Czasy, w których za dobrej jakości alkohol trzeba było zapłacić sporą sumę, wydają się być przeszłością – przynajmniej do momentu, w którym władza nie zdecyduje się podnieść akcyzy. W przeszłości informowaliśmy między innymi o wyróżnieniach, które otrzymały whisky z Aldiego oraz Lidla. Teraz jednej z marek własnych pierwszej z wymienionych sieci marketów udało się zdobyć kolejną ciekawą nagrodę.

Rum z Aldiego nie ma sobie równych

Mowa o Sea Dog Premium Spiced Rum. Trunek został wystawiony w konkursie Spirits Business Rum & Cachaça Masters, na którym udało mu się sięgnąć po złoty medal. Co ciekawe, Sea Dog jest niemal o połowę tańszy od konkurentów, z którymi przyszło mu się zmierzyć – butelka kosztuje niecałe 17 funtów, podczas gdy na Anchor Spirits Ireland Spike Island Rum, Atom Brands Rumbullion! Navy Strength Rum czy też Famille Naud Master Distillers Hidden Loot Spiced Rum (to niektóre z rumów, które wzięły udział w rywalizacji) trzeba wydać odpowiednio 30, 39 i 29 funtów.

 

Jurorzy konkursu docenili rum Sea Dog za „unikalne nuty słodkiej wanilii, rozgrzewających przypraw i kawy, a także limonki oraz głęboki i ciekawy posmak”. Niestety, trunek na ten moment nie jest dostępny w polskich sklepach.