Z sondażu przeprowadzonego w USA wynika, że co drugi amerykański mężczyzna marzy, by zobaczyć jej biust (Alba ma wymiary uchodzące wśród mężczyzn za idealne: 89-61-89). W tym roku była druga na liście najseksowniejszych kobiet świata miesięcznika "FHM". Wielokrotnie trafiała do zestawień najseksowniejszych gwiazd show-biznesu i 100 najpiękniejszych osób świata. Założyciel "Playboya" Hugh Hafner użył nawet podstępu, gdy aktorka odmówiła występu w jego magazynie. W 2006 roku wydobył z wytwórni Columbia Pictures zdjęcia Alby w bikini, promujące film "Błękitna głębia". Jedno z nich trafiło na okładkę marcowej edycji magazynu, na co aktorka zareagowała ostro - zagroziła Hafnerowi procesem i zażądała wycofania ze sprzedaży marcowego numeru. - Hafner niszczy mój wizerunek! - grzmiała. - Okładka sugeruje, że w środku jest moja naga sesja, a to nieprawda! - wściekała się. Skruszony wielbiciel króliczków oficjalnie przeprosił aktorkę.

Prasa nazywa ją aniołkiem (Sky Angel), ale ten aniołek wygląda raczej jak diabełek. Temperament i oliwkową skórę Jessica zawdzięcza indiańsko-hiszpańskiej krwi ojca, a urodę i wdzięk francusko-duńskiej mieszance płynącej w żyłach matki. Urodziła się w Kalifornii, ale zanim skończyła 9 lat, mieszkała też w Missisipi i Teksasie. Częste zmiany otoczenia wymusiła praca ojca, pilota. Od dziecka marzyła o karierze aktorki. Już jako 12-latka miała agenta. Wspomina, że w dzieciństwie często przyjeżdżała na przesłuchania do Beverly Hills. - Patrzyłam na rezydencje, zastawione luksusowymi autami podjazdy i myślałam: Dlaczego ja tutaj nie mieszkam? Dlaczego to nie mój samochód? Sen się spełnił i dzisiaj Alba zarabia około 10 milionów dolarów rocznie.

Zadebiutowała w komedii "Obóz marzeń" (1994), potem grała epizodyczne rólki w serialach ("Beverly Hills 90210", "Szpital dobrej nadziei", "Flipper"). Prawdziwą popularność i zachwyt, zwłaszcza męskiej części widowni, przyniosło jej odtwarzanie postaci z komiksów: tancerki Nancy z "Sin City" i Sue Storm z "Fantastycznej czwórki" (2005).

O magazynach erotycznych

Magazyny dla mężczyzn pokazują piersi, więc dlaczego kobiety nie mają pisma, gdzie faceci pokazują penisy? Jeśli byłby taki magazyn, kupowałabym go.

O paparazzich

Nie biorę narkotyków, nie potrącam ludzi, nie chodzę do klubów. Paparazzi są po...ni! Śledzą mnie codziennie. Nie rozumiem tego - przecież jestem najnudniejszą dziewczyną na świecie.

O byciu Latynoską

Nienawidziłam szkoły. To właśnie tam się dowiedziałam się, że jestem Latynoską. Zarzucono mi to, jakby to była skaza.

O swoich postaciach

Role, które mi proponują, to albo dziwka, albo lalunia na motocyklu, albo napalona pokojówka. Nie sądzę, żeby to się przytrafiało Natalie Portman!

Opracowała: Monika Bielkiewicz-Kirschke

Zdjęcia: serwis prasowy Campari (montaż)

Czytaj w Znam.to: Dalszą fabułę czyta się z ekranu jak ze szklanej kuli!

Czytaj też na Logo24 :