Twarz owalna

OWALNAOWALNA 

Proporcjonalna, o czystych i harmonijnych liniach, mięk-kich konturach. Nieco wydłużona, o wysokim czole i ład-nie zarysowanej brodzie. Jeśli tak właśnie wyglądasz, naprawdę masz szczęście - możesz sobie pozwolić na każdy rodzaj uczesania. Będziesz świetnie wyglądał zarówno w krótkich włosach, jak i nieco dłuższych, zaczesanych do góry lub do przodu.

Twarz okrągła

OKRAGLAOKRAGLA 

Pełna, sprawia wrażenie dziecinnej. Cechują ją wydatne policzki i stosunkowo szerokie czoło. Dla takiej twarzy najlepsza będzie fryzura tuszująca jej krągłość - optycznie wydłużają dłuższe baki lub postrzępione kosmyki za uszami, usztywnione nieco żelem lub pianką. Korzystny efekt zapewnią też nieco dłuższe włosy zachodzące na szyję, skierowane do przodu. Unikaj fryzur z wyraźnie podgolonym tyłem głowy. Wystrzegaj się zaczesywania włosów do tyłu, bo to eksponuje czoło, a więc i całą twarz. Jeśli nie masz bujnej czupryny, zdecyduj się na jeża lub postaw włosy do góry.

Twarz trójkątna

TROJKATNATROJKATNA 

Drobna, nieco pociągła, z szerokim czołem, szczupłymi policzkami i wąską, spiczastą brodą. Jeśli masz ten typ urody, dobrze będziesz wyglądał w nieco dłuższych włosach sięgających szyi - w ten sposób zatuszujesz nadmiernie wyeksponowaną brodę. Możesz też wybrać gładkie uczesanie, z włosami przylegającymi do głowy. Kilka kosmyków spadających na czoło zmniejszy dysproporcję między szerokim czołem a wąską brodą. Wystrzegaj się fryzur rozwichrzonych, nastroszonych, bo one podkreślą szczupłość dolnej partii twarzy.

Twarz kwadratowa

KWADRATOWAKWADRATOWA 

Uważana za najbardziej męską. Z dużym czołem, szeroką brodą i wyraźnie zaznaczoną żuchwą. O surowym wyrazie. Mając taki kształt twarzy, możesz sobie pozwolić na każdy rodzaj uczesania. Szczególnie dobrze będziesz się jednak prezentować w krótkiej, stojącej fryzurze lub ostrzyżony na jeża. Raczej nie zapuszczaj zbyt długich włosów, bo opadając na szyję, niepotrzebnie podkreślą szczękę.

Niskie czoło

NISKIE-CZOLONISKIE-CZOLO 

Wymaga podniesienia włosów (np. za pomocą żelu) lub zaczesania ich do góry. Zapomnij nawet o najskromniejszej grzywce czy choćby kilku opadających kosmykach.

Wysokie czoło

WYSOKIE-CZOLOWYSOKIE-CZOLO 

Koniecznie przysłoń je włosami. Zrezygnuj z nastroszonych fryzur. Jeśli nie masz gęstej czupryny lub nad czołem utworzyły się zakola, ostrzyż włosy w taki sposób, by gładko przylegały do skóry.

Dorota Szadkowska

Konsultacja

Wojtek Zieliński

z salonu fryzjerskiego w Warszawie,

ul. Mokotowska 46