficjalny budzik... Barcelony. Budzik, należałoby dodać, wygrywający wam każdego ranka hymn katalońskiego klubu. Czy istnieje krótsza droga, by naprawdę znienawidzić jakąś drużynę?

 

Cena: 29,70 euro

4

Kaczuszka do kąpieli Arsenalu

 

Piłka nożna to zacięta walka bark w bark, wślizg we wślizg i Thomas Vermaelen w Thomasa Vermaelena, czyli zabawa dla prawdziwych twardzieli. A co robi prawdziwy twardziel po całym dniu prawdziwego twardzielowania? Bierze długą twardzielską kąpiel. Najchętniej z gumową kaczką w barwach swojego ulubionego klubu.

 

Cena: 5 funtów

5

Toster Indiana Pacers wypalający logo klubu

 

Wyobraź sobie, że pierwsze, co jesz rano, ma na sobie znaczek twojego klubu.

Brzmi dobrze? I dobrze smakuje, a w dodatku taki toster też dobrze wygląda.

 

Cena: 39,99 dol.

6

Ramka na Tablicę rejestracyjną Los Angeles Galaxy

 

Chcesz, żeby pomylili twojego volkswagena golfa z samochodem Davida Beckhama? Nic prostszego. No, może nie jest to aż tak proste, ale jest na to sposób - tablica rejestracyjna Los Angeles Galaxy, klubu, w którym gra słynny Anglik.

 

Cena: 3,99 dol.

7

Zestaw AC Milan do plażowego tenisa

 

Nikt nie ma chyba pojęcia, co ma wspólnego mediolański klub z plażowym tenisem. Powstało wprawdzie kilka teorii, ale ich autor już od dłuższego czasu przebywa w miejscu, w którym nie wolno się z nim kontaktować. Nie można zatem uzyskać dostępu do ostatecznych wyników jego badań.

 

Cena: 6 euro

 

 

Tekst: Łukasz Miszewski, ZCzuba.pl

Zdjęcia: Maciej Opala/Lech Poznań, Agata Jakubowska, materiały prasowe (montaż)

8