1. Wybierz odpowiedni pierścionek zaręczynowy. Dla ciebie to bez znaczenia, ale dla niej będzie istotne czy złoto jest żółte, białe czy różowe (bo, jak się okazuje, nie jest po prostu złote).

2. Nie daj się wrobić w żenujący wieczór kawalerski. Sprawdź, jak zaplanować najlepszą imprezę w mieście i przekaż wskazówki kumplom. Możesz im po prostu podrzucić najnowszy numer LOGO - znajdą tam kompletny poradnik.

3. Sam wybierz garnitur. Nie daj zrobić z siebie pajaca. Wybierz odpowiedni kolor (bardziej granat niż czarny, na pewno nie beżowy), odpowiednią długość i węzeł do krawata, koszulę i dodatki. Mamy dla ciebie 70 porad na temat garnituru ślubnego. Warto je poznać.

4. Zdecyduj co będziecie pić. Umówmy się: twoi kumple chętniej wypiją kilka whiskey niż czystą wódkę. Wujkami i wolumenem zajmie się ojciec, ty skup się na doznaniach smakowych i sprawdź, która szkocka będzie najlepsza na tę okazję.

5. Zaplanuj podróż poślubną. Jak już skończy się to szaleństwo, będziecie mogli wreszcie odpocząć - bez cioć i kuzynów, tylko we dwoje. Ogranicza was tylko bogactwo ślubnych prezentów i wyobraźnia. Można dużo wydać w Polsce, albo mało za granicą. Co wybierasz?

- Jest 2017 rok. Mężczyźni biorą aktywny udział w organizacji ślubu - zauważa Marcin Kasprzak, redaktor naczelny miesięcznika LOGO i pomysłodawca poradnika. - Nie namawiamy, by wybrzydzać, czy lepsze będą fiołki czy konwalie albo czy na zaproszeniach dać gwiazdkę czy kokardkę, ale o takich elementach, jak pierścionek zaręczynowy, garnitur, trunki czy wieczór kawalerski, facet co nieco wiedzieć powinien - dodaje.

Kiedy już załatwisz sprawnie weselne tematy, będzie czas na wszystko inne, co znalazło się w majowym LOGO:

- Praktyczny poradnik o KSW, idealny przed wspólnym oglądaniem walk

- Wywiad z Rocco Sifredi - czy bycie gwiazdą porno może być zawodem marzeń dla faceta?

- Przegląd najlepszych rowerów na początek sezonu

oraz wirtualna rzeczywistość w praktyce, nowy dział o najlepszych zegarkach na świecie i wiele męskich tematów na prawie 200 stronach magazynu. W kioskach już od 28 kwietnia.