Najlepsza aplikacja 2019 roku na iPhone’a - Spectre Camera

Stworzona przez Lux Optics LLC Spectre Camera jest aplikacją skierowaną do fotografów-amatorów, którzy używają iPhone'ów. Jej głównym zadaniem jest robienie zdjęć o długim czasie ekspozycji, w czym pomaga sztuczna inteligencja. Aplikacja nie jest darmowa, ale cenę trudno nazwać wygórowaną – wynosi bowiem 13,99. W uzasadnieniu Apple czytamy, że „[Spectre camera] pozwala uchwycić magiczne piękno ruchu”.

Najlepsza gra 2019 roku na iPhone’a - Sky: Children of the Light

Darmowa (choć zawierająca mikrotransakcje) gra od twórców słynnego „Journey” (który to tytuł jest czołowym przedstawicielem nurtu slow gaming - więcej na ten temat TUTAJ) najbardziej trafiła w gusta decydentów z Apple. „Niewiele jest gier, które potrafią w tak doskonały sposób oddać dreszczyk emocji towarzyszący odkryciom, lataniu i współpracy”. Darmowa, ale z opcjonalnymi płatnościami.

Najlepsza aplikacja 2019 roku na iPada - Flow by Moleskine

Firma, która od lat zajmuje się produkcją gustownych notatników postanowiła przystosować się do współczesnych czasów. I zrobiła to na tyle skutecznie, że wygrała w konkursie na aplikację roku na iPada. „Elegancki notatnik Moleskine, teraz w cyfrowej formie”.

Najlepsza gra 2019 roku na iPada – Hyper Light Drifter

 

„Olśniewająca i pełna akcji, „Hyper Light Drifter” na nowo odkrywa czar klasycznych, 16-bitowych przygodówek” – czytamy w uzasadnieniu. Aby móc w nią zagrać, trzeba się liczyć z wydatkiem 23,99. Jak na grę roku – niewiele.

Najlepsza aplikacja 2019 roku na Maca - Affinity Publisher

Affinity Publisher to w największym skrócie odpowiednik InDesigne’a firmy Adobe, który jest podstawowym narzędziem pracy w wielu wydawnictwach. I jak widać jest dobrą alternatywą, ponieważ „ta potężna, a zarazem przystępna aplikacja sprawia, że projekty graficzne są wykonalne dla każdego”. Cena: 164,99 złotych.

Najlepsza gra roku 2019 na Maca - GRIS

 

Debiutujące studio Nomada pokazało, jak wejść do branży z przytupem. Tytuł jest wieloplatformowy (ukazał się również między innymi na PlayStation 4, Nintendo Switch i pecety). Dlaczego został uznany za grę roku? „W tej wyjątkowo satysfakcjonującej platformowej łamigłówce możemy dzielić trudne przeżycia i triumfy jej bohaterki, jakich doświadcza ona po bolesnej stracie”. Cena (wersja na MacOS): 47,99 zł.