Wygląda na to, że decyzja Blizzarda o wypuszczeniu nowej gry z serii „Diablo” jedynie na urządzenia mobilne trafiła się w momencie wyjątkowo dla firmy niefortunnym. Najpierw twórcy mocno zbliżonego pod wieloma względami „Path Of Exile” zdecydowali się o przyspieszeniu premiery swojej gry na konsole, a teraz pojawiła się informacja o kolejnym tytule, który – przynajmniej w teorii – może odebrać Blizzardowi część fanów.

Mowa o „Pagan Online” – grze, która przez twórców jest zapowiadana w następujący sposób:

Pagan Online to nowe i świeże podejście do action RPG oferująca wymagającą, dynamiczna walkę, silnych herosów, mnóstwo wyposażenia i niekończące się pokłady krwawej chwały. Tytuł podąża drogą klasycznych „dungeon crawlerów” jednocześnie zbliżając rozgrywkę do stylu znanego z MOBA.
W Pagan Online gracze wezmą udział w intensywnych i wymagających sesjach rzezi w zróżnicowanych lokacjach. Zróżnicowane misje, liczne tryby gry, poziomy trudności, długa kampania dla pojedynczego gracza (rozszerzany sukcesywnie epizodyczną zawartością) – to wszystko sprawi, że będzie się chciało powracać regularnie do zabawy. Niezależnie od tego czy gracz będzie chciał pokonać hordy wrogów z łatwością, spróbować swych sił w brutalnym chaosie czy też rywalizować z przyjaciółmi o prawo do przechwałek, Pagan Online zaoferuje szerokie spektrum wyzwań do pokonania.
 

Tytuł jest efektem ogłoszonej kilka miesięcy temu współpracy firmy Wargaming z serbskim studiem Mad Head Games. Deweloper jak dotąd skupiał się głównie na grach opartych o mechanikę ukrytych obiektów i zagadek logicznych. Czy uda mu się odnieść sukces również na polu action RPG? Tego dowiemy się już w 2019 roku. Co prawda nie podano jeszcze dokładnej daty premiery „Pagan Online”, to już teraz można zapisać się na testy przedpremierowe pod adresem pagan-online.com.