Czasy mamy takie, że kapitał próbuje się zbić na wszystkim - także na epidemii (a może już pandemii?) wirusa. Swoje postanowił ugrać także dość mało znany deweloper gier, czyli Kagami Works. Firma odpowiada między innymi za stworzenie gry “Mirror” - tytuł dość niszowy i skierowany do konkretnego odbiorcy (takiego, który w grach szuka przede wszystkim roznegliżowanych postaci w mangowej konwencji). Gra nie kosztuje wiele – obecnie cena na Steamie wynosi niecałe 3 złote.

Co konkretnie zrobiło Kagami Works? Otóż firma postanowiła umożliwić 160 tysiącom zarejestrowanych w Chinach graczy pobrać ten tytuł za darmo. Akcja, która nosi nazwę “Wuhan, we’re with you” ma zachęcić graczy do pozostania w domach, a co za tym idzie zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Można oczywiście zżymać się na wątpliwą etyczność tego posunięcia, ale chwyt marketingowy zadziałał - pula 160 tysięcy darmowych kodów szybko się wyczerpała, więc deweloper postanowił ją zwiększyć.

Gra 'Mirror' od Kagami WorksGra 'Mirror' od Kagami Works Steam

Sama gra może się wydawać dziwna dla przeciętnego odbiorcy (to znaczy takiego, którego nie kręcą skąpo ubrane, narysowane postacie z wielkimi oczami), ale przez fanów tego typu pozycji została przyjęta dość ciepło. “Mirror” został zrecenzowany na Steamie już ponad 30 tysięcy razy, a 97% użytkowników oceniło tytuł pozytywnie.