Naprawdę nazywa się Olga Kostyantynivna Kurylenko.

Urodziła się 30 lat temu w Berdiańsku na Ukrainie nad Morzem Azowskim. Miała zaledwie 13 lat gdy podczas wakacji w Moskwie została zaczepiona w metrze przez łowcę talentów z agencji modelek. Jako 16 latka, brała udział w profesjonalnych sesjach, a rok później rozpoczęła karierę w Paryżu. Zaledwie w pół roku nauczyła się perfekcyjnie francuskiego (!) i angielskiego, a  wkrótce jej twarz można było zobaczyć na okładkach Vogue'a czy ELLE. W 2005 roku rozpoczęła karierę filmową.

Zagrała we francuskich obrazach: "Zakochany Paryż", (kolejna nowela tej serii z jej udziałem to "Quartier de la Madelein"), a później w thrillerze "W skórze węża", w mało udanym obrazie "Hitman", "Max Payne" oraz "Tyranny".

W "Quantum of Solace" Olga gra swoją najbardziej znaną dotychczas rolę - jest ponętną, a zarazem niebezpieczną Camille, która pomoże agentowi 007 dojść do siebie po emocjonalnych problemach związanych ze zdradą Vesper (Eva Green z "Casino Royal").

Dziewczyna agenta

Przyznaje, że przed rolą w nowym Bondzie nie znała jego pierwszych części, a przygody agenta Jej Królewskiej Mości zaczęła śledzić dopiero w 1996 roku, kiedy w jego postać wcielił się Pierce Brosnan. Aby dostać rolę Camille, przeszła trzy przesłuchania. Pierwsze, w Paryżu, było porażką. Nauczyłam się złej części tekstu, więc musiałam improwizować - wspomina. Po drugim przesłuchaniu w Londynie nadal nie wiedziała czy będzie dziewczyną Bonda. Dopiero na trzecim spotkała Davida Craiga i, jak mówi: Chemia między nami była ewidentna. Pomiędzy poszczególnymi przesłuchaniami były 3 tygodnie czasu, więc zdążyła się już pogodzić z myślą, że nie dostała roli. Kiedy agent przekazał jej radosną informację, natychmiast kupiła zestaw DVD z całą kolekcją przygód agenta 007.

Unika odpowiedzi na pytanie, która z dziewczyn Jamesa Bonda jest najlepsza. Pytana o dziennikarzy o klątwę wiszącą nad dziewczynami agenta 007 (aktorki boją się przyjmować rolę dziewczyny agenta, bo zwykle bywa to ich ostatnie znaczące dokonanie filmowe), Olga uśmiecha się i mówi przekornie: Ależ Camille wcale nie jest jego dziewczyną...

Ukraińska piękność

Ma 175 cm wzrostu i wymiary 85-58-88. Była twarzą takich marek jak Bebe, Clarins, Helena Rubinstein, Carte Noire Just Cavalli, Kenzo "Amour" Fragrance, Sisley, Van Cleef & Arpels.

W 2000 roku poślubiła francuskiego fotografa Cedrika van Mol, ale ich małżeństwo w 2004 roku zakończyło się rozwodem. Jej drugim mężem został biznesmen Damian Gabrielle - w 2007 roku para rozstała się. W trakcie zdjęć do "Quantum of Solace" Kurylenko podobno miała ognisty romans z reżyserem Markiem Forsterem. Dementowała mówiąc, że już nigdy do nikogo nie będzie należała i nie planuje zobowiązującego związku. Jak było naprawdę, wiedzą wyłącznie kochankowie...

Olga Kurylenko o ...

O Bondzie

Daniel Craig to mój ulubiony Bond. Idealnie pasuje do tej postaci, jest świetnym aktorem i facetem. Po każdej scenie kaskaderskiej pytał mnie, czy wszystko w porządku.

O swojej postaci

Camille jest ostrożna i nie ufa nikomu. Zwłaszcza mężczyznom. Wykorzystuje ich, a jeżeli sa bezużyteczni, wyrzuca ze swojego życia jak śmieci. Najpierw "ustawia" Jamesa, potem bardzo się do niego zbliża.

O złych decyzjach

Do tej pory były dwie: udział w filmie "Hitman" i małżeństwo z Cedrikiem Van Molem. Ale człowiek całe życie się czegoś uczy...

Opracowanie Monika Bielkiewicz-Kirschke

Zdjęcia: UIP (montaż)

Czytaj też na Logo24 :