Jeśli masz:

15-25 lat - twój podstawowy problem to najprawdopodobniej trądzik, często z ropnymi powikłaniami. Używasz specjalnych produktów przecitrądzikowych, matujących, oczyszczających (zawierających łagodne związki powierzchniowo czynne), łagodnie złuszczających i regulujących wydzielanie sebum. Czasami - w porozumieniu z lekarzem - możesz sięgnąć po apteczne dermokosmetyki.

25-35 lat - typowe problemy panów w tym wieku to wrastające włoski, podrażnienia po goleniu, stany zapalne skóry, zaczerwienienia. Używasz specjalnych produktów dla cery wrażliwej, które nie tylko pielęgnują, ale i koją stany zapalne.

35-40 lat - twój naskórek robi się najprawdopodobniej zrogowaciały, skóra zaczyna się łuszczyć. Pojawiają się zmarszczki. Jest na to rada: używaj produktów dla cery dojrzałej, raz w tygodniu rób peeling (mechaniczny lub enzymatyczny). Jeśli skóra jest podrażniona po goleniu, używaj produktów takich samych, jak opisane powyżej.

45-55 lat - największym twoim problemem są - obok większej ilości zmarszczek - także tzw. plamy starcze. Używaj specjalnych serii produktów przeznaczonych dla cer bardzo dojrzałych.