David Swift, profesor fizyki, zostaje wezwany do szpitala, by zobaczyć się ze swoim mentorem. Siedemdziesięciodziewięcioletni Hans Kleinman, światowej sławy badacz,  asystent Einsteina, został napadnięty, (był torturowany!) ciężko pobity i właśnie umiera. Przed śmiercią wypowiada słowa: Einheitliche Feldtheorie - teoria ostateczna - i podaje swojemu uczniowi ciąg cyfr...

Od tej chwili David staje się zwierzyną łowną. Poluje na niego FBI, polują terroryści i płatny morderca (płatny morderca na zlecenie terrorystów). Gdy w niewyjaśniony sposób giną dwaj inni współpracownicy Einsteina, David z pomocą dawnej koleżanki (koleżanka jest znanym fizykiem i to lepszym, niż D. Swift! - warto o tym napisać!) postanawia rozwiązać zagadkę teorii ostatecznej. Czy zwykły człowiek jest w stanie pokrzyżować plany najbardziej wpływowych ludzi na świecie? I co zrobić z przerażającymi konsekwencjami największego odkrycia w historii nauki? (Jak uchronić świat przed konsekwencjami największego odkrycia w historii nauki?)

Alpert brawurowo splata wątki naukowe, polityczne i kryminalne, nie zostawiając przy tym suchej nitki na FBI. Powieść zarówno dla wielbicieli thrillerów, jak i dla pasjonatów najnowszych odkryć naukowych.

Tu możesz kupić ksiązkę