Jak daleko wolno się posunąć w udoskonalaniu ludzkiego ciała? Czy człowiek z mnóstwem wszczepów, czipów i implantów pozostanie człowiekiem? Przed koniecznością odpowiedzi na podobne pytania stawia cię "Deus Ex: Human Revolution - Bunt ludzkości". Pytania tym trudniejsze, że w grze wcielasz się w agenta Adama Jensena, który oprócz syntetycznych ramion i mnóstwa protez ma także udoskonalone gałki oczne, dzięki czemu jest piekielnie skuteczną maszyną do zabijania. Deus ExDeus Ex Zdjęcia: materiały prasowe (montaż)

Sama rozgrywka to połączenie różnych gatunków. Jako agent Adam możesz rozwiązywać niebezpieczne sytuacje siłowo - wtedy "Bunt ludzkości" jest strzelanką wykorzystującą systemy zasłon. Gdy zdecydujesz się na bardziej dyskretne, skrytobójcze działania - gra przekształci się w skradankę szpiegowską. Cechy cRPG rozpoznasz w rozbudowanych scenkach dialogowych (mechaniką przypominających choćby te z "Mass Effect 2") oraz w ciekawych możliwościach rozwoju bohatera. Jeśli dodasz do tego nieliniową fabułę, która może się rozwinąć na wiele sposobów, okaże się, że nowy "Deus Ex" to naprawdę ciekawa pozycja.

Owszem, niektóre elementy rozgrywki (np. momentami sterowanie) nie są doskonałe, a grafika nie prezentuje najwyższego poziomu szczegółowości (przynajmniej w wersji konsolowej, jaką testowałem), jednak te niedociągnięcia rekompensuje mroczny cyberpunkowy nastrój. Kto nie boi się melanżu gatunków i ma ochotę na intrygującą fabułę pozostawiającą graczowi dużo swobody, na "Buncie ludzkości" nie powinien się zawieść.

Deus ExDeus Ex Zdjęcia: materiały prasowe (montaż)Deus ExDeus Ex Zdjęcia: materiały prasowe (montaż)Deus ExDeus Ex Zdjęcia: materiały prasowe (montaż)Deus ExDeus Ex Zdjęcia: materiały prasowe (montaż)

Quo vadis, Deus Ex?

"Human Revolution - Bunt ludzkości" to prequel kultowej już dzisiaj gry "Deus Ex" sprzed jedenastu lat. Czy powtórzy sukces poprzedniczki? Być może nie na taką skalę, jednak wstydu marce na pewno nie przynosi.

Deus ExDeus Ex Zdjęcia: materiały prasowe (montaż)

"Deus Ex: Human Revolution - Bunt Ludzkości"

Producent: Eidos Montreal

Dystrybutor: Cenega

Cena: 150 zł (PC),

250 zł (PS3, Xbox 360)

Jakie science fiction warto jeszcze poznać?

Deus Ex: Human Revolution Klucz w okazje.info

Deus ExDeus Ex Zdjęcia: materiały prasowe (montaż)

"Deus Ex"

Pierwsza część "Deus Ex" to dziś prawdziwa legenda - produkcja, która nie tylko łączyła najlepsze cechy gatunków cRPG i FPS, lecz także snuła wizje futurystycznych zagrożeń dla ludzkości. Również zagrożeń terrorystycznych. Gra, która wciągała na amen.

Blade RunnerBlade Runner Zdjęcia: materiały prasowe (montaż)

"Blade Runner"

Adaptacja filmu "Łowca androidów" Ridleya Scotta to z obecnej perspektywy gra z prehistorycznych lat 90. Jednak pod względem klimatu do dziś niewiele tytułów zdołało jej dorównać. Śledztwo science fiction z wieloma możliwymi zakończeniami.

Mass Effect 2Mass Effect 2 Zdjęcia: materiały prasowe (montaż)

"Mass Effect 2"

Gra cRPG stawiająca na walkę. Co?ciekawe - podobnie jak w "Buncie ludzkości - główny bohater "Mass Effect 2" także żyje wyłącznie dzięki skomplikowanym operacjom i implantom. I także jest jednym z trybików wplątanych w machinacje wielkich tego świata

Czytaj też na Logo24 :

gry

Wiedźmin 2-zabójcy królów - fabularna gra roku

Największy wymiatacz wśród pogromców potworów powraca. To nie tylko maszyna do zabijania, lecz także do produkowania opowieści!