Jeszcze do niedawna gracze nie potrzebowali (lub nie wiedzieli, że potrzebują) akcesoriów dedykowanych do grania. I choć odpowiednio dostosowane klawiatury, myszki i słuchawki rzeczywiście mogą być przydatne, to pomysły pokroju gamingowych skarpetek wydawały się już nieco dziwne. Teraz został zaprezentowany kolejny niecodzienny gadżet stworzony z myślą o wygodzie pochłoniętego wirtualnym światem gracza. Gamingowe krzesła to przeżytek – oto gamingowe… łóżko!

Ci, którzy postrzegają graczy jako ludzi wyjątkowo leniwych, będą mieli kolejny argument na poparcie swojej tezy. Łóżko jest dziełem japońskiej firmy Bauhutte, która postawiła sobie za cel stworzenie środowiska, które może być wykorzystywane przez graczy przez cały dzień. I trzeba przyznać, że dołożyła starań – ich propozycja to nie tylko łóżko, ale także specjalne, odpowiednio dostosowane i regulowane szafki, na których można położyć np. laptopa (bo przecież można jedocześnie grać i oglądać serial, nieprawdać), a także pojemniki na jedzenie i uchwyty na kubki. Można odnieść wrażenie, że jedyne, o czym produent nie pomyślał (lub nie chciał pomyśleć), to umieszczenie sedesu pod materacem.

Bauhutte - łóżko dla graczyBauhutte - łóżko dla graczy materiały prasowe

I choć sama koncepcja wydaje się mocno absurdalna, to trzeba przyznać, że łóżko rzeczywiście wygląda tak, jakby spędzenie w nim kilku godzin rzeczywiście mogłoby być przyjemnym doświadczeniem. Zważywszy na obecną sytuację, z którą zmaga się praktycznie cały świat – rozwiązanie do rozważenia. I szkoda, że nie można jeszcze go kupić.