Każda większa firma sportowa sprzedaje ubrania i buty do określonych dyscyplin sportowych. Skoro więc e-sport został niedawno oficjalnie uznany za sport, to nikogo nie powinien dziwić fakt, że obok butów dla piłkarzy, biegaczy czy też lekkoatletów znalazły się także te stworzone z myślą o e-sportowcach. Gdy jakiś czas temu podobny zabieg (choć wówczas chodziło o gamingowe skarpety) zastosowała mało znana firma Falcons, można się było śmiać. Teraz jednak mamy do czynienia z poważnym, nomen omen, graczem na rynku.

Gamingowe buty od Pumy - Active Gaming Footwear

Co jednak sprawia, że omawiane buty są dedykowane właśnie graczom? Konkretów niestety brak – Puma dość ogólnie stwierdza, że obuwie zapewnia „bezproblemowy komfort, wsparcie i przyczepność, dzięki czemu gracze mogą dostosować się do różnych aktywnych trybów gry i grać jak najlepiej”.

 

Biorąc pod uwagę fakt, że te przypominające nieco grubsze skarpety buty wcale nie należą do tanich (o tym za chwilę) wypada zapytać – w jaki sposób pomagają w grze? Trudno sobie wyobrazić, żeby różnica była odczuwalna podczas gry na kanapie lub nawet przy biurku. Może powstały z myślą o grach tanecznych lub tych z użyciem wirtualnej rzeczywistości? Cóż, na te pytania na razie nie znamy odpowiedzi.

Buty Puma Active Gaming Footwear można kupić w oficjalnym sklepie Pumy – na razie tylko w jego australijskiej wersji, gdzie zostały wycenione na 160 dolarów australijskich, co po bezpośrednim przeliczeniu daje ponad 420 złotych.