To nic skomplikowanego. Wymaga jedynie zrozumienia, że najefektywniejszym sposobem uprawiania seksu, prowadzącym praktycznie zawsze do satysfakcjonującego szczytowania, jest w tym wypadku gra wstępna. Składają się na nią trzy elementy: wymiana długich, namiętnych pocałunków, stymulowanie części genitalnych palcami i pieszczoty oralne. Nawiasem mówiąc, najsilniejsze orgazmy kobiety uzyskują samodzielnie, a z partnerem wtedy, gdy stosuje on mieszane techniki w trakcie gry wstępnej – czyli właśnie i całowanie, i seks oralny, i stosunek.

Pieszczoty oralne nie muszą się zresztą kończyć szczytowaniem. Spróbuj przestawić myślenie i potraktuj je jako jeden z wielu sposobów na rozbudzenie partnerki i doprowadzenie jej do fazy stosunku. Staraj się unikać najczęściej spotykanych błędów popełnianych przez mężczyzn usiłujących stymulować partnerki ustami. Niechcący można zahamować pobudzenie lub doprowadzić do zbyt wczesnego orgazmu, co czasem oznacza, że stosunek trzeba odłożyć.

W trakcie pieszczot oralnych nie skupiaj się wyłącznie na łechtaczce. Zostaw ją na koniec. Pieść i całuj na różne sposoby wszystko dookoła, od wzgórka łonowego po wewnętrzne części ud. Nie spiesz się i między kolejnymi pocałunkami wprowadzaj chwilowe przerwy, szczególnie jeśli chcecie się pieścić długo. U kobiet, które miewają z różnych powodów trudności z pobudzeniem i dochodzeniem do orgazmu, pieszczoty oralne są skuteczniejsze od wszelkich innych.

Unikaj przenoszenia w realia pomysłów z filmów dla dorosłych, to się rzadko sprawdza. Łechtaczka przeciętnej kobiety jest silnie unerwiona, a więc wrażliwa na dotyk i reaguje zastopowaniem pobudzenia, a nawet bólem, gdy jest wsysana, obijana, miętoszona naprężonym, ostrym jak sztylet językiem. Szczególnie przy braku zmian w natężeniu akcji i stymulowaniu ciągle w tym samym miejscu. Łechtaczka nie jest odpowiednikiem główki penisa, więc zupełnie inaczej reaguje na pieszczoty i ma inne potrzeby.

Bez względu na to, jak się ułożycie, w trakcie pieszczot oralnych masz możliwość wyczuwania i obserwowania odruchów partnerki. Jeśli się odsuwa, stara się być dalej od twoich ust, przerwij na jakiś czas, postaraj się być delikatniejszy. Wielu mężczyzn w takiej sytuacji robi wręcz na odwrót, intensyfikując siłę pocałunków lub przytrzymując partnerkę. I na odwrót: jeśli się przysuwa lub stara w jakiś sposób dociskać twoją głowę, to na ogół znaczy, że potrzebuje czegoś więcej, jest gotowa na bardziej efektywne metody całowania lub penetracji językiem.

Początkującym w sztuce technik oralnych czasem zaleca się wypróbowanie sztuczki z alfabetem – tzn. kreślenie językiem kolejnych liter. A, B, C i tak dalej. Ma to ułatwić mężczyźnie znalezienie najlepszego sposobu pobudzania tych okolic, sprawdzenie, które części jak reagują. Metoda wskazana, jeśli obie strony są początkujące, ale na pewno nie powinno się ograniczać pieszczot wyłącznie do tej techniki. Bez względu na to, co będziesz robił później, bardzo dobrym wstępem do rozbudowanych pieszczot oralnych są pocałunki rozrzucone to tu, to tam, po całej strefie genitalnej. Serwowane z różnym natężeniem – to wzmaga pobudzenie i wprowadza tak ważny w budowaniu pobudzenia element oczekiwania. Inna technika wykorzystywana od wieków (jak zresztą większość opisanych, bo seks oralny nie jest przecież wynalazkiem współczesnym) polega na lekkim ściśnięciu warg sromowych u nasady i masowaniu językiem oraz całowaniu brzegów warg. Można też położyć dłoń na wzgórku łonowym, lekko pociągnąć w górę i dopiero wtedy pieścić. Jeśli pieszczoty oralne są elementem gry wstępnej, najczęściej stosuje się je aż do momentu tuż przed orgazmem, tak żeby szczytowanie uzyskać w trakcie stosunku – już bez dodatkowych pieszczot lub tylko stymulując palcami łechtaczkę, jeśli zachodzi taka konieczność.

Jeżeli – co się zdarza – nie masz wyczucia i nie odgadujesz, na jakim etapie pobudzenia jest partnerka, to poproś, żeby to zasygnalizowała w zrozumiały dla ciebie sposób. Po prostu.