Książę Edward VII, kiedy dopadła go tusza, a chuć nie odpuszczała, wspomagał swoje seksualne wyczyny specjalnie w tym celu skonstruowanym łożem, które miało system pasów i podnośników ułatwiających odbycie stosunku. Na szczęście da się prościej. Oto przegląd pozycji, które mogą być przydatne w takich okolicznościach. Dużo zależy od proporcji ciał kochanków, więc eksperymentowanie i wzajemne dopasowywanie jest wskazane bardziej niż postępowanie zgodne z opisami.

Dla szczupłego i tęższej

Z poduszkami

Ona: kładzie się na plecach, na brzegu łóżka, stopy opiera na podłodze, uda rozwarte.

On: przyklęka między jej udami.

W pozycji tej, tak samo zresztą jak w misjonarskiej, warto poeksperymentować zarówno z szerokością rozwarcia ud, jak i z poduszkami podkładanymi pod biodra, zmieniając kąt penetracji. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji, gdy twój członek nie jest długi. Ułożenie nadaje się też do pieszczot oralnych. Przy seksie analnym lepiej, by partnerka położyła się górną połową ciała na brzuchu. Poduszki - w dalszym ciągu przydatne, szczególnie przy obfitych pośladkach.

Litera "T"

Ona: z nieco rozchylonymi nogami kładzie się na plecach.

On: kładzie się na boku tak, żeby pochwę partnerki mieć naprzeciwko członka.

Ona: unosi nogi lub przerzuca je przez partnera.

On: dokonuje penetracji.

Bardzo relaksująca pozycja, w której obydwoje, ułożeni w literę "T", możecie na zmianę kontrolować tempo stosunku.

Dla tęgiego i szczuplejszej

Na brzegu łóżka

On: kładzie się na plecach na brzegu łóżka, stopy opiera na podłodze.

Ona: staje nad nim, przodem lub tyłem, otaczając go nogami.

W tej pozycji to kobieta jest stroną aktywniejszą, stopniując ruchy frykcyjne. Mężczyzna dopieszcza partnerkę ręką i pomaga jej w utrzymaniu się na górze. Może też, jeśli to konieczne, przytrzymywać swój brzuch. Takie ułożenie - w różnych wariantach - wykorzystywano w najdawniejszych sztukach miłości.

Kochając się z partnerką o wiele szczuplejszą, pamiętaj o tej dysproporcji i stopniuj wszystkie naciski i ruchy ciała już w fazie pieszczot. Nie jest to regułą, jednak część otyłych osób nie ma kontroli nad szczególnie miękkimi fałdami. Ale niektórzy tędzy mistrzowie kochania nauczyli się wykorzystywać swój ciężar do dodatkowej stymulacji łechtaczki, stopniując nacisk.

Na jeźdźca

On: kładzie się wygodnie na plecach, nogi proste lub lekko zgięte w kolanach. Jeśli zachodzi taka konieczność, przytrzymuje rękami brzuch, żeby ułatwić zadanie partnerce.

Ona: przyklęka nad nim i wsuwa jego członek w pochwę. Ruchami bioder nadaje stosunkowi rytm. Partner, w miarę możliwości, pomaga.

Tę pozycję zna każdy. Nadaje się do wykorzystania w różnych sytuacjach i konfiguracjach.

Dla tęższych

Na jeźdźca od tyłu

On: na plecach, z nogami wyprostowanymi, ewentualnie pomaga, przytrzymując brzuch.

Ona: siada na nim, tyłem do jego twarzy.

W takim ułożeniu kobieta może dopieszczać się też sama, stymulując sutki, łechtaczkę lub nawet sięgając głębiej.

Pamiętaj, że oboje macie również szansę dawania rozkoszy poprzez stosunki zastępcze. Nie w dłoniach czy między stopami, lecz między fałdkami, gdziekolwiek one są.

I uwaga na koniec. Wiele osób otyłych ma kiepską wydolność. To bardzo źle dla zdrowia, ale dla seksu - niekoniecznie. Posturę trzeba umieć twórczo wykorzystać i nie przyspieszać stosunku pomimo zadyszki, duszności czy braku oddechu - by jak najszybciej skończyć. Na odwrót! Przerywaj pieszczoty - i te manualne, i ruchy członka - gdy poczujesz zmęczenie. Wielu mężczyzn umiejętności komponowania długiej, nieustannie balansującej na krawędzi orgazmu sekwencji miłosnych igraszek musi się uczyć długo, szczególnie jeśli w trakcie masturbacji wytrenowali szybkie wytryski. Sam organizm ci podpowie, kiedy przerwać. I znów zacząć.

Tekst: Maja Koniczyna

Rysunek: Małgorzata Ślińska

Zobacz też na Logo24 :