Pamiętacie aferę związaną z internetowym wyzwaniem i hasztagiem #tidepodchallenge? Dla przypomnienia – kilkanaście miesięcy temu w sieci zaczęły pojawiać się nagrania, na których ludzie... jedli kapsułki z płynem do prania. Idiotyczną “zabawę” szybko zauważyły media, a końcowy efekt był taki, że sporo osób solidnie się struło, a internet donosi, że osiem przypłaciło swoją głupotę życiem. 

Dlaczego mówimy o tak nieprzyjemnych rzeczach? Ano dlatego, że nie sposób uciec od tego skojarzenia, patrząc na najnowszy pomysł Glenlivet. Słynna szkocka destylarnia postanowiła bowiem pokazać światu nowy pomysł na konsumpcję whisky. Zapomnijcie o ceremoniale wyjmowania butelki z barku i przelewania trunku do szklanki z lodem (bo przecież nie z colą). Teraz możesz cieszyć się whisky w kapsułkach o pojemności 23 mililitrów. Chociaż taka forma chyba usprawiedliwia nazwanie jej “łyskaczem” albo “rudą”. 

 

Taki sposób konsumpcji z jednej strony z pewnością jest wygodny – nie trzeba zaprzątać sobie głowy czymś takim, jak szkło - ale na tym jego zalety chyba się kończą. I nawet gdyby nie istniały skojarzenia ze wspomnianym internetowym wyzwaniem (a niestety istnieją), to dla wielu forma po prostu nie pasuje do whisky. Można było spodziewać się negatywnej reakcji ze strony tych, którzy traktują whisky jak świętość (chociaż tacy ludzie zapewne uznają Glenlivet za coś zbyt mało wyszukanego jak na ich podniebienia), ale fala krytyki, która pojawiła się na Twitterze, musiała dać firmie do myślenia. Fakt, że komentarze na YouTube zostały wyłączone, też mówi sporo. 

W tym momencie nie wiadomo, czy kapsułki z whisky trafią do oficjalnej sprzedaży. W tym momencie jeszcze nie można ich kupić. Jeśli jednak mieszkacie w Londynie lub planujecie odwiedzić to miasto w najbliższej przyszłości, to zajrzyjcie do baru Tayer – od 13 do 20 października będzie można spróbować kapsułek w ramach imprezy London Cocktail Week.