1. Dron pocztowy


Gadżeciarze nie zadadzą tego pytania ot tak, po prostu. Tradycyjne zaręczyny przy zgromadzonej rodzinie w domu przyszłej panny młodej w zasadzie już nie funkcjonują, dlatego lepiej zabierz swoją kobietę na spacer, który zakończycie piknikiem w parku. Co w tym jest nowoczesnego? Kiedy uklękniesz przed wybranką i spytasz się, czy za ciebie wyjdzie, a ona się zgodzi, z nieba nadleci dron z pierścionkiem. Potrzebny ci będzie do pomocy kumpel sterujący dronem, ale który ci odmówi? Bardziej kapryśna może być pogoda.

2. Run, darling, run!


Jeśli jogging to wasza wspólna pasja i nie wyobrażacie sobie rozpoczęcia dnia bez krótkiej przebieżki po okolicy, z pewnością spodoba ci się pomysł wykorzystania do oświadczyn aplikacji dla biegaczy połączonej z GPS. Zaplanuj następny trening tak, by trasa, którą przebiegniecie, ułożyła na mapie pytanie, na które czeka twoje wybranka. To rozwiązanie ma kilka zalet – po pierwsze, nie kosztuje nic poza kilkoma kaloriami, a po drugie, wyprodukowane w trakcie aktywności fizycznej endorfiny sprawią, że odpowiedź na pewno będzie pozytywna.

Przerwa w treninguPrzerwa w treningu fot. Amanda Coe


3. Sytuacja podbramkowa

Co zrobić, żeby dziewczyna nie nudziła się na meczu? Oświadczyć się jej! To stereotypowe podejście, ale proporcje wśród kibiców na stadionie mówią same za siebie. Zabranie dziewczyny na mecz z pewnością sprawi, że poczuje się wyjątkowo – w końcu dopuszczasz ją do uczestniczenia w twojej pasji. Dla niej jednak jeszcze bardziej wyjątkowe będzie, jeśli wówczas się jej oświadczysz. Uczuciowi ekshibicjoniści wynajmują nawet telebim, aby wszyscy kibice mogli zostać świadkami oświadczyn, ale często wystarczy uklęknięcie w przerwie meczu.

4. Moment uniesienia


Nie, nie chodzi o oklepane zaręczyny na pokładzie samolotu ani nawet w trakcie lotu bajkowym balonem. Chociaż mają one swój urok, trudno nazwać je nowoczesnymi. Jest jednak współczesny sposób, by z miłości oderwać się od ziemi. Mowa o treningu we dwoje w tunelu aerodynamicznym, w którym dochodzący do prędkości ponad 200 km/h strumień powietrza pozwala parze pokonać siłę grawitacji. Takiego momentu nie da się zapomnieć. Proponujemy jednak uklęknąć już po wylądowaniu, gdy dmuchawy nie będą mogły porwać pierścionka.


5. „I’ve Got You Under My Skin”


W USA faceci stawiają wszystko na jedną kartę i zadają wybrance kluczowe dla formalizacji uczucia pytanie… tatuując je na swoim ciele i pozostawiając dwie puste kratki do wyboru – „TAK” lub „NIE”. Zadaniem przyszłej panny młodej jest postawienie (własnoręczne wytatuowanie!) krzyżyka w odpowiednim miejscu. Zaczęło się od właściciela studia tatuażu, ale w ten sposób zaczęli oświadczać się też już klienci. Tacy, którzy swoich uczuć są tak pewni, że nie wyprą się ich do końca życia.

Wersja ekstremalna oświadczynWersja ekstremalna oświadczyn fot. Brooke Wodark (Facebook)

6. Uwaga! Promocja!


Supermarket to miejsce, w którym twoja dziewczyna na pewno nie spodziewa się oświadczyn. Chyba że poznaliście się przy regale z domową chemią… Komunikaty płynące z głośników kojarzą nam się raczej z zagubionymi pociechami, ale niektórzy wykorzystują węzeł łączności w sklepie do publicznego wyznania miłości wybrance swojego serca. Odejście od romantyzmu i brak taktu czy szczyt pomysłowości? To raczej przerost formy nad treścią, za który przyszła panna młoda może się obrazić. Przecież jej uczucia nie są w promocji!


7. Miłość w eterze


Oświadczyny „on-air” to niezawodna klasyka gatunku, w którą bardzo chętnie angażują się stacje radiowe przy okazji konkursów, ale i codziennych audycji. Mimo że wykorzystywany dość często, ten rodzaj złożenia wyznania nadal zaskakuje kobiety, wszak dzwoniąc do radia, trzeba wykazać się odwagą i determinacją. Odpowiedź może być tylko jedna, zaś wręczenie pierścionka powinno odbyć się jeszcze w trakcie emisji radiowej lub tuż po niej. Oby tylko wybranka odbierała połączenia z zastrzeżonych numerów…


8. Miłość 2.0


Gamerzy to mają życie! Najchętniej każdą wolną chwilę spędziliby z padem w ręku, a wymarzoną drugą połówką jest dla nich dziewczyna podzielająca ich pasję. W takim przypadku trudno o chwilę uwagi w świecie rzeczywistym, dlatego niektórzy gracze konstruują scenariusz oświadczyn w wirtualu. Tak zrobił Alex tworzący zawodowo gry VR. By dowieść swojej słabości do Kelly, odwzorował w grze dom jej dziadków, w którym spędzała czas za młodu, i jej ukochane drzewo z czasów dzieciństwa. Zgadnij, gdzie odbyły się oświadczyny.

Oświadczyny 2.0Oświadczyny 2.0 fot. Zero Latency


9. Panna z mokrą głową


W zeszłym roku świat (no dobrze, kobiecy świat) oszalał na punkcie „bomb kąpielowych”. To solidnych rozmiarów kule wykonane ze zlepionego proszku, który rozpuszcza się w wodzie. A gdyby tak ukryć we wspomnianej bombie „drobną”, połyskującą niespodziankę? Przed niepożądanym działaniem wody pierścionek jest chroniony przez dodatkowe, plastikowe opakowanie. Zaryzykuj, jeśli twoja dziewczyna uwielbia kąpiele w wannie. Jest tylko jeden problem – musicie mieć naprawdę dużą wannę, żebyście się w niej zmieścili oboje.


10. Owoc miłości?


Nam też trudno w to uwierzyć, ale obecnie rekordy popularności wśród oryginalnych zaręczyn biją oświadczyny z wykorzystaniem… awokado. Kto jeszcze w XXI w. chowa zaręczynowy brylant w zwyczajnym puzderku? Przeżytek! Możesz za to podbić serce każdej weganki i kobiety kochającej zdrowy tryb życia, ukrywając pierścionek wewnątrz awokado. Na Instagramie aż roi się od poradników, jak przygotować efektowne #avocadoproposal, a sieć brytyjskich supermarketów ASDA nawet sprzedaje dorodne owoce z informacją, że perfekcyjnie nadają się do oświadczyn.

Szał #avocadoproposal trafił także na półki sklepoweSzał #avocadoproposal trafił także na półki sklepowe fot. ASDA