Chociaż w Ikei można kupić praktycznie każdy element wyposażenia domu/mieszkania, to tego typu akcesoriów jak dotąd w ofercie brakowało. Ma to się zmienić w momencie wprowadzenia na rynek serii UPPKOPPLA, której elementy jednak znaczącą będą się różnić od mieniących się wszystkimi kolorami tęczy gamingowych akcesoriów, które można znaleźć w każdym sklepie z elektroniką.

 

Za stworzenie akcesoriów odpowiada firma UNYQ, która na co dzień zajmuje się tworzeniem spersonalizowanego sprzętu dla ludzi z niepełnosprawnościami – między innymi sztucznych kończyn oraz aparatów dla cierpiących na skoliozę. Gadżety dla graczy mają powstawać według podobnych założeń, to znaczy biorąc pod uwagę cechy użytkownika. Na początku seria będzie się składała z trzech akcesoriów: uchwyt na kabel myszy, którego zadaniem jest zwiększenie precyzji jej ruchów, nakładki na klawisze niwelujące efekt ślizgania się po nich oraz opaska stabilizująca na nadgarstek. Trzeci z wymienionych wydaje się być najciekawszy – ma łączyć się z dedykowaną aplikacją, która najpierw przeskanuje dłoń użytkownika, a następnie dostosuje do niej kształt opaski.

Cena gadżetów dla graczy z Ikei nie jest jeszcze znana, ale wiadomo że seria UPPKOPOLA zadebiutuje na rynku w 2020 roku. Nie będzie jednak dostępna w sklepach stacjonarnych – można ją będzie zamówić tylko poprzez aplikację szwedzkiego sklepu.