Imię i nazwisko : Vincent Cassel

Znany również jako : Vinz (filmowe imię aktora z "Nienawiści")

Wiek : 43 lata (urodzony 23 listopada 1966 roku w Paryżu)

Wzrost : 188 cm

Kolor oczu : niebieski

Kolor włosów : ciemny blond

Stan cywilny : żonaty z włoską aktorką Moniką Bellucci. Pobrali się w 1999 roku, mają 6-letnią córkę Devę.

Niezwykle sprawny, charyzmatyczny, stworzony do roli szwarccharakterów. Uprawia boks, kickboxking, doskonale tańczy capoeirę, ćwiczy jogę. W filmie "Ocean's Twelve: Dogrywka" zachwycił rolą mistrza włamywaczy Nocnego Lisa. Tam pokazał, jak wysportowane ma ciało oraz ile w nim klasy, cynizmu i złowieszczości. W tym roku zdobył najważniejszą nagrodę francuskiego kina - Césara. Zasłużył na nią doskonałą rolą legendarnego Jacques'a Mesrine'a, francuskiego gangstera z lat 70., w filmie "Wróg publiczny numer jeden".

Cassell lubi się dobrze ubrać i chociaż rzadko bywa na zakupach, zawsze nienagannie wygląda - przyznaje nawet, że przez moment miał bzika na tym punkcie. Fascynuje go francuska moda z lat 30., 40. i podziwia Freda Astaire'a. Mimo to konsekwentnie odmawiał wzięcia udziału w reklamie. Zapytany, czy odmówiłby nawet marce Gucci, odpowiedział: - Cóż, najpierw zapytałbym, ile mi zapłacą. To w końcu praca. Prócz kasy ważne jest, abym się utożsamiał z tym, co reklamuję. To prosta zasada: chcecie mnie użyć, ja też w pewien sposób was wykorzystam. Nigdy nie pokazałbym się topless dla samochodu albo perfum... Mimo tych deklaracji aktor podpisał kontrakt i wkrótce został twarzą zapachu "La Nuit de L'Homme" Yves Saint Laurenta. Zapytany o uroki bycia popularnym, odpowiada: - Mam duży dom, ładne ciuchy, podróżuję pierwszą klasą i to mi się podoba. Może czas, aby zaczęło mi się podobać to, że jestem gwiazdą?  

Vincent Cassell o

O pochodzeniu

Jestem cholernym Francuzem. Im częściej i dalej podróżuję, tym bardziej zdaję sobie z tego sprawę.

O seksie

Ostatnią rzeczą, jaką Kubrick przekazał światu przed śmiercią, była kwestia z "Oczu szeroko zamkniętych": let's fuck. Zgadzam się z tym - właśnie na to jesteśmy zaprogramowani!

Buty : YSL, Saint James, sportowe Nike model Cortez

Opracowała: Monika Bielkiewicz-Kirschke

Zdjęcia: Liz Collins for Yves Saint Laurent, materiały prasowe firm (montaż)

Czytaj też na Logo24 :