Idea była taka: popularny producent odzieży zaprosił dziennikarzy (i nie tylko!) do tzw. "Escape Zone", w której zachęcano nas do "wyjścia ze strefy komfortu". Jeszcze przed samym wydarzeniem każdy z gości mógł wybrać trening, w którym chciał uczestniczyć. Do wyboru otrzymaliśmy: taniec, jogę, cross fit i bieganie. W dzieciństwie trochę za piłką ganiałem, więc naturalnym odruchem był dla mnie wybór ostatniej opcji. Raczej ze spokojem udałem się więc do warszawskiego Pin Up Studio.

Już na miejscu okazało się jednak, że hasło "wyjście ze strefy komfortu" to nie tylko pusty slogan organizatorów. Na sekundy przed rozpoczęciem treningu dowiedzieliśmy się o zamianie ćwiczeń. Ja trafiłem akurat na cross fit, o którym w przeszłości wiele słyszałem, ale którego nigdy nie miałem okazji spróbować. No i spokojne przedpołudnie szlag trafił, bo na własnych mięśniach przekonałem się, że wszystkie historie na temat intensywności tych ćwiczeń mają poparcie w rzeczywistości. Zresztą zobaczcie sami - choć na poniższym zdjęciu jestem dopiero w środku treningu, już marzę o jego zakończeniu:

 

Tak, wiem - tzw. "kalkulatorowa jakość". Ale to tylko screen z facebookowej transmisji, jaką Reebok prowadził na swoim profilu. Uczestników wydarzenia przepytywała Joanna Jędrzejczyk (która sama potem cross fitu spróbowała), a całość możecie obejrzeć poniżej:

Jeszcze w kilka dni po uczestnictwie w "Escape Zone" miałem problemy z siedzeniem, wstawaniem, myciem włosów, właściwie wszystkim. Choć cross fit nie stanie się miłością na miarę wspomnianej wcześniej FIFY, to bardzo dziękuję organizatorom, że mogłem spróbować wymagającego życia ćwiczącego.

A na dowód, że przeżyłem - pamiątkowe zdjęcie na zakończenie wydarzenia:

Pamiątkowe zdjęcie uczestników Escape ZonePamiątkowe zdjęcie uczestników Escape Zone Fot. Reebok Polska Fot. Reebok Polska