Wygląda na to, że walka o najlepsze whisky na świecie obecnie zaczyna się toczyć nie pomiędzy tradycyjnymi, mały destylarniami, a sieciami dyskontów. Jakiś czas temu pisaliśmy o whisky z Aldiego, która zdobyła nagrodę w konkursie Spirits Business Scotch Whisky Masters. Teraz po prestiżowy laur udało się sięgnąć trunkowi, który można kupić w Lidlu za… 37 złotych!

Królowa Margot nie ma sobie równych

Mowa o Queen Margot Blended Scotch Whisky, której udało się wygrać pierwszą rundę konkursu w kategorii "blended o wieku poniżej 12 lat" na tegorocznych "World Whiskies Awards". O wyniku „rudej” z Lidla zadecydowało ponad 40 koneserów tego trunku z całego świata, którzy uznali, że ośmioletnia Queen Margot jest zdecydowanie lepsza od swojej konkurencji, w tym od Johnnie Walker Black Label, za którego trzeba zapłacić ponad dwa razy więcej.

 

Wyróżnienie w pierwszej rundzie konkursu nie oznacza, że whisky z Lidla została uznana za najlepszą na świecie – ostatecznie rozstrzygnięcie nastąpi 28 marca, kiedy to zostaną wyłonieni laureaci najlepszych whisky w kategorii "blended" (runda druga) oraz najlepszej whisky na świecie (runda 3.).