Kuba Dobroszek : Będzie dobrze?

Tomasz Zimoch : Serce podpowiada, że to może być nasz mundial, jednak głowa nakazuje większą wstrzemięźliwość. Po losowaniu zapanował optymizm, ale trzeba przyznać, że w grupie eliminacyjnej mamy trudnych rywali. Celem jest awans do fazy pucharowej. Jeśli tak się stanie - wszystko potem jest możliwe.

Ostatnio przed każdym wielkim turniejem towarzyszy nam raczej optymizm.

- Podczas Euro 2012 to była inna drużyna. Od momentu objęcia funkcji selekcjonera przez Adama Nawałkę, wszystko się zmieniło. Nie tylko piłkarsko, ale również organizacyjnie, marketingowo - za sprawą Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dobry występ na Euro 2016 to potwierdził. Kolejne dwa lata dały ogromny awans w światowym rankingu, zawodnicy występują w dobrych klubach, kilku z nich to czołowi gracze świata. Za ich sprawą reprezentacja ciągle się rozwija.

I kibice znów jakby przychylniejsi.

- Polacy od kilku lat utożsamiają się z tym zespołem. Zniknęły żarty. Lożę szyderców zastąpiły ogromne szeregi wiernych kibiców.

Pierwsze mecze za nami - kto jest faworytem?

- To mogą być mistrzostwa niespodzianek. Potwierdzają to pierwsze dni, ale nawet po przegranym meczu z roli faworyta nie wypadli Niemcy. Rozczarowała Brazylia, ale też nie straciła szans na mistrzostwo. Pięknie i skutecznie mogą znowu grać Hiszpanie, mocni powinni być Belgowie, Anglicy. A może uwiedzie nas Meksyk bądź Chorwacja? A dlaczego ma to nie być polski mundial!

Na Discovery Channel możemy oglądać serial "Stadiony świata wg Erica Cantony". Temat stadionów jest kluczowy w kontekście kolejnego mundialu - sporo mówi się o nowoczesnych, bardzo kosztownych obiektach. Jak pan ocenia rosyjskie areny?

- Dzisiaj stadiony to nowoczesne konstrukcje, ale w Rosji to studnie finansowe. Budowa obiektów kilkakrotnie przekroczyła cały zaplanowany budżet mundialu. Dla mnie najbardziej urokliwy jest stadion w Soczi, położony niemal na brzegu Morza Czarnego.