Maski można kupić w sklepach (nawet monopolowych), w miastach stają paczkomaty, można też zamówić przez internet lub uszyć samemu. Ewentualnie twarz można zasłonić szalikiem, bandaną lub kominem. Byle nie rozsiewać. 

A ponieważ teraz wszyscy będą zasłonięci, maseczka staje się elementem stylu, pokazuje nasze podejście do ubioru, do świata. Pokażemy kilka bardziej optymistycznych.

Wesołe maski szpitalne

Można potraktować to jako przymiarkę do zapuszczenia prawdziwego wąsa.Można potraktować to jako przymiarkę do zapuszczenia prawdziwego wąsa. Jyo John Mulloor / behance.net

Jyo John Mulloor na behance.net zaproponował całą serię maseczek chirurgicznych dla lekarzy oraz dla małych pacjentów. Stworzył je jeszcze, kiedy o koronawirusie nikt nie słyszał. Miały po prostu umilić nieco pobyt w szpitalu maluchom, rozładować stres, wprowadzić wesołą atmosferę. Dziś takie maski też doskonale się sprawdzą. 

Starszaki z taką brodą też dobrze by wyglądały.Starszaki z taką brodą też dobrze by wyglądały. Jyo John Mulloor

Swoich pacjentów rozbawiać próbują też dentyści. Takie maski jak poniżej można kupić na AliExpress (7 dol. za tuzin), choć klienci narzekają, że uśmiechy nie są nadrukowane, ale naklejone, a w paczce wszystkie są identyczne. Inspiracja jednak fajna. 

Maski dla dentystów. Sprawdzą się też w kolejce do Biedronki.Maski dla dentystów. Sprawdzą się też w kolejce do Biedronki. Enclave Sights Store / AliExpress

Maski z ryjkami zwierząt

Wolisz pieski czy kotki?A może świnki? W odpowiedniej masce od razu pokazujesz to światu. Poza tym wygląda się ładnie / słodko / intrygująco / inaczej / (wybierz sam).

Czy te maski pozostały po świńskiej grypie? Trudno ocenić.Czy te maski pozostały po świńskiej grypie? Trudno ocenić. Aliexpress

Zwierzęce maski można też znaleźć na polskich portalach. Poniżej słodki piesek od Dekumdekum - na Allegro kosztuje ok. 28 zł. Jest dwuwarstwowa, szyta w Polsce, a do wyboru też inne wzory. Zresztą wystarczy na dowolnym portalu sprzedażowym wpisać "maski wzory" i dostaniemy multum wyników. 

Facet też ciekawie w tym wygląda.Facet też ciekawie w tym wygląda. dekumdekum / allegro

Można też znaleźć nieco bardziej agresywne wizerunki, jak ten poniżej za ok.25 zł. Sprzedający Screen-protector ma 158 wzorów. Reklamuje, że maski są szyte w Polsce, można je prać w temp. 95 st. C, i prasować w 200 st. C. Ale, tak jak pisaliśmy, wybór jest ogromny, więc nie namawiamy, na żaden konkretny produkt, raczej chcemy was zainspirować.

To wersja męska. Damska jest z miłym kociakiem, a dziecięca - z kotkiem z kreskówki.To wersja męska. Damska jest z miłym kociakiem, a dziecięca - z kotkiem z kreskówki. Screen-protector / allegro


 

Przerażające maski jak z horroru

Jeśli nie lubisz piesków, kotków i słodkich myszek, możesz wybrać czachy i przerażających klaunów. Poniżej propozycja firmy Visionwear, która na allegro ma 27 rodzajów masek. Cena to 28 zł. Produkt polski, maska dwuwarstwowa (wewnątrz bawełna, na zewnątrz poliester i elastan), można prać w 60 st.C.

Niby straszne, ale jednak zabawne.Niby straszne, ale jednak zabawne. Visionwear / allegro

Poniżej inna polska maseczka. Bawełniana, można prać w temp 95 st. C.

Joker? Czemu nie.Joker? Czemu nie. VIP-Case / allegro

Z kolei firma AlleBeauty proponuje maseczki uszyte z dwóch warstw tkanin poliestrowych, między którymi umieszczono włókninę PP30, stanowiąca warstwę filtracyjną. Cena to około 20 zł i oczywiście duży wybór. Nam spodobały się te trzy poniżej.

Dziś chyba założę pełny uśmiech...Dziś chyba założę pełny uśmiech... AlleBeauty.pl

I tak jak widać, czasami teoretycznie przerażające maski mogą być zabawne, tak działa to też w drugą stronę - maski, wydawałoby się, wesołe, stają się raczej, hm, creepy. I trudno tu znaleźć dobry polski odpowiednik poza powtórzeniem - przerażające. Zresztą zobaczcie, co znaleźliśmy na AliExpress (za 1,3 dol.)

Maska na każdy humor.Maska na każdy humor. The sixth Kiwifruit Store / AliExpress

Można znaleźć też coś tańszego, np. taką maskę przecenioną na 65 centów na Aliexpress.

W opisie tej maski jest, że to 'przeciwpyłowa'.W opisie tej maski jest, że to 'przeciwpyłowa'. Birthday Party Store / AliExpress

Tylko kto by czekał na przesyłkę z Chin... My polecamy, jeśli to możliwe, kupować od polskich producentów, zwłaszcza, że wiele firm szyjących ubrania szybko przestawiła się na odzież ochroną. 

I trochę takiego poczucia humoru, jaki prezentuje mama użytkownika Reddit o nazwie Royalrequest1969: 

Kto rządzi w sklepie między 10 a 12?Kto rządzi w sklepie między 10 a 12? royalrequest1969

Trzymajcie się!