Sprzętowi dla graczy poświęciliśmy ostatnio w „Logo” całkiem sporo miejsca – przyjrzeliśmy się między innymi najciekawszym klawiaturom, myszkom i słuchawkom. Wydawać by się mogło, że graczowi (nie mówimy tu o profesjonalistach, takich jak TaZ) niewiele więcej jest potrzebne do tego, aby móc cieszyć się grą.

Jak się jednak okazuje, zbiór pomysłów na to, jak uprzyjemnić graczom ich ulubione zajęcie, jest chyba nieograniczony. Francuska firma Bequipe postanowiła bowiem wprowadzić na rynek gamingowe… skarpetki. W tym celu zorganizowała zbiórkę na Kickstarterze, w której opisie czytamy:

Komfort ma duży wpływ na wydajność. Zdolność do skupienia się przez dłuższy czas zapewni ci przewagę nad przeciwnikami. Granie przez wiele godzin w butach na nogach jest bardzo nieprzyjemne, podczas gdy granie bez butów sprawia, że stopy są zimne.
The Falcons to odpowiedź: aby zapewnić termiczną regulację stóp, podstawa skarpety jest wykonana z grubej i miękkiej tkaniny, dzięki czemu stopy są ciepłe, a wierzch cienkiej siatki super oddychający.

Twórcy przekonują, że Falcons łączą wygodę skarpet z zaletami obuwia – ich podeszwa jest elastyczna, ale jednocześnie izoluje stopę od zimnej podłogi. Skarpety zostały uszyte w taki sposób, aby pozytywnie wpływać na obieg krwi w kończynach i redukować uczucie zmęczenia.

Falcons - gamingowe skarpetkiFalcons - gamingowe skarpetki materiały prasowe

Aby stać się właścicielem pary gamingowych skarpetek, trzeba wydać 35 euro. Cel wyznaczony przez organizatorów zbiórki wynosi niewiele ponad 10 tysięcy euro – do jej zakończenia pozostało 29 dni, a w momencie pisania tych słów udało się zebrać ponad połowę kwoty. Wygląda więc na to, że pomysłodawcom uda się wcielić w życie projekt gamingowych skarpet – pierwsze z nich mają trafić do kupujących we wrześniu 2019 roku.