Chociaż przeciętnemu polskiemu konsumentowi marka OPPO mówi raczej niewiele (znają ją przede wszystkim ci, którzy lubują się w sprowadzaniu sprzętu elektronicznego bezpośrednio z chińskich sklepów oraz Aliexpress), to na rynku światowym chińska firma radzi sobie całkiem nieźle. „Całkiem nieźle” to zresztą spore niedopowiedzenie – OPPO zajmuje czwarte miejsce na świecie pod względem liczby sprzedanych urządzeń. I bynajmniej nie skupia się na modelach budżetowych – jakiś czas temu głośno zrobiło się o modelu Find X, w którym ekran zajmuje niemal cały przedni panel urządzenia.

Teraz urządzenia chińskiego producenta będą dostępne oficjalnie w naszym kraju. To zdecydowanie dobra wiadomość – bo choć można było je kupić w chińskich sklepach, to wielu użytkowników wzbraniało się przed skorzystaniem z tej opcji, obawiając się ewentualnych problemów z realizacją gwarancji czy też długim oczekiwaniem na przesyłkę. OPPO zadebiutuje w naszym kraju 31 stycznia 2019 roku. Jak czytamy w komunikacie prasowym:

Tworzenie innowacji i wprowadzanie na rynek przełomowych rozwiązań, które wyznaczają standardy w segmencie smartfonów i zaspokajają potrzeby użytkowników, stało się nieodłącznym elementem DNA marki OPPO. Całkowita liczba różnych patentów na całym świecie, które zastrzegł chiński producent, przekroczyła 32 000. Jednak technologia to nie wszystko. Misją OPPO jest przedstawianie jej piękna otwartym i aktywnym konsumentom na całym świecie. Dlatego firma projektuje smartfony w duchu unikalnego wzornictwa, które zachwyca, wyróżnia i inspiruje.
Smartfony OPPO utożsamia się z młodzieńczym podejściem do świata – potrzebą ekspresji i doświadczania piękna. Dlatego przez lata firma podejmowała współpracę z partnerami ze świata sportu, mody, kinematografii czy gamingu.

Szczegółów na temat dystrybucji, a przede wszystkim dostępnych modeli i ich cen jak na razie nie znamy – te mają zostać ujawnione 31 stycznia 2019 roku.