Piosenka wszech czasów: - "Orła cień" (śmiech).

Cytat z filmu, który zapadł ci w pamięć na zawsze: - "If you let yourself going, you'll go further than you wish" z miniserialu "Koniec parady" [red. "Jeśli będziesz sobie folgować, dojdziesz dalej, niż zamierzałeś"].

Tylko jeden serial, który zabrałabyś na bezludną wyspę: - Chyba wszędzie już byli ludzie i wszędzie przytargali ze sobą internet, więc na bezludnej odpalam na przykład "Sherlocka Holmesa", tego z BBC, "House of Cards" albo "In Treatment".

Brad Pitt czy Leonardo Di Caprio? - Ale w jakiej sprawie...? (śmiech) Nie no, Brad!

Pierwszy film, na który poszłaś do kina z chłopakiem: - "Po tamtej stronie chmur" Antonioniego.

Najlepsza rada, jaką dostałaś od kogoś: - Nie mam najlepszej rady, ale jak dopada mnie zwątpienie, to lubię sobie posłuchać lub poczytać pana Jacka Walkiewicza.

Piosenka na ostatnią drogę: - Wierzę w to, że nie ma czegoś takiego jak ostatnia droga, jest przejście z jednej na inną. Może temu towarzyszyć piosenka, czemu nie, np. "You are the One That I Want" (Olivia Newton-John i John Travolta z filmu "Grease") albo "It's Raining Man" (The Weather Girls).

Książka do pociągu: - Coś Tryzny, Pilcha albo Głowackiego.

Przeklinasz? - Za kierownicą często.

Nad czym się nie zastanawiasz? - Jak się nad czymś nie zastanawiam, to nie wiem, nad czym.

Co robisz, kiedy występ jest klapą? - Nie mam takich występów (śmiech).

Co mówisz częściej: tak czy nie? - Tak.

Wolisz oglądać film w samotności czy z kimś? - Zosia samosia.

Bohater filmu, z którym poszłabyś na piwo? - Kierowca grany przez Ryana Goslinga w filmie "Drive".

Film, który Cię zdenerwował - "Tańcząc w ciemnościach". Gra na emocjach nie do zniesienia!

Woody Allen czy Quentin Tarantino? - Tu chyba wolę nie woleć.

Życie bez miłości jest... - Bez sensu.

Samochód marzeń: - Subaru Levorg.

Ulubiony trunek twojego mężczyzny: - A dlaczego nie mój? To mój kwestionariusz (śmiech)! Lubię czerwone wino.

Twój niezastąpiony, ulubiony gadżet? - Wieczne pióro Montblanc z brązowym atramentem oraz notesiki, wiele notesików z zaokrąglonymi rogami kartek w odcieniu écru.

Moje miejsce na ziemi to: - Nie mam jeszcze, ale coś mi się wydaje, że to będzie jakiś ciepły kraj.

Wąsy czy broda? - Wąsy i broda.

Kino czy telewizja? - Kinooooo!

Internet to dla mnie: - Kopalnia możliwości.

Katarzyna Stankiewicz - Jako osiemnastolatka wystąpiła w programie "Szansa na sukces" i wygrała go, wykonując przebój "Zamigotał świat" z repertuaru Varius Manx (1995). Rok później była już jego wokalistką, zastępując Anitę Lipnicką. Wielki przebój zespołu "Orła cień" z płyty "Ego" stał się jej największym sukcesem komercyjnym. Album osiągnął półmilionowy nakład. Z zespołem nagrała jeszcze album "End" oraz przebój "Ruchome piaski" do filmu "Nocne graffiti". Zaśpiewała gościnnie na płycie "Zebra" Kayah. Laureatka wielu nagród (m.in. na festiwalu w Opolu). Od 1999 r. nagrywa solo, a od 2001 r. swoje albumy wydaje samodzielnie. Jej najnowsza płyta "Lucy and the Loop" z jesieni 2014 r. to pierwszy multidyscyplinarny projekt, który połączył twórców różnych dziedzin sztuki i został nagrany z pomocą producenta m.in. Moloko Eddiego Stevensa.