„Football Manager”. Każdy, kto kiedykolwiek grał w tę pozycję wie, że na temat zmagań w świecie wirtualnej piłki nożnej można by napisać książkę (co zresztą się stało). Rozpoczęta w 2005 roku seria – a właściwie kilka lat wcześniej, bo tytuł jest duchowym spadkobiercą cyklu „Championship Manager” – jak żaden inny tytuł pozwala wczuć się w rolę zarządzającego klubem piłkarskim. Tytuł skomplikowany, czasochłonny i nierozumiany przez wszystkich (niektórzy pogardliwie określają go mianem „Excela”), ale ogromnie satysfakcjonujący. I tak się składa, że przez najbliższy tydzień dostępny za darmo!

Football Manager 2020 za darmo. Skąd ściągnąć?

W ciągu ostatnich kilkunastu dni zainteresowanie tytułem od Sports Interactive zdecydowanie się zwiększyło. W pewnym momencie platforma Steam odnotowała, że jednocześnie w najnowszą odsłonę „efema” grało ponad 90 tysięcy ludzi, co jak na dość mało przystępny dla wszystkich tytuł jest wynikiem bardzo dobrym. Twórcy postanowili iść za ciosem i jeszcze bardziej wyśrubować ten rekord, udostępniając go wszystkim za darmo. Promocja jest czasowa – obowiązuje do 25 marca 2020 roku. Tydzień to jednak wystarczająco dużo czasu, aby spróbować swoich sił jako wirtualny menadżer i ocenić, czy gra tego typu nam odpowiada. W przypadku odpowiedzi twierdzącej nikogo nie trzeba będzie namawiać do nabycia gry na stałe.

 

Darmowego „Football Managera 2020” znajdziecie w sklepie Steam. Gra jest dostępna na systemy Windows oraz Mac OS.

Tak jak w przypadku innych podobnych wydarzeń, postępy osiągnięte w okresie próbnym będzie można przenieść do pełnej wersji gry. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby kontynuować karierę po zakupieniu pełnej wersji gry.