Wiemy już, jakie gry spotkały się z największym uznaniem graczy w 2019 roku – najbardziej prestiżowe nagrody (czyli The Game Awards oraz Golden Joystick Awards) zostały zdobyte odpowiednio przez “Sekiro: Shadows Die Twice” oraz “Resident Evil 2”. A oto tytuły, które naszym zdaniem okażą się największymi hitami bieżącego roku. 

Cyberpunk 2077 

 

Ogromny sukces “Wiedźmina 3” i sprawne działania PR-owe z nim związane sprawiły, że kolejna produkcja CD Projekt RED jest w tym momencie wyczekiwana przez graczy chyba bardziej, niż swojego czasu “Diablo 3”. I nie bez powodu – zaprezentowane jak dotąd materiały związane z przygodą w dystopijnym mieście przyszłości pozwalają sądzić, że mamy do czynienia z potencjalnym hitem. Tym bardziej, że “Redzi” z gry na grę są po prostu coraz lepsi - “Wiedźmin 3” był grą o kilka poziomów lepszą od i tak całkiem niezłej “dwójki”, więc “Cyberpunk 2077” powinien zawiesić poprzeczkę jeszcze wyżej. 

Data premiery: 16 kwietnia 2020 

Elden Ring 

 

Japońskie studio From Software dokonało rzadkiej sztuki – swoimi grami (z których każda wydaje się być lepsza od poprzedniej) stworzyło nowy podgatunek w kategorii RPG akcji, nazywany soulslike. Autorzy wspomnianego we wstępie “Sekiro” pracują obecnie nad “Elden Ring”, a ich współpracownikiem w tym dziele jest nie byle kto, bo sam George RR Martin, czyli autor cyklu “Pieśń lodu i ognia”. I choć informacji na temat gry nie mamy zbyt wiele, to ptaszki ćwierkają, że tytuł ujrzy światło dzienne już połowie 2020 roku. 

Data premiery: nieznana (najprawdopodobniej czerwiec 2020) 

The Last Of Us 2 

 

Studio Naughty Dog nie zwykło robić słabych gier, o czym świadczy chociażby seria “Uncharted”, a także pierwsza część “The Last Of Us”. Ostatni z wymienionych tytułów ukazał się pierwotnie na PlayStation 3 w 2013 roku, więc na jego kontynuację trzeba było długo czekać. Okres oczekiwania skończy się w maju tego roku i biorąc pod uwagę dotychczasowy dorobek jego twórców, będzie to murowany hit. 

Data premiery: 29 maja 2020 

Half-Life: Alyx 

 

Wirtualna rzeczywistość jest z nami już kilka ładnych lat, ale nadal nie zdobył takiego uznania, na jakie liczyli twórcy sprzętu i gier na niego. Premiera “Half-Life: Alyx” raczej nie będzie momentem zwrotnym w historii VR, ale warto zwrócić uwagę na ten tytuł. Przede wszystkim dlatego, że to “Half-Life” - i chociaż nie jest upragnioną i wyczekiwaną przez fanów “trójką”, to Valve nie sięgałoby po tę franczyzę bez powodu. 

Data premiery: marzec 2020 

Ghost Of Tsushima 

 

Obrodziło nam w ostatnim czasie grami osadzonymi w realiach feudalnej Japonii. “Sekiro”, “Nioh” (niedługo wychodzi druga część!), a niebawem również “Ghost Of Tsushima”. Studio Sucker Punch długo milczało na temat swojej produkcji, ale niedawno mogliśmy obejrzeć długi zwiastun z zapewnieniem, że ten ekskluzywny dla PlayStation 4 tytuł trafi do sprzedaży w tym roku. 

Data premiery: 2-3 kwartał 2020