Seriale idealne na letnie wieczory

Kuba Dobroszek
Odkąd Netflix oficjalnie wkroczył do polski, rodzimi fani serialów mają jeszcze większy wybór na radosne trwonienie czasu w letnie wieczory. Razem z redaktorami portalu Serialowa wskazujemy najlepsze tytuły - bo udany wieczór nie musi oznaczać tylko lampki wina i rozmowy z ukochaną.
Fot. Netflix Fot. Netflix

Daredevil

-To zupełnie inne spojrzenie na komiksy Marvela. Fani uniwersum Avengersów mogą być w szoku - "Daredevil" jest mroczną, brutalną, naprawdę poważną historią - mówi w rozmowie z "Logo24.pl" Nikodem Pankowiak z serwisu Serialowa.

"Daredevil" to historia niewidomego prawnika, który dzięki wyczulonym zmysłom, jako superbohater, zwalcza przestępczość. Krew leje się strumieniami, słychać trzask łamanych kości, a tytułowa postać często obrywa. Do tej pory widzowie otrzymali jeden sezon, ale kolejny w drodze. -Współpraca Netflixa z Marvelem to trzęsienie ziemi porównywalne do tego, które wcześniej zafundował nam Christopher Nolan swoimi filmami o "Mrocznym rycerzu" - przekonuje Marta Wawrzyn, redaktor naczelna Serialowej.

Zobacz zwiastun:

1
Fot. Netflix Fot. Netflix

Narcos

Marta Wawrzyn: -Mocna, brutalna, sfabularyzowana opowieść o polowaniu na Pablo Escobara. Serial ogląda się jak dokument, a jego siła tkwi właśnie w tematyce.

Pablo Escobar to narkotykowy król Kolumbii, który dorobił się ogromnego majątku i doprowadził swoją ojczyznę na skraj przepaści. W "Narcos" oglądamy te wydarzenia z perspektywy agentów DEA, którzy polowali na króla kokainy. Twórcy serialu skorzystali też z prawdziwych zdjęć, filmów, wycinków z gazet. -Oglądamy tu trochę romantyczną wersję Pablo Escobara. Z jednej strony to facet zły do szpiku kości, ale z drugiej - człowiek nad wszystko stawiający swoją rodzinę - dodaje Nikodem Pankowiak.

Zobacz zwiastun:

2
Fot. Netflix Fot. Netflix

Spartacus

Zdaniem Marty Wawrzyn, "Spartacus" to męska rozrywka w mocnym, krwawym wydaniu. -Serial, który nie starzeje się mimo upływu lat - przekonuje redaktor naczelna Serialowej.

Jest tu wszystko: od szalenie brutalnej przemocy, po odważne sceny erotyczne. Produkcja opowiada historię najsłynniejszego gladiatora starożytnego Rzymu, którego los rozdziela z ukochaną i zmusza do krwawej walki o przetrwanie na arenie. A wszystko utrzymane jest w charakterystycznym stylu wizualnym, przypominającym film "300".

3
Fot. Netflix Fot. Netflix

Marco Polo

-Serial został zmiażdżony przez krytyków, ale to nie oznacza, że ogląda się go źle. Jako łatwy, lekki i przyjemny odmóżdżacz z elementami historycznymi, daje radę - mówi Marta Wawrzyn.

"Marco Polo" to odpowiedź Netflixa na "Grę o tron". Na dziesięć odcinków wydano ponad 90 milionów dolarów! Kostiumy i scenografia prezentują się fantastycznie, w serialu nie brakuje akcji i dobrze zrealizowanych scen walki. A wszystko pośród dworskich intryg, spotkań dyplomatycznych, romansów i dramatów.

Zobacz zwiastun:

4
Fot. Netflix Fot. Netflix

Jessica Jones

Nikodem Pankowiak: -Pół żartem pół serio, to pouczająca historia o tym, że jeśli zaczepisz w barze nieodpowiednią laskę, ta może spuścić ci niezły łomot!

To kolejny serial Netflixa osadzony w uniwersum Marvela. Jessica Jones to superbohaterka z traumą. Kiedy ją poznajemy, dziewczyna znieczula się hektolitrami alkoholu i próbuje dorabiać jako prywatny detektyw. Jak przekonuje Marta Wawrzyn, produkcja skupia się na zagłębianiu się w psychologiczną traumę, nie ucieka też przed mocnymi scenami seksu.

Zobacz zwiastun:

5
Więcej na ten temat: netflix, seriale