Samsungowi i Motoroli przybył dość nieoczekiwany konkurent w segmencie składanych smartfonów. Firma Escobar Inc., której szefem jest Roberto Escobar (najbardziej znany z faktu bycia bratem Pablo Escobara) postanowił bowiem zawojować rynek urządzeniem, które zostało nazwane Escobar Fold 1. Już sama koncepcja wydaje wam się dziwna? Obejrzyjcie zatem reklamę tego produktu.

 

Tym, którzy nieco uważniej śledzą nowinki technologiczne, kształt Escobara Fold 1 może wydać się znajomy. I słusznie, bo to przebrany w złote ciuszki Royole FlexPai - smartfon, który ujrzał światło dzienne jeszcze przed Samsungiem Galaxy Fold. Sprzęt rynku nie zawojował, choć był od Samsunga tańszy - jego cena oscylowała pomiędzy 1300 a 1870 dolarów. Jakim cudem zatem Escobar Fold 1 ma kosztować zaledwie 349 dolarów?

Roberto Escobar twierdzi, że osiągnięcie tak niskiej ceny jest możliwe dzięki pominięciu wszelkich pośredników i sieci dystrybucji. Telefon można zamówić tylko dzięki Escobar Inc, ale nie radzilibyśmy tego robić. Istnieje bowiem spore ryzyko, że całe to przedsięwzięcie jest jednym wielkim przekrętem, a żaden telefon nigdy nie dotrze do odbiorcy. Biorąc pod uwagę renomę Roberto Escobara, raczej mało kto pofatyguje się do Medellin, aby domagać się zwrotu pieniędzy.

Jakiś czas temu Roberto Escobar zapowiedział sprzedaż miotaczy ognia (i przy okazji oskarżył Elona Muska o kradzież pomysłu na biznes). Miotacze Escobara były sporo tańsze od tych sprzedawanych przez The Boring Company. Powstały filmiki promocyjne (bardzo podobne do tych promujących Escobar Fold 1), jednak w sieci próżno szukać jakichkolwiek recenzji tego urządzenia.