Prowadząc swoje obliczenia dr De Silva kierował się antyczną zasadą złotego podziału. Nie zdradził, jak dokładnie przebiegały badania, ale najbardziej interesujący jest ich efekt, który - przynajmniej teoretycznie – odpowiada na pytanie “lustereczko, powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy w świecie?” 

Kim jest najpiękniejsza kobieta na świecie?

Okazało się, że najpiękniejszą kobietą na świecie jest Bella Hadid. Supermodelka, znana między innymi ze współpracy ze słynną marką Victoria’s Secret, ma twarz w 94,35% zgodną z wyobrażeniem ideału. Jeśli przyjrzymy się poszczególnym elementom twarzy Hadid okaże się, że najmocniejszym punktem jest podbródek (99,7% zgodności z ideałem). 
 

 


Celebrytkami, które zajęły kolejne miejsca w rankingu piękności, są Beyonce Knowles (92,44% zgodności z ideałem), Amber Heard (91,85%), Ariana Grande (91,81%), Kate Moss (91,05%) oraz Cara Delevigne (89,99%). 

Narzędzie badawcze kontra gusta 

Oczywiście stworzenie idealnego i miarodajnego rankingu najpiękniejszych kobiet na świecie nie jest możliwe, ale cóż, próbować można. Taką kategorię można znaleźć między innymi w serwisie Ranker, który zajmuje się - jak nietrudno zgadnąć - tworzeniem różnego rodzaju rankingów na podstawie głosów użytkowników. Na czele zestawienia Rankera znalazła się Margot Robbie, a na kolejnych miejscach uplasowały się Scarlett Johansson, Charlize Theron i Natalie Portman. A Bella Hadid? Cóż, próżno jej szukać nawet nie w pierwszej setce, ale dwusetce owego rankingu. Wychodzi więc na to, że wyniki badań naukowych mają się nijak do ludzi i ich gustów. 

Margot Robbie jako Sharon Tate w filmie Quentina Tarantino 'Pewnego razu... w Hollywood'Margot Robbie jako Sharon Tate w filmie Quentina Tarantino 'Pewnego razu... w Hollywood' Sony Pictures Releasing / The Hollywood Archive / East News